Wiedźmin 3: Dziki Gon - list otwarty

+
Dobrze, w takim razie nie będę Was już rozpraszał w Waszych porywających dyskusjach o grafice. Informacje o fizyce cycków też zachowam dla siebie.
 
Dobrze, w takim razie nie będę Was już rozpraszał w Waszych porywających dyskusjach o grafice. Informacje o fizyce cycków też zachowam dla siebie.

Tu moim zdaniem ściemniasz :) Nie ma obiektywnych informacji o fizyce cycków. Szczególnie tych z górnej półki. Tego nawet PhysX 10.1.666 nie będzie potrafił dobrze odwzorować.
(IMO) Dlatego, że po prostu nikt tego nie potrafi obiektywnie zbadać. Facetom przeszkadza ślinotok a kobietom nieodparte uczucie zawiści.
 
Zarząd nie podejmuje też decyzji bez uprzednich z rozmów z partnerami, w tym przypadku z wydawcami. Trailer został opublikowany w piątek w nocy, w poniedziałek formalnie podjęto decyzję ( w czasie gdzie część parterów jeszcze spała), od razu był zorganizowany media briefing . Twierdzenie, że trailer miał coś do czynienia z przełożeniem jest pozbawione sensu,

Może redzi sami doszli do wniosku, że jest downgrade jak robili trailer? ;)
 
Żyjesz w ciemnicy.

Odnieś się proszę do moich argumentów. Od czasu jak przestudiowałem "Erystykę" Schopenhauera trzeba czegoś więcej, by mnie wzbudzić lub strollować. Argumentum ad personam są niżej wora (IMO).

Możesz się też poradzić Smikiego55 - on ponoć coś wie o trollowaniu. "Mnie to wisi :)"
 
Last edited:
Wielki szum po ostatnim trailerze powstał na własne życzenie redów, gdyż zdecydowana większość osób, która go obejrzała, a następnie wyraziła swoją dezaprobatę, miała kontakt jedynie z wersją jutubową, której ktoś nie dopilnował

Oglądając trailer w lepszej niejutubowej jakości doszedłem do idntycznych wniosków - tekstury zbori gonu są zblurowane a ośnieżona ziemia pod nogami ciri wygląda beznadziejnie.
 
W sensie, że w tej lepszej jakości są zblurowane czy w jutubowej? Bo tekstury są w większości tak szczegółowe, że można dostrzec mikrożłobienia na pazurach psów? gończych i każdą rysę na pancerzach Jeźdźców. Jak się ktoś uprze, to policzy włosy w sierści konia, na którym jedzie Yennefer i rzęsy u Ciri.
Tekstura śniegu i zmrożonego lodu rzeczywiście nie wygląda najlepiej, ale chyba ciężko zrobić odpowiednio wyglądającą warstwę lodu na metalu.
Nie wątpię, że możliwe jest sprawienie, by to robiło większe wrażenie, bardziej dopracować, zwiększyć jeszcze bardziej skomplikowanie i tak przecież bardzo rozbudowanych modeli, ale nie zapominajmy, że takich scenek jest w grze zapewne -dziesiąt, a to nie jest film i nie pracują nad nimi aktorzy w naturalnych plenerach wespół z grupą kamerzystów, oświetleniowców, dostawców kanapek i całej tej menażerii, dzięki którym film to film, a cutscenka na silniku gry renderowana na bieżąco, to cutscenka.
 
Z czystej ciekawości postanowiłem sprawdzić, o co ten cały ambaras i doszedłem do wniosku, że to nie wina youtube'a, jak podnoszą co poniektórzy, tylko tego, że funkcjonują dwie wersje trailera:


Tak więc to nieskonwertowany przez yt materiał był już do d.
 
Swoją drogą, to żenujące, że wciąż wyje się do księżyca przede wszystkim o grafikę, grafikę i grafikę (oraz animacje), a dopiero gdzieś w drugiej i trzeciej kolejności przedmiotem zainteresowania staje się gameplay i content. Chyba rzeczywiście jestem już za stary na bycie graczem.

Ja bym raczej powiedział, że to smutne, bardzo, bardzo smutne.

