Aktualizacja do nowej generacji — lista zmian

+
Również się zdziwiłem,ale czasami potrafi zadziałać albo idzie crash i później znów odpalić bez RT i ponownie włączyć jak wgrał się zapis,ale ważne że działa 😁 miłego grania
 
Na Digital Foundry wylądowała dzisiaj analiza patcha do Wieśka - gra nawet na i9 12900K z RTX 4090 w 1080p z DLSS na ultra performance spada poniżej 50 fpsów ze względu na kiepskie wykorzystywanie procka.


Nie wiem czy Redzi są w stanie cokolwiek z tym zrobić w tej chwili, ale to jest zdecydowanie najbardziej paląca potrzeba, bez tego nikt, poza osobami z kartami RTX 4xxx, które mogą generować dodatkowe klatki, nie będzie w stanie komfortowo pograć w grę, niezależenie od tego jak wypasiony ma sprzęt.

Druga rzecz, to moim zdaniem Redzi powinni dać jakieś suwaki do RT i umożliwić graczom PC-owym ogrywanie tytuły z ray tracingiem o jakości tym z konsol, co na pewno wpłynęłoby korzystnie na wydajność.

Plus jeszcze jedna istotna sprawa, ustawienia Ultra na patchu 4.0 de facto są sporo wyższe niż w wersji 1.32, więc nie ma się co bać zjeżdżać z detalami np. na wysokie.
 
Last edited:
Pragnę zauważyć, że w wiejskich chałupach podczas deszczu na klepisku wyświetlana jest animacja rozbryzgujących się kropel, choć sam deszcz na głowę nie pada.
Czy w wersji "przednextgenowej" Geralt miał animację zbierania ziół? ("przygarniający" ruch ręką).
W wersji nextgenowej można skutecznie porąbać mieczem płotki we wsiach atakując w ich kierunku.
 
Nie wiem czy Redzi są w stanie cokolwiek z tym zrobić w tej chwili, ale to jest zdecydowanie najbardziej paląca potrzeba, bez tego nikt, poza osobami z kartami RTX 4xxx, które mogą generować dodatkowe klatki, nie będzie w stanie komfortowo pograć w grę, niezależenie od tego jak wypasiony ma sprzęt.
a może to nie Redzi ale Nvidia zablokowała coś w sterowniku bo liczy, że skusisz się i zakupisz pod choinkę 40xx ;)
 
Pragnę zauważyć, że w wiejskich chałupach podczas deszczu na klepisku wyświetlana jest animacja rozbryzgujących się kropel, choć sam deszcz na głowę nie pada.
Czy w wersji "przednextgenowej" Geralt miał animację zbierania ziół? ("przygarniający" ruch ręką).
W wersji nextgenowej można skutecznie porąbać mieczem płotki we wsiach atakując w ich kierunku.
"Zielarska" animacja to chyba dodatek związany z możliwością podnoszenia roślinek bez otwierania dodatkowego okienka. xLetalis wspominał o animce na swoim kanale na YouTube.
 
Flagowa karta najnowszej generacji, która ledwo ciągnie w 4K ponad siedmioletnią grę? Raczej marna reklama.
Ciągnie 80-100 fps to dobra reklama : RTX 4080 | The Witcher 3 with Ray Tracing! - YouTube

Poza tym to jest wersja next-gen obliczona na lata. Za rok pojawią się karty, które na obecnej "optymalizacji" pojadą na 200fps.

To, że DLSS 2 zostało zablokowane kolejna sprawa. Powinno to działać na zasadzie renderingu z rozdzielczością 50% natywnej + inteligentne skalowanie. Czyli jeśli mam 30 klatek w pewnym miejscu w Novigradzie w roz. 5120x1440 i po zmianie na rozdzielczość 2560x1440 mam 48 klatek ( wzrost o 62% ) to mniej więcej taki sam wzrost powinien być przy pełnej implementacji DLSS 2. Natomiast obecnie wynosi on 0% ( słownie ZERO procent ). Oznacza to, że feature został wycięty w celach marketingowych co nie raz już NVidia czyniła chociażby przy SLI i NVlink.

