Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
A jaki Ty masz sprzęt do Wiedźmina 3?

Witam!

Interesuje mnie czy większość z Was składała nowy sprzęt specjalnie pod Wiedźmina 3? Jeśli tak to jakie macie "bebechy"? :) Pochwalcie się!

Ja zacznę od tego, że już od dłuższego czasu odkładałem na nowy sprzęt - do sprawy podszedłem z myślą, że zakupię go dopiero na miesiąc przed wydaniem gry, gdzie już wszystko będzie wiadomo :) I całe szczęście, bo przy zakupie karty graficznej otrzymam kod z Wiedźminem 3. Co prawda nie będzie mi on potrzebny, gdyż mam zamówioną (i zapłaconą już) edycję kolekcjonerską <3. Z kodem oczywiście sobie poradzę ;] Więc oto co udało mi się skompletować:

Procesor Intel Core i7 - 4790K
Grafika Zotac GTX 980 AMP! Extreme
Dysk SSD Samsung 840 EVO 500GB
16GB Pamięc RAM TridentX firmy G.Skill DDR3 2400MHz (2x 8GB)
Płyta główna MSI Z87-GD65 Gaming
Zasilacz Fractal Design Edison M 650W certyfikat 80+ GOLD
Obudowa SilentiumPC Gladius X60

Całość jest piękna... *.* Wizualnie strasznie mi się podoba - załączam zdjęcia :) Składałem sam. Oczywiście mam nadzieję, że na Ultra przy 60 FPS uciągnie. ;>
View attachment 12674View attachment 12675
 

Attachments

  • IMG_0788.jpg
    IMG_0788.jpg
    397.1 KB · Views: 50
  • IMG_0812.jpg
    IMG_0812.jpg
    376.6 KB · Views: 48
Last edited:
@gukua
Podstawowe zasady netykiety oraz szacunek do współforumowiczów nakazują, żeby - zanim napisze się posta / założy temat na forum - zapoznać się z jego strukturą i sprawdzić gdzie i o czym piszą użytkownicy. Temat o sprzęcie już istnieje, scaliłam wątki.
 
@gukua
Podstawowe zasady netykiety oraz szacunek do współforumowiczów nakazują, żeby - zanim napisze się posta / założy temat na forum - zapoznać się z jego strukturą i sprawdzić gdzie i o czym piszą użytkownicy. Temat o sprzęcie już istnieje, scaliłam wątki.

Jasne! :) dzięki!
 
Witam!

Interesuje mnie czy większość z Was składała nowy sprzęt specjalnie pod Wiedźmina 3? Jeśli tak to jakie macie "bebechy"? :) Pochwalcie się!

Ja zacznę od tego, że już od dłuższego czasu odkładałem na nowy sprzęt - do sprawy podszedłem z myślą, że zakupię go dopiero na miesiąc przed wydaniem gry, gdzie już wszystko będzie wiadomo :) I całe szczęście, bo przy zakupie karty graficznej otrzymam kod z Wiedźminem 3. Co prawda nie będzie mi on potrzebny, gdyż mam zamówioną (i zapłaconą już) edycję kolekcjonerską <3.

To jesteśmy w bardzo podobnej sytuacji ^^ Dosłownie przed chwilą też zamówiłem nowiutki sprzęt, także dostaje kod do W3, który średnio potrzebuję, gdyż załapałem się na kolekcjonerkę ^^ Na dniach przyjedzie do mnie:

Procesor: Intel Core i7-4790K
Chłodzenie: SilentiumPC Fortis 2
Płyta główna: MSI Z97 Gaming 5
Pamięć RAM: Kingston 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 HyperX Savage
Dysk twardy: Plextor M6S 128GB SATA3 (520/300MB/s)
Karta graficzna: MSI GeForce GTX 970 Gaming 4GB DDR5 256Bit (1279/7000) + Wiedźmin 3
Obudowa: Corsair Carbide Series Spec-02 (Red LED)
Zasilacz: Corsair CS750M 750W 80+ Gold 120mm modular


Też liczę na Ultra w 1080p, choć pewnie nie w 60 FPS. Zestaw przygotowany pod ewentualne SLI w przyszłości, stąd przepłacony zasilacz i płyta główna :) Co najlepsze, udało mi się zamknąć poniżej 5000 zł.
Swoją drogą ciekawy jestem, jaki procent graczy faktycznie kupuje/modernizuje swoje PC pod W3. Tak wysokie wymaganie z pewnością mają pozytywny wpływ na branżę sprzętu :)
 
