Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
Chyba wszyscy tu zapominacie o fakcie ,że Ciri pod koniec książki zaczynała siwieć co zauważył Geralt, jak wraz z Yen opuszczali zamek Stygga. A skoro wydarzenia w W3 dzieją się tak mniej więcej 6 lat po wydarzeniach z "Pani Jeziora" to spokojnie można założyć że Ciri jest już zupełnie siwa.
 
Last edited:
Chyba wszyscy tu zapominacie o fakcie ,że Ciri pod koniec książki zaczynała siwieć co zauważył Geralt, jak wraz z Yen opuszczali zamek Stygga. A skoro wydarzenia w W3 dzieją się tak mniej więcej 6 lat po wydarzeniach z "Pani Jeziora" to spokojnie można założyć że Ciri jest już zupełnie siwa.
Czytałeś w ogóle poprzednie posty? Wszyscy to dobrze wiedzą, ale w dialogach Geralt nadal nazywa ją popielatowłosą, a jako dziecko na obrazie i modelu również ma białe włosy.
 
A czy ludzie czarnoskórzy mają skórę koloru głębokiej czerni? Czy może jest to zazwyczaj kolor przypominający bardziej brąz? Szare włosy to mają staruszki, popielate się mówi na odcień blondu :p

Pierwsze słyszę, serio O_O U mnie na blond się mówi blond. Ewentualnie ciemny, jasny.

Janek określa ją jako "młoda, szarowłosa", on nie znał jej raczej wcześniej i nie utarło mu się "szarowłosa" bo kiedyś taka była. Dijkstra też ją tak nazywa, i nie wie kim jest, więc też nie jest to utarte sformułowanie określające Ciri. Obydwaj bazują na obserwacjach swoich lub kogoś innego.
 
Last edited:
Włosy Ciri były nazywane również mysimi, a to typowy słowiański kolor włosów, właśnie ciemny blond.
 
Pierwsze słyszę, serio O_O U mnie na blond się mówi blond. Ewentualnie ciemny, jasny.

Bo to nie jest po prostu blond, tylko coś takiego.
Specyficzny odcień tegoż koloru, po prostu.

 
Bo to nie jest po prostu blond, tylko coś takiego.
Specyficzny odcień tegoż koloru, po prostu.


Jakby miała takie to byłbym niesamowicie ukontentowany. :p

Osobiście bym tego blondem nie nazwał, także tego :D Ale kij, wiadomo o co chodzi.
 
Ja mam podobny odciwń, ale znacznie ciemniejszy. I też, tak naprawdę nie wiadomo jak to kolor. ciemniejszy może o ton, półtora...

---------- Zaktualizowano 21:36 ----------

sorry za literówkę
 
Pod "popielaty" można rozumieć bardzo wiele. Najogólniej popielaty to "jasny szary (kolor popiołu)".

Szerzej tutaj: http://www.colorhexa.com/dbe3de

Zależnie od odcienia kolor ten podchodzi również po biel. Więc dywagacje jakie włosy miała Ciri według książki są całkowicie bez sensu.
 
Ja też nie wiem jakiego, tak naprawdę, koloru* mam włosy, no i co z tego?

Robicie z błahego tematu wielkie "aj waj", jak się nie podoba to zapewne będzie można łatwo samemu tekstury podmienić i wówczas każdy będzie miał wedle własnego uznania :).

*to jest zresztą zależne od pory roku
 
Chodzi mi o to przede wszystkim, że włosy małej Ciri są identycznego odcienia jak Geraltowe, a takimi jednak na pewno nie były. Skoro widział na koniec Sagi białe pasemka we włosach CIri to nie mógł ich zobaczyć wśród białych włosów.
 
@PATROL

Sądzę, że niewtajemniczonych* mogłoby to wprowadzić w pewne niepotrzebne zakłopotanie, stąd taki a nie inny wybór RED'ów.

*graczy nieobeznanych z książkowym pierwowzorem
 
Nie róbmy z ludzi idiotów, mała Ciri z szarym blondem czy jak tam, w starszej wersji taki sam odcień z kilkoma białymi pasemkami. W dodatku w tutorialu nazwana Ciri, potem też Ciri, serio aż tacy idioci będą grali w tą grę, że jej nie skojarzą?

E: Zresztą w dialogu szarowłosa, a na ekranie białowłosa nie wprawi ludzi w zakłopotanie?
 
Last edited:
W USA biały kolor włosów jest jakoś gloryfikowany? Nie znają szarego? Nie rozumiem, po SoD i ujęciu Ciri z włosami szarymi w najczystszej postaci tego koloru wszystkim pasowało. Biały kolor ujawnił się dopiero potem i wtedy parę osób, w tym ja, zaczęło narzekać. Głównie przez fakt, że nie rozumiem czemu dali jej te białe włosy. Argument "no przecież kolor ma małe znaczenie zmienisz se" nie jest według mnie dobry, bo skoro ma małe znaczenie, to równie dobrze mogli jej dać szare włosy. Bez zbędnego kombinowania.
 
Geralt w takich samych warunkach miałby identyczny odcień, gwarantuję Ci. A przecież on ma białe włosy.

No i w ogóle EvilChris na interze przecież pisał, że Geralt i Ciri mają białe włosy...

---------- Zaktualizowano 23:22 ----------

Dla mnie to był ideał:
 
Top Bottom