Zieloni mają tendencję do reklamowania features, które później ograniczają wraz z pojawieniem się nowej generacji kart...
 
Last edited:
Po aktualizacji dziwny "piksel" z samego brzegu na dowolnym panelu lub ekranie w trakcie gry? Być może jest za dużo aplikacji powyłączane. Też zalogowanie do konta Microsoft i nawet McAfee Total Protection.
Natomiast poza tym "dziwnym pikselem na ekranie", ustawienia gry są z Panelu NVIDIA, ale sam do testu przestawiłem na Ultra RTX+, więc zaledwie wychodzi około 30 klatek, w tym np. w galopie (zaledwie z początku gry, a więc jeszcze bez akcji z wieloma postaciami).
Jeżeli podobny problem został już opisany, to sorry ale poproszę o adres tej strony i odpowiedzi?

PS. Przywróciłem wersję classic ( classic - Select this branch to play the classic release of The Witcher 3 (Patch 1.32)0, i tego piksela z boku ekranu w grze Wiedźmin 3 już nie ma, więc to był i jest problem wyłącznie nowej aktualizacji!
 
Last edited:
To też taki zakamuflowany ekran ładowania. Mnie irytuje to, że do tej pory te wstawki jaskrowe są jakby "wyciszone" w stosunku do reszty gry. Zawsze gdy się odpalają, to wydaje mi się, że mam za cicho ustawiony dźwięk. Dotyczy to jednak wyłącznie tych przerywników z narracją Jaskra lub refleksjami Geralta na temat jakichś zdarzeń.
To ja już wolę zwykły ekran ładowania, tak jak jest w dodatkach, z jakąś poradą, tylko nie za przeproszeniem pierdzielenie Jaskra, to jest nie do wytrzymania. Powinna być opcja w ustawieniach gry. Niech ekran ładuje się ile trzeba, byle cicho.
Post automatically merged:

@El_Liren - Można skrócić ten ekran, ale nie bardziej, niż do czasu niezbędnego do załadowania gry. Trzeba klikać spację, a monolog się przerwie w chwili zakończenia doczytywania danych z dysku.
Klikałam w spację i nic, Jaskier jest nie do zatrzymania. Mam nadzieję, że w końcu pojawi się jakaś opcja. Niech już lecą sobie te obrazki, ale w ciszy, żeby Jaskra nie trzeba było już słuchać.
Post automatically merged:

I kolejny problem, a mianowicie nie działa migracja zapisów gry między platformami, to znaczy, zapis z PS5 mogę odtworzyć na PC, ale nie odwrotnie. Na PS5 pojawia się komunikat, że do odpalenia zapisu potrzebne są dodatki Serca z Kamienia i Krew i Wino. Pytanie brzmi, czy ja muszę to osobno kupić na PS5? Czy kupując wersję Complete Edition dodatki nie były w pakiecie?
 
Last edited:
a może to nie Redzi ale Nvidia zablokowała coś w sterowniku bo liczy, że skusisz się i zakupisz pod choinkę 40xx ;)
Przecież na filmiku od równej 14 minut GPU się nudzi, raptem 40% zużycia. Nie w karcie leży problem, a w korzystaniu przez grę procka.

Zresztą u mnie jest to samo nawet bez RT, bo przy karcie RTX 3060 ray tracing nie jest miarodajny. Zużycie GPU na poziomie 75 - 80%, a klatkarz spada do poniżej 50 fpsów, bo jeden albo dwa wątki procesora pracują na 90%, a reszta na kilkanaście (!).

Co do DLSS - no teoria fajna, tyle że FSR 2 działa równie beznadziejne. Co więcej, dynamiczne skalowanie przy korzystaniu z TAAU też jest popsute. Może po prostu Redzi dali ciała z patchem?
 
