Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Myślę, że Redzi zdołają tak zoptymalizować Wiedźmina 3 by mógł on chodzić nawet na komputerach z średniej półki, chociaż zapewne na niskich, jeśli nie minimalnych ustawieniach. Jeśli zaś chodzi o granie na najwyższych ustawieniach, to nie ma się co oszukiwać, będzie trzeba mieć kompa z bardzo wysokiej półki, dlatego uważam, że jeżeli ktoś chce kupić sprzęt pod Wiedżmina 3 lepiej niech zaczeka do jego premiery.
 
Wysoka półka to tak mniej więcej koło ilu ? Nie prosze o detale tylko w zaokrągleniu do tysięcy, jaki jest koszt takiej puszki ;-)
 
Myślę, że Redzi zdołają tak zoptymalizować Wiedźmina 3 by mógł on chodzić nawet na komputerach z średniej półki, chociaż zapewne na niskich, jeśli nie minimalnych ustawieniach. Jeśli zaś chodzi o granie na najwyższych ustawieniach, to nie ma się co oszukiwać, będzie trzeba mieć kompa z bardzo wysokiej półki, dlatego uważam, że jeżeli ktoś chce kupić sprzęt pod Wiedżmina 3 lepiej niech zaczeka do jego premiery.
No właśnie taki mam plan :)
 
Jak Myślicie Pójdzie Mi Wiedźmin 3 Na Tym Laptopie ?
Intel Core i3 3110M 2.40 GHZ
6GB Ram
GeForce 710M 1GB
Windows 8
 
O sprzęcie rozmawiamy w tym temacie :)

Drogi forumowy kolego, ja mam sprzęt solidny, wart około 7,5 tysiąca i się boję, drżę na myśl tego co "Wiedźmin 3" poczynić może, jak mieczem zaszlachtować...Wzgardzić i splunąć po dokonanym mordzie...Ale albo ja mam schizę albo nie wierze w moc sprzętu a Redów mam za arcyświrów :D

Cholera, źle mi się zacytowało. Miałem to cytnąć "Wysoka półka to tak mniej więcej koło ilu ? Nie prosze o detale tylko w zaokrągleniu do tysięcy, jaki jest koszt takiej puszki ;-)"
 
Nie będz smieszny, chyba żę chodziło ci o rozdzielczość 800x600, albo wystarcza ci granie w 10-15fps, ale 7770 przenigdy nie pociągnie C3 na fullu płynnie. Ciekawe czy wymagania W3 nie zbiegną się z premierą Maxwelli było by ciekawie.
W moim odczuciu chodzi płynnie, po co miałbym rozmyślnie kłamać. A jeśli chodzi o roździałkę to 1366x768. Nie ukrywam, że kartę oraz cały sprzęt łącznie z RAMem podkręciłem i to dosyć mocno.
 
Ostatnio tak trochę przeglądałem różne podzespoły i ceny, bo też się przymierzam do zakupu nowego kompa pewnie gdzieś w okolicach premiery Wieśka, i tak na prawdę już za 3500 zł można złożyć bardzo mocnego kompa, z GTX 770 i I5 4670K czyli najmocniejsza i5 / 8gb ram i reszta części też bardzo solidna. Oczywiście składając bo kupować całego to totalna głupota. Także zobaczymy, jeżeli na tych next genach nie będzie jakiegoś sporego przeskoku wydajności względem i5 a i7 to raczej nie ma się co martwić że trzeba będzie wykładać nie wiadomo ile. Ja osobiście przypuszczam że Wiedźmin 3 będzie katował bardziej nasze procesory a nie karty graficzne.
 
Ja specjalnie zrobiłem SLI z 780tek i też myślę że wiesiek 3 mi zrobi z tyłka jesień średniowiecza :D

Haha!No ja jak coś to będę zmuszony dołożyć drugą 780 Ti, mam nadzieję że obejdzie się bez tego :)
Nie masz problemów z SLI ? Na dniach ma do mnie wpaść kumpel ze swoim 780 Ti i będziemy testować jak SLI śmiga.
 
Są problemy ;). załączenie SLI to jakiś żart u NV, co zmiana sterów muszę aktywować na nowo ..., w BF4 SLI zaczęło dopiero działać po ostatnich sterach, są też duże mikroprzycięcia w grach takich jak AC IV czy FC3 ;), Też myślałem nad wersją Ti, ale stwierdziłem iż było by to wyrzucenie kasy w błoto dla 5 fps więcej ...
Przeznaczę tą kasę na bloki wodne i rozbudowę LC ;P
 
Last edited:
Są problemy ;). załączenie SLI to jakiś żart u NV, co zmiana sterów muszę aktywować na nowo ..., w BF4 SLI zaczęło dopiero działać po ostatnich sterach, są też duże mikroprzycięcia w grach takich jak AC IV czy FC3 ;), Też myślałem nad wersją Ti, ale stwierdziłem iż było by to wyrzucenie kasy w błoto dla 5 fps więcej ...
Przeznaczę tą kasę na bloki wodne i rozbudowę LC ;P

AC IV to mikroprzycięcia ma nawet na jednej karcie, jeżeli używasz PHYSX na high albo normal, musisz brać na low a reszta ustawień na maksa i smiga elegancko. Generalnie to jest po prostu coś z ta grą nie tak. Co do 5 fps to nie tak do końca, bywa i 10+ :)
 
Dobra to ja zgaduję minimalne wymagania Wieśka:

System operacyjny: Windows 7, Windows 8 (64-bit)
Procesor: Intel Core 2 Quad Q8400 @ 2,66 Ghz lub AMD Phenom II X4 940 @ 3,0 Ghz
Pamięć RAM: 4 GB
Karta graficzna: 1 GB RAM, wspierająca Pixel Shader 3.0 (Nvidia GeForce GTX260 lub ATI Radeon HD4850)
Miejsce na dysku twardym: 50 GB
Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX 9.0c
 
Top Bottom