Wiedźmińskie gadżety i sklep

+
@Ostrzałka Do Miecza - zgadza się, ale ja bym poszedł dalej. Czemu miałoby służyć pudełko na eliksiry, nawet z gustownie opisanymi buteleczkami? Ani tego nosić, ani na półce położyć. To musiałoby być coś, z czego sie korzysta, do czego się zagląda, czym się można pochwalić. Na przykład zestaw do robienia drinków? W jednej buteleczce tabasco, w drugiej syrop malinowy, w trzeciej wyciąg z papryki chilli (o dużym stężeniu kapsaicyny) - trzeba by pogadać z barmanami co jeszcze powinno wchodzić w taki zestaw.

Gadżet dostępny w sklepie powinien mieć wartość ozdobną (jak figurki, plakaty, mapy, obrazki, artbooki, naklejki, inne duperele do postawienia na biurko/półkę, sefiry, medaliony, brosze z salamandrą, aksamitka z obsydianową gwiazdą), wartość użytkową (nożyk do korespondencji, przycisk do papieru, długopisy z logo, podkładki pod mysz - nawet razem z myszą, karafki, koszulki, kufle, paski z klamrą w kształcie głowy wilka, portfele, wymieniony na wstępie zestaw do drinków) lub wartość rozrywkową (soundtracki, muzyka inspirowana Wiedźminlandem, kości, karty, puzzle, gry, białowłosa peruka, "gadzie" szkiełka kontaktowe), ewentualnie wartość kolekcjonerską (miecze w skali 1:1, elementy zbrój, czy nawet kurtki wiedźmińskie - neutralną kurtkę Kruka sam bym chętnie kupił ;)). Do tego kojarzone z Wiedźminem akcesoria do telefonów: dzwonki, tematy, etui, pokrowce, smycze... Ogólnie mówiąc rzeczy, które oprócz przypominania o Wiedźminie