Skyrim, który chociaż w pierwszym dniu po premierze doczekał się day-one-patcha, był grą praktycznie niegrywalną ze względu na brak wsparcia pod KMB, brak JAKIEJKOLWIEK optymalizacji oraz gargantuiczną liczbę bugów, idących w setki, z czego wiele było z serii game-breaking (czyli błędy questowe, które uniemożliwiały kontynuację rozgrywki)?

Mogę mówić tylko za siebie. Grałem wprawdzie nie od dnia pierwszego, ale od czwartego już tak.
Nie mając przy tym żadnych problemów z obsługą myszy i klawy, nie uświadczywszy gargantuicznej liczby bugów (tych było zaskakująco mało), a optymalizacja nie dość, że była to w dodatku dobra.
Stareńki HD4870 radził sobie w TES'ie V lepiej aniżeli w młodszym o pół roku, zamkniętym i wielokrotnie mniejszym drugim Wiedźminie.
Jeśli więc w Skyrimie nie było jakiejkolwiek optymalizacji, co w takim razie powiedzieć o Wieśku?

Dodajmy do tego liczne cięcia contentu - m.in. wątku głównego, który zamienił "wojnę cywilną" w starcie pinciu npc-ów na krzyż - oraz ogólną biedę i flakowoolejowość Skyrim, aby w pełni uzmysłowić sobie, o czym mówimy.

Tutaj zgoda, ale warto przy tym nadmienić, że pomimo cięć i tak jest tego tam tyle, że starczyłoby na obdarowanie kilku bardzo długich erpegów.

Jakże ironiczne w świetle powyższego jest to, że właśnie około kilku miesięcy zajęło Bethesdzie odrobaczenie gry z poziomu lasu deszczowego do australijskiego ogródka (czyli da się przeżyć, o ile nie łazisz po krzakach), chociaż niektóre questy były tak - eufemistycznie rzecz ujmując - zaprogramowane, że potrzeba było 3 łatek, aby je naprawić (wcześniej jedynie idealna synchronizacja czynności pozwalała je wykonać).

Ponownie mogę mówić tylko za siebie. i powtarzam, nie doświadczyłem lasu deszczowego bugów o jakim tu mowa.
Owszem, trafiały się, ale wcale nie nagminnie.
Ba, ani razu nie skopał mi się quest, gra nie zawiesiła, ani nie wywaliła na pulpit.
Może miałem szczęście, a może zarzuty są jednak przesadzone.

Aż z ciekawości zerknąłem na oceny graczy na Metacriticu i chyba to nie tylko ja nie uświadczyłem oceanu problemów, bo średnia wersji PC to aż 8.4
A gracze PC to zwierza wybredne. Dość powiedzieć, że gra roku, to jest nowy Dragon Age od blaszakowców otrzymał raptem 5.8, a AC Unity za paskudną stronę techniczną, multum bugów i fatalną optymalizację właśnie ma całe 2.3.
Niezależnie co się na tym forum o TES'ie mówi, to jednak uważany jest za kawał porządnej gry.
Nie zmienia tego nawet niezwykle słaby wątek główny i enpece tak papierowi, że zęby bolą.

To ten temat nie został jeszcze zamknięty ? Powinien.
Może jeden koment na 20 jest konstruktywny i wart przeczytania.

W rzeczy samej, po wczorajszej burzy jaką była informacja o przełożeniu premiery większość postów powinna być wykasowana.

Panowie, ocenę tego, co konstruktywne i co ma być zamknięte, wykasowane pozostawmy moderacji, zgoda?
 

Guest 3669645

Guest
Oczywiście że to nie wina YT. Na materiale bez kompresji Król Gonu i Caranthir, o których jest cały szum, również mają tekstury w rozdzielczości chyba 50x50.

A wersja trailera jest na razie tylko jedna.

Winna jest rzekomo kompresja powstała podczas renderowania filmu. Ale to przecież niemożliwe, bo błąd dotknąłby także inne obiekty, a nie tylko Caranthira i Króla Gonu. Coś się zwyczajnie musiało pofandzolić podczas nagrywania materiału, tekstury się nie doczytały, REDzi to olali i mamy to co mamy. Dlatego muszą zrobić trailer prawie od nowa (nagrać te parę ujęć na nowo i wrzucić je ponownie w montażu).
 
