Wiedźmin 3 - grafika

+
Czemu dyplomatycznie? Wycisnąc wszystko z każdej platformy czyli wymaksować każdą z nich bardziej łopatologicznie już się tego powiedzieć nie można.
 
co jak co ale demo na xboxie wyglądało bardzo dobrze jak na taki sprzet

[video=youtube;BivVXw-NLTw]https://www.youtube.com/watch?v=BivVXw-NLTw[/video]
 
Czemu dyplomatycznie? Wycisnąc wszystko z każdej platformy czyli wymaksować każdą z nich bardziej łopatologicznie już się tego powiedzieć nie można.
Nie o to chodzi, nie zrozumiałeś, Marcin nie napiszę że wersja PC będzie zauważalnie lepsza niż edycje konsolowe ponieważ obecnie PC ma już zdecydowanie więcej mocy obliczeniowej. Za coś takiego CDPR dostał by po głowie a Marcin pewnie by poleciał.
Trzeba tak to ująć aby wszyscy byli zadowoleni.
 
Jakoś mnie nie pocieszyły te zapewnienia, biorąc pod uwagę, że unika się wyjaśnień jak to jest z tym trailerem VGX jak i innymi. Gra jest ulepszana cały czas, a z materiału na materiał jest gorzej.
 
Ostatnio wielu wyciska z pecetów ostatnie poty. Szkoda tylko, że to wyciskanie przekłada się na zaledwie dość przeciętne wyniki. Potężne nowoczesne karty graficzne z trudem kreują obraz porównywalny do tego, co obecne zabytki tworzyły pięć lat temu.
 
Na waszym miejscu zapomniałbym już o VGX. Przypomnijcie sobie wywiady z E3, część REDów mówiła na nich że nie dawno musieli przepisywać całkowicie streaming gry bo im się gra nie wczytywała w ogóle w niektórych miejscach. Więc zdecydowanie coś nie grało i nie zdziwiłbym się jakby to miało spory wpływ na przełożenie gry. SOD trailer to jest to na co powinniśmy się patrzeć i wymagać od REDów jeżeli chodzi o Ultra ustawienia na PC.
 
Ostatnio wielu wyciska z pecetów ostatnie poty. Szkoda tylko, że to wyciskanie przekłada się na zaledwie dość przeciętne wyniki. Potężne nowoczesne karty graficzne z trudem kreują obraz porównywalny do tego, co obecne zabytki tworzyły pięć lat temu.






:facepalm:
 
własnie nie wyglądało tak samo sa roznice pomiedzy kolejnimi iteracjami

u uzylem tego przykladu bo cody to flagowe okrety wszystkich konsol
 
Nie o to chodzi, nie zrozumiałeś, Marcin nie napiszę że wersja PC będzie zauważalnie lepsza niż edycje konsolowe ponieważ obecnie PC ma już zdecydowanie więcej mocy obliczeniowej. Za coś takiego CDPR dostał by po głowie a Marcin pewnie by poleciał.
Trzeba tak to ująć aby wszyscy byli zadowoleni.

Wiadomo że wersja na Highend-owe PC będzie miała lepsze featchery ale czy aż w tak znaczącym stopniu to śmiem wątpić(na pewno w zauważalnym), w końcu gry robi się na średnią arytmetyczną (a żeby być już dokładnym to medianę) sprzętu jaki w danym okresie będzie na rynku a ta na tą chwilę jeszcze nie przekroczyła możliwości tych konsol(co nie zmienia fakty że niedługo tak się stanie), więc nikogo nie interesuje jakie są moce obliczeniowe komputerów z najwyższych półek bo to nie one stoją za sukcesem finansowym gry(bo takich co mają ten sprzęt to masz pewnie z 5% jak nie mniej z pośród wszystkich użytkowników produktu).
 
Marcin jak już mówimy o tej świetnej grafice, to co z trailerami, bo tam w niektórych momentach gra wyglądała nieziemsko (np. gdy Geralt pędził na koniu pośród pól, walczy z konia, itp.), czy gra będzie tak wyglądała na najmocniejszych PC, czy jednak nie uda się tego uzyskać? Bo gra i tak na gameplayu wygląda świetnie, ale właśnie przez te trailery (na których jest jeszcze ładniejsza) jest całe zamieszanie...
 
No jasne głównie o to chodzi czy uda nam się uzyskać taką grafikę jak na scenie w której geralt szedł przez wioskę i spadały liście, jazda konna przez polany, czy przemarsz przez bagna - tam wyglądało wszystko epicko naprawdę.

Bedziemy mogli osiągnąć taką grafikę na top PC z wszystko na Ultra czy nie - Odpowiedź Tak bądź Nie, starczy :) to nas uspokoi :)
 
u uzylem tego przykladu bo cody to flagowe okrety wszystkich konsol

No i zacne to bullshoty nie przeczę (jak i wszystko co wychodzi pod szyldem Activision), naprawdę zacne, ale co z tego?
Tak w ogóle to, co tam robi Troy Baker?