Last edited:
Ja też składam na nowy komputer na premierę W3. Robię to od premiery 2 gdzie mój komputer osiągał stabilne 30fps na low przy rozdzielczości 1440x900 px
Dzięki temu mogę wybierać w sprzęcie z "górnej półki".
Procesor: Intel Core i7-4790k
Płyta główna: MSi z97 Gaming 7
Grafika: GTX 980 Palit Super JetStream
Zasilacz: Seasonic KM3 X-750 80gold+
Co do reszty jeszcze nie zdecydowałem, nadal trwają "rozmowy co do ceny" pozostałych podzespołów. :) Mam nadzieję na ultra w fullhd(chociaż na pewno spróbuję odpalić wieśka na 4k), a jeśli się nie uda no cóż zawsze można kupić następną kartę graficzną i następną itd ;)
 
Witam!
Całość jest piękna... *.* Wizualnie strasznie mi się podoba - załączam zdjęcia :)

Wydałeś na całość jakieś 7,5k PLN (pewnie trochę mniej, jeśli okazyjnie itp.), więc zestaw oczywiście wypas, ale z wyglądu to ta buda mi się zupełnie nie podoba... Cóż, najważniejsze że Tobie się podoba ;)
 
Wydałeś na całość jakieś 7,5k PLN (pewnie trochę mniej, jeśli okazyjnie itp.), więc zestaw oczywiście wypas, ale z wyglądu to ta buda mi się zupełnie nie podoba... Cóż, najważniejsze że Tobie się podoba ;)

Na całość wydałem 6,2k. :) Powiem szczerze, że na zdjęciach może tego nie widać, ale prezentuje się naprawdę fajnie :] Generalnie nie sugerowałem się wyglądem - jakość wykonania w stosunku do ceny obudowy jest bardzo dobra. Filtry przeciwkurzowe, wykręcane śledzie (z researchu, który robiłem - większość skrzynek ma śledzie wyłamywane), 3 fabrycznie zamontowane wentylatory, możliwość dołożenia jeszcze 6... i przede wszystkim rozmiar - moja karta graficzna ma 30 cm, więc to również składało się na moją decyzję. Brałem pod uwagę również serie Zalman Z. Jednak ich jakość w porównaniu z jakością wykonania SilentiumPC jest dużo gorsza.
 
Procesor: Intel Core i7-4790K
Chłodzenie: SilentiumPC Fortis 2
Płyta główna: MSI Z97 Gaming 5
Pamięć RAM: Kingston 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 HyperX Savage
Dysk twardy: Plextor M6S 128GB SATA3 (520/300MB/s)
Karta graficzna: MSI GeForce GTX 970 Gaming 4GB DDR5 256Bit (1279/7000) + Wiedźmin 3
Obudowa: Corsair Carbide Series Spec-02 (Red LED)
Zasilacz: Corsair CS750M 750W 80+ Gold 120mm modular

Więc i u mnie będą ultra najpewniej ;) w najgorszej opcji to wysokie/bardzo wysokie mieszane z ultra i oczywiście odpalone technologie Nvidii ;)
Dołożyłbym na Twoim miejscu RAMu, 8GB to trochę mało jak na obecny standard, a gry go potrzebują coraz więcej, do tego jakieś programy graficzne etc. ;)
 
Dołożyłbym na Twoim miejscu RAMu, 8GB to trochę mało jak na obecny standard, a gry go potrzebują coraz więcej, do tego jakieś programy graficzne etc. ;)

Spotkałem się z różnymi opiniami na temat potrzebnej ilości RAM, i stwierdziłem, że na razie wezmę 8 GB, a w razie czego dokupienie RAM-u to żaden problem (choć liczę, że nie będę musiał tego robić w najbliższym czasie :))
A co do ustawień, to zdecydowanie wolę 40 FPS i Ultra niż 60 i High, a biorąc pod uwagę ostatnie doniesienia o gtx 980 dającym 60 FPS w ultra to jestem dobrej myśli. Jednak dopłata 1000 zł za max 15-20% wydajności nie wchodzi w moim przypadku w grę :p
 
