Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Aż się boje jaki skok będzie na 20nm a czekam z wymianą do wyjścia 20nm na rynek (pewno połowa przyszłego roku, albo jesień)
 

Guest 2686910

Guest
Tylko ta cena 980'tek... Ech, nachodzą mnie jakieś głupie myśli o SLI z 970'tek, w sumie niewiele drożej niż jedna 980. Ale w coś takiego jeszcze się nie bawiłem, a koszt też straszliwy... Decyzje, decyzje.
 
Tylko ta cena 980'tek... Ech, nachodzą mnie jakieś głupie myśli o SLI z 970'tek, w sumie niewiele drożej niż jedna 980. Ale w coś takiego jeszcze się nie bawiłem, a koszt też straszliwy... Decyzje, decyzje.
Ja tam zawsze jestem tego zdania że lepiej jedną kartę, raz że ciszej dwa że chłodniej, a trzy że ewentualne problemy z sli odchodzą, nie mówiąc już o kosztach, zanim 970 się zestarzeje to trochę wody w Wiśle upłynie. Wydajność pojedyńczej 970 jest bardzo satysfakcjonująca, a komfort nie porównywalnie większy niż 970 w sli.
 
Last edited:

Guest 2686910

Guest
@frog67 Ja też jakimś entuzjastą paru kart naraz nie jestem, ale patrząc na pobór prądu tych kart i ich temperatury coraz bardziej mijają mi te uprzedzenia. Ale racja, pojedyncza karta jest o wiele bardziej sensowna. Może wezmę 980 i starego GTX 460 co gdzieś się wala jako kartę do PhysX?
No nic, poczekam z zakupem jeszcze z miesiąc i zobaczę co i jak. Może pojawią się jeszcze wersje 8GB (do modów i downsamplingu).
 
Śmieszą mnie te testy, stara seria z poobniżanymi taktowaniami rdzenia niższymi niż referenty porównywana z mocno podkręconymi 970/980.
Sam sobie odpaliłem testy w metro na swoim nie najwydajniejszym kompie i mam więcej FPS w metro np niż pokazują te ich testy.
 
Śmieszą mnie te testy, stara seria z poobniżanymi taktowaniami rdzenia niższymi niż referenty porównywana z mocno podkręconymi 970/980.
Sam sobie odpaliłem testy w metro na swoim nie najwydajniejszym kompie i mam więcej FPS w metro np niż pokazują te ich testy.

A, że tak się spytam - masz taką samą (ewentualnie słabszą) konfigurację testową od tej w artykułach?
 
Jak przyjdę do sklepu i poproszę o najlepsze co mają to będę musiał nie tylko zostawić swoją kartę wraz z numerem PIN, ale także nerkę, a niewykluczone że również dziewiczą, młodszą siostrę (której nie mam więc będę musiał komuś podprowadzić) :p
 

Guest 2686910

Guest
To teraz pytanie laika: jakie części trzeba dobrać do tych cudownych kart? :p
Ale to pytanie co do kompatybilności czy wydajności? Bo kompatybilne to one są z każdą płytą główną z ostatnich paru lat, jak każda karta graficzna zresztą :p
 
Też zauważyłem że trochę ludzi wytyka dziwne wyniki i obniżone takty nie tylko na polskich serwisach ale i zagranicznych, zresztą jak wszedłem na pclaba to od razu zauważyłem "coś nie teges" ale akurat pclab tak często ma Co nie zmienia faktu że taka 970 GTX to ewenement u Nvidii bardzo opłacalna karta niemal bez wad (kiepskie OC lub niemal brak możliwości)
Ciekawe czy 970 GTX w 20nm zeszła by do TDP poniżej 100W.
 
Na papierze ten GTX 970 wygląda bardzo ciekawie. Ale mam obawy, że z dostępnością może nie być za wesoło ;)
 
Last edited:
Top Bottom