Last edited by a moderator:
Nie wiem, skąd masz wideo, z którego robiłeś screeny, ale różne źródła mają różną jakość. Na yt ludzie sobie rekompresują już skompresowane filmy, dzięki czemu zajmują jeszcze mniej miejsca i szybciej się wrzucają, ale jednocześnie jeszcze bardziej tracą na bylejakości.
W wersji normalnej wygląda to mniej więcej tak.
A zbroja Króla Gonu tak.
 
Mogę mówić tylko za siebie. Grałem wprawdzie nie od dnia pierwszego, ale od czwartego już tak.
Nie mając przy tym żadnych problemów z obsługą myszy i klawy, nie uświadczywszy gargantuicznej liczby bugów (tych było zaskakująco mało), a optymalizacja nie dość, że była to w dodatku dobra.
W takim razie chyba grałeś dnia czterdziestego, bo spadki do 15 FPS w miastach były normą (kod zoptymalizowały dopiero patche), a na oficjalnym forum Bethsoft funkcjonowała lista bugów, których było ponad 500. Natomiast support pod myszkę i klawiaturę został naprawiony bardzo szybko, więc to akurat możliwe.

Też wtedy grałem, więc również mówię z doświadczenia.

Tutaj zgoda, ale warto przy tym nadmienić, że pomimo cięć i tak jest tego tam tyle, że starczyłoby na obdarowanie kilku bardzo długich erpegów.
Tyle że to wszystko głównie FedEx, natomiast gildie są skandalicznie wręcz beznadziejne.

Aż z ciekawości zerknąłem na oceny graczy na Metacriticu i chyba to nie tylko ja nie uświadczyłem oceanu problemów, bo średnia wersji PC to aż 8.4
Niewiele niższą ocenę ma TESIV - jeżeli ktoś uważa tę grę za dobrą, to współczuję. Anyway, skąd taka wysoka ocena? Głównie stąd, że Skyrim to gra, która idealnie wstrzela się w gusta szerokiej publiczności (czyli łatwa, prosta, przystępna i z dużą ilością siepania), a ponadto przeważająca większość graczy PC traktuje gry Bethesdy jak platformy do modowania.
 
Akurat z tego miejsca trailer wziął już był i się po angielsku ulotnił. Zapewne przechodzi drobny lifting. Konieczne są pewne poprawki kosmetyczne na skutek zmiany daty premiery.

---------- Zaktualizowano 07:49 ----------

I dlaczego właściwie jest on trzymany w takiej tajemnicy? Z tego co wiem, każdy kto wszedł w posiadanie fact sheet, co raczej nie było zbyt trudne, bo podejrzewam, że na wszelkich pokazach rozdawane były setkami, jest informowany otwartym tekstem co, gdzie i w jaki sposób.
 
(...)
Mogę mówić tylko za siebie. Grałem wprawdzie nie od dnia pierwszego, ale od czwartego już tak.
Nie mając przy tym żadnych problemów z obsługą myszy i klawy, nie uświadczywszy gargantuicznej liczby bugów (tych było zaskakująco mało), a optymalizacja nie dość, że była to w dodatku dobra.
Stareńki HD4870 radził sobie w TES'ie V lepiej aniżeli w młodszym o pół roku, zamkniętym i wielokrotnie mniejszym drugim Wiedźminie.
Jeśli więc w Skyrimie nie było jakiejkolwiek optymalizacji, co w takim razie powiedzieć o Wieśku?
(...)
Ale wiesz, że podobne rzeczy, jakie lonerunner pisze o Skyrimie Ty piszesz choćby o AC IV. A mi, na przykład, grało się w niego bardzo komfortowo (pomijam, że mnie wynudził), podobnie z Wiedźminem 2 nie miałam od początku żadnych problemów.
 
W tym wątku toczy się wojna na słowa jeden uważa to drugi to , ale do puki redzi czegoś nie wypuszczą (marna szansa na to ) albo czegoś nie powiedzą co by nam dało jakiś obraz sytuacji to i tak będziemy ciągnąć ten temat do puki coś się nie wyjaśni , ale właściwie tylko możemy spekulować nic więcej bo co nam pozostaje? pozostaje jedynie czekanie jest bardzo wiele niewiadomych , lecz ja osobiście jakoś spokojny jestem i mam nadzieje , że dodatkowe 3 miesiące wystarczą twórcom zbudować świetną gre
 
Top Bottom