Last edited:
Cytat Zamieszczone przez HrafnaFloki Zobacz posta
Dołożyłbym na Twoim miejscu RAMu, 8GB to trochę mało jak na obecny standard, a gry go potrzebują coraz więcej, do tego jakieś programy graficzne etc.
Spotkałem się z różnymi opiniami na temat potrzebnej ilości RAM, i stwierdziłem, że na razie wezmę 8 GB, a w razie czego dokupienie RAM-u to żaden problem (choć liczę, że nie będę musiał tego robić w najbliższym czasie )
A co do ustawień, to zdecydowanie wolę 40 FPS i Ultra niż 60 i High, a biorąc pod uwagę ostatnie doniesienia o gtx 980 dającym 60 FPS w ultra to jestem dobrej myśli. Jednak dopłata 1000 zł za max 15-20% wydajności nie wchodzi w moim przypadku w grę :p

Masz wysokie taktowanie tej pamięci - wydaje mi się, że te 8GB powinno w zupełności wystarczyć. No... chyba, że zajmujesz się grafiką. Z tego co wiem, to do takich procesów zaleca się mieć nawet 32GB. :)
 
Proponuję zmienić nazwę tematu na "Przedłuż sobie chwaląc się komputerem".

Ja Tobie z kolei proponuję zmianę nicku na "Piszę dla ilości postów". Można się było spodziewać odpowiedzi tego typu. Ciekawe w jaki sposób patrzysz na tych, którzy mają swoją specyfikację w sygnaturce. :]
 
Masz wysokie taktowanie tej pamięci - wydaje mi się, że te 8GB powinno w zupełności wystarczyć. No... chyba, że zajmujesz się grafiką. Z tego co wiem, to do takich procesów zaleca się mieć nawet 32GB. :)

Z racji studiów technicznych zdarza mi się pracować w programach typu Solid Edge/Solidworks itp., a z pasji też programami do obróbki grafiki, jednak nie są to na tyle wymagające i istotne operacje, by uzasadniały dopłacanie 300 zł, a już tym bardziej 900 zł :) Też wydaje mi się, że tak taktowane 8 GB powinno wystarczyć :p

edit:
Proponuję zmienić nazwę tematu na "Przedłuż sobie chwaląc się komputerem".

Hmm, wydaje mi się, że nie ma lepszego tematu do dyskusji o swoich PC pod kątem W3. A nie każdy, kto raz na 7 lat wyda trochę pieniędzy na swoje narzędzie pracy i zabawy od razu się chwali.
A akurat zależność między PC a długością przyrodzenia jest mi jeszcze nieznana. Do tego celu mogą służyć inne rzeczy :)
 
Last edited:
Mimo wszystko 8 GB to nie jest "mało jak na obecny standard", ale właśnie "obecny standard". Gry nie wymagają więcej, a bycie grafikiem raczej do standardu się nie zalicza. Chyba że mówimy o standardach gracza i standardach grafika lub twórcy animacji. Sam mam Corsair 8GB Vengeance 1600 MHz CL10 i jestem pewien, że do Wiedźmina 3 spokojnie starczy, więcej nie potrzebuję. (W planach zakup kolejnej kości)
 
Wystarczy koledze zgłosić post, bo niczym inteligentnym Nas nie zaszczycił, a jedynie próbuję wywołać falę obelg pod swoim adresem ;) 8GB jak dla mnie to oczywisty standard, ale i mało, jako osoba zajmująca się jako tako grafiką/projektami potrzebuję lepszego sprzętu ;)
 
Interesuje mnie czy większość z Was składała nowy sprzęt specjalnie pod Wiedźmina 3? Jeśli tak to jakie macie "bebechy"? Pochwalcie się!
Ja zmieniałem jakieś pół roku temu na sprzęt z sygnaturki. W sumie to nie ma się czym znowu chwalić :) Na tym konfigu mam zamiar zagrać na ustawianiach średnich w full hd i 50-60 fps. O ile optymalizacja i sterowniki pod amd będą dobre. A tak w ogóle to dobrze zrobiłem kupując sprzęt pół roku wcześniej. Przynajmniej nie muszę teraz dopłacać ~400 zł za to samo. No ale laptop padł na moje szczęście xD nieszczęście tak więc postarałem się aby z W3 nie było później problemów :)
 
Top Bottom