Marcin nie napiszę że wersja PC będzie zauważalnie lepsza niż edycje konsolowe ponieważ obecnie PC ma już zdecydowanie więcej mocy obliczeniowej. Za coś takiego CDPR dostał by po głowie a Marcin pewnie by poleciał.
Trzeba tak to ująć aby wszyscy byli zadowoleni.

I najpewniej wersja PC będzie ładniejsza.
Ale jakościowo mimo wszystko porównywalna z wersjami na konsole.

Raz, różnice między ustawieniami niskimi (nie mylić z najniższymi) a wysokimi w grach są aktualnie niewielkie.
Dwa, równa się zawsze do wspólnego najniższego mianownika, w tym wypadku XOne.
Trzy, current geny to sprzęty mocno budżetowe i osiągnięcie dokładnego odpowiednika ustawień high z PC już w tej chwili jest dla nich trudne (jeśli nie niemożliwe). Co w sumie nie ma większego znaczenia, bo miks średnich z wysokimi bez lupy jest praktycznie nie do odróżnienia.
Cztery, high-endowe piece ma ułamek graczy i ten ułamek siłą rzeczy stanowi lichy procent zysków deweloperów, a liczy się sprzedaż. Krótko i brutalnie, nikt nie tworzy i nie będzie tworzył gier specjalnie pod tą wąską grupę. Chyba, że marzy mu się plajta.
Pięć, high endowe podzespoły też nie są aż tak mocne, aby możliwy był na nich skok jakościowy.
Sześć, grafika, jakość oprawy to nie tylko technikalia, a również design, strona artystyczna. Miks obu tych rzeczy, gdzie to drugie jest o niebo bardziej istotne.

Fajnie, fajnie. Bo ostatnio tak dużo było mówione, że na każdej platformie będziemy mieli taki sam "experience" to zacząłem się martwić, że grafika będzie dałngrejdowana, żeby konsolowcy nie płakali, że nie mają tego samego.

I będziemy mieli, bo to ma być gra, a nie przepiękny pokaz slajdów, benchmark dla garstki maniaków liczenia pikseli.
I dziwnym trafem to zawsze pecetowcy, nie gracze konsolowi, przy okazji premier gier płaczą.
O mój bosze! A mnie się tnie na medium/low/lowest (niepotrzebne skreślić), a wymagania spełniam.
Co robić?! Pomocy!
Co nie przeszkadza im przy każdej okazji skandować, dość hamowania pecetów przez te obmierzłe konsole.
Oczywiście robi tak tylko pewna, specyficzna grupa, nie jest to postawa właściwa dla ogółu graczy
Sam gram wyłącznie na PC, ale nie jestem w stanie ogarnąć tego fenomenu. Czasy się zmieniają, a płyta ciągle ta sama.
 
Last edited:

Guest 3669645

Guest
Przeczytałem właśnie wypowiedź Marcina. Mam nadzieję, że nie będzie downgrade'u od poziomu SoD, a nie od poziomu gameplaja 37 min. Tak czy owak trzymam za słowo.

I fajnie że się REDzi wypowiedzieli, skończy się ten shitstorm w internetach.
 
Ogólnie to po tej gównoburzy mam wielki niesmak, bo to tylko pokazało jak wiele ludzi przekłada grafikę ponad resztę, a w Wiedźminie wiadomo co jest NAJWAŻNIEJSZE nie grafika, a fabuła, ale niestety sporo ludzi inaczej to widzi.
 
A widzą to tak ponieważ W2 ustawiło wysoko poprzeczkę co do grafiki
Nie, nie chodzi o W2. Wiedźmin 3 prezentował poziom grafiki wyższy od W2 już na Debut Trailerze (IMO najbrzydszym ze wszystkich materiałów filmowych). Nierealne oczekiwania co do grafiki wytworzyły zapowiedzi i trailer VGX.
 
A ja mam wrażenie, że z grafiką (mam na myśli sprawy techniczne, a nie estetyczne) w grach pecetowych stało się to samo, co z poziomami trudności. Zachowano stare nazewnictwo, ale zupełnie zmienił się rozkład znaczeń. Jeszcze kilka lat temu spokojnie się odróżniało low, medium, high i ultra. Teraz low to zwykle martwica mózgu, medium to takie troche słabsze high, które to high jest z kolei identyczne z konsolową wersją, ale na pc wymaga dwa razy mocniejszego sprzętu, a ultra stało się zupełnie nieosiągalne dla 99% graczy z powodu absurdalnie wysokich i niewspółmiernych do uzyskiwanych efektów wymagań typu karty z sześcioma gigabajtami pamięci. Przy czym medium, high i ultra są prawie nierozróżnialne. Jak dla mnie nastąpiła dewaluacja znaczeń, gdyż jeszcze całkiem niedawno nikomu by do głowy nie przyszło określanie takiego poziomu grafiki jako ultra, oczywiście uwzględniając ogólny postęp w tej dziedzinie.
 
Top Bottom