Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
@mikomakjenkins, pięć kafli wchodzi w grę, może ciut więcej ;) Już kiedyś celowałem w komputer powyżej 6k, ale trochę się wszystko opóźniło, a teraz te nowe karty więc chyba od nowa trzeba dobierać części.
 
Zamówiłem Gainwarda, już się nie muszę bać o brak dostępności. :)
Też bym tak chciał, gotówkę chcąc nie chcąc będę miał na takie cele w przyszłym roku, teraz inne wydatki A ten Gainward to 100% referent ale to chyba nie przeszkadza.
 

Guest 2686910

Guest
@mikomakjenkins, pięć kafli wchodzi w grę, może ciut więcej ;) Już kiedyś celowałem w komputer powyżej 6k, ale trochę się wszystko opóźniło, a teraz te nowe karty więc chyba od nowa trzeba dobierać części.
Eeee, to spokojnie. Jak chcesz to mogę Ci wypisać, co ja bym wziął, po czym reszta zacnych ludzi w tym temacie zgodzi się/nie zgodzi się ze mną :D Albo możesz napisać co chciałeś kupić i się zobaczy.
 

Guest 2686910

Guest
@HuntMocy Dobry zestaw, do 780ti w sumie można by w sumie lepszy zasilacz, ale przy wymienieniu na 980 będzie lepiej niż ok. Obudowa to trochę overkill, ale to osobista opinia - ja wziąłbym to co podają w alternatywach, czyli SilentiumPC Gladius, znosi to te 100zł. Można też zaoszczędzić TROCHĘ na płycie głównej (np. wziąć Asrocka o którym mówił Karesh parę stron wstecz) bo to kwestia jakości życia, nie awaryjności czy wytrzymałości (pomijając skrajne przypadki). Nie ma za bardzo co dodawać, mocna sprawa. Sam celuję w coś podobnego.

Edit: Keth ma rację. Ja zakładałem brak/małe OC. W sumie w moim przypadku można wziąć procek w wersji bez K i stockowy cooler. Też kwestia jakości życia.
 
Last edited by a moderator:
Nie znam się na podkręcaniu :p No i teraz kiedy na horyzoncie majaczą się te nowe cudo-karty to pewnie celowałbym w nie ;)
 

Guest 2686910

Guest
Nie znam się na podkręcaniu :p
A chcesz się znać? Bo przedłuża ono życie procesora, ale dopłacasz trochę za to, że Ci je ułatwiają. 4790K jest wersją z odblokowanym mnożnikiem, czyt. wersją do podkręcania. Jeśli jesteś pewien, że nie będziesz kręcił, to wersja bez K jest tańsza nieco ponad stówkę.
 
Hmm… Wygląda na to, że wbrew zapowiedziom 970 nie jest następcą 770 tylko 780, a 980 wskakuje na miejsce 780Ti. Wolniejsza z kart oferuje wydajność na poziomie 780, a szybsza jest potężniejsza od 780Ti, niewiele, ale jednak. Jednak ogólnie rzecz biorąc wzrost wydajności względem serii 7xx jest niewielki.
I tylko PCLab, jak to oni, zapodało mocno tendencyjny test (ciekawe czy bardziej zaniżyć zegarów się nie dało), bo oczywiście u nich zawsze nowe musi być dużo lepsze. Nieważne w jaki sposób, byle na papierze (monitorze) wyszło, że dużo lepsze (pod warunkiem, że jest zielone lub niebieskie).
I co z tego, że ichnie testy gpu/cpu każdorazowo są diametralnie różne niż pozostałych serwisów?
Wiem, że zestawili niereferenty z nierferentami referenty z referentami. Problem w tym, że referenty 970/980 mają tak wyśrubowane zegary, że wiele więcej się nie wyciśnie, a niereferenty 780/780Ti są niżej taktowane niż mój HD7950. Tak się nie robi i już
Wracając do nowych kart wzrost mocy może i nie jest duży, gdy jednak wziąć pod uwagę jeszcze zużycie energii, o, tu już robi się ciekawie.
Temperatury pracy 980 są, o dziwo, identycznie, co w przypadku 780Ti, znaczy się wysokie, ale współczynnik pobór energii/wydajność to rekompensuje. No i na niereferencie powinno być nieco lepiej pod tym względem.

Zważywszy na osiągi i ceny nowych układów zastanawiam się czy zobaczymy 980Ti.
Bardzo możliwe, że jednak nie. Wersje Ti stanowią nie normę a odstępstwo od niej, seria 6xx miała 660Ti, ale już 770Ti nie zobaczyliśmy. Podobnie jak GTX’ów 580Ti/680Ti. Można więc podejrzewać, że Ti w najmocniejszym modelu, jak w przypadku serii 7xx to jednorazowy zabieg, a zważywszy na to jaka różnica w cenie dzieli 970/980 prędzej spodziewałbym się 970Ti, bo tam jest jeszcze co upchnąć.
Oczywiście pewnie i coś mocniejszego Nvidia wrzuci, ale wcale bym się nie zdziwił, gdyby była to karta taka, jak swego czasu Titan. Czyli super wydajna do gry w 4K i za minimum 4K.
Czyli sprzęt nawet nie tyle dla entuzjastów ile dla absolutnych maniaków gotowych zastawić dom, samochód, żonę, kota i psa, byle tylko kupić nową zabawkę.
To była analiza by Michael Pachter.

Jestem też ciekaw co zaoferuje GTX 960, mam nadzieję, że dorówna lub przebije GTX’a 770, a także będzie odeń tańszy.
Tak czy inaczej czekam na gpu w 20nm.
 
Last edited:
@Keth Dzięki za polecenie g602. Teraz jak miałem nieco więcej czasu jej poużywać bardzo fajnie leży w dłoni. Ogólnie super. Jedyny minus to to że będę musiał zaopatrzyć się w więcej baterii, ale wolę to niż super-sztywny kabel jak w MX Performence.
 
@Keth Dzięki za polecenie g602. Teraz jak miałem nieco więcej czasu jej poużywać bardzo fajnie leży w dłoni. Ogólnie super. Jedyny minus to to że będę musiał zaopatrzyć się w więcej baterii, ale wolę to niż super-sztywny kabel jak w MX Performence.

Ma tryb oszczędzania (ten przełącznik powyżej rolki), jak nie grasz, możesz go włączyć, baterie starczają na sporo dłużej wtedy.
 
Top Bottom