Klikałam w spację i nic, Jaskier jest nie do zatrzymania. Mam nadzieję, że w końcu pojawi się jakaś opcja. Niech już lecą sobie te obrazki, ale w ciszy, żeby Jaskra nie trzeba było już słuchać.
Widocznie na Twoim komputerze czas potrzebny do załadowania danych jest dłuższy od monologu Jaskra. Jeśli tak jest, to po monologu ujrzysz kręcącego się Uroborosa.
 
Ale przecież ten mod jest nieaktualny, a poza tym nie mogę teraz grać z modami, gdy potrzebuję migrować stany gry pomiędzy PC a PS5, a tak btw to powinno być zrobione przez Redów, po tylu latach tej gry można mieć naprawdę dość tego pierdzielenia przez Jaskra i powinna być opcja, BY TEGO NIE BYŁO SŁYCHAĆ, a ekran ładowania niech będzie tak długi, ile jest potrzebny, byle bez Jaskra.
 
Ze swojego doświadczenia wiem że niektóre mody na 1.32 działają na next gen. Może ten działa. Ale jak rzeczywiście migrujesz save to nie możesz grać z modami.
 
[...] a tak btw to powinno być zrobione przez Redów, po tylu latach tej gry można mieć naprawdę dość tego pierdzielenia przez Jaskra i powinna być opcja, BY TEGO NIE BYŁO SŁYCHAĆ, a ekran ładowania niech będzie tak długi, ile jest potrzebny, byle bez Jaskra.
Pozostaje skręcić poziom głośności do zera i molestować spację ;). Albo doposażyć się w szybszy SSD i procesor. Myślę, że to nie jest pozycja na liście priorytetów u REDów naprawiających aktualizację.
 
To jest coś, co od dawna powinno być naprawione, najbardziej irytująca rzecz w całej grze, a obecność tego w next genie jest nieporozumieniem.
 
No i co z tego, że to nie jest bug, ale to jest problem. Oderwijcie się trochę od tego forum i poszukajcie opinii w sieci. Skoro wychodzi next gen, który ma ulepszać grę, dlaczego w nim tkwi irytujący Jaskier w ekranach ładowania. Czasem brzmicie jak głusi właściciele psów, które po nocach wyją, innym spać nie dają, ale oni sami głusi i smacznie sobie śpią, a cała reszta wokół niech się męczy.
 
Rozumiem, że może Ciebie to osobiście mocno irytować. Jednak nie jesteśmy "zamknięci na forum" i zwyczajnie, nie jest to jakaś powszechnie zgłaszana pretensja. Może dlatego, że niektórzy cenią sobie, takie przypomnienie kontekstu fabularnego, gdy wracają do gry po dłuższej przerwie, może dlatego, że dialog Jaskra słychać tylko przy pierwszym wczytaniu gry (a później, jeśli wczytujesz ją manualnie) i nie pojawia się po wczytywaniu gry po śmierci czy szybkiej podróży.

Gra tak została zaprojektowana, a skoro nie ma wystarczająco dużej grupy osób narzekających na ten ficzer, jego zmiana nie została wzięta pod uwagę przy okazji wprowadzenia zmian "quality of life" w edycji kompletnej.

Podkreślę jeszcze raz, że rozumiem, że Cię to irytuje - mocno, ale o ile nie nastąpi jakiś lawina narzekań na ten aspekt, to nie spodziewałbym się reakcji Redów.
 
Czasem brzmicie jak głusi właściciele psów, które po nocach wyją, innym spać nie dają, ale oni sami głusi i smacznie sobie śpią, a cała reszta wokół niech się męczy.
Jeżeli pies wyje całą noc, a właściciel nie reaguje to raczej nie dlatego że śpi lecz nie żyje... sugerował bym zgłoszenie sprawy na policję zamiast się męczyć i czekać aż zmartwychwstanie.
 
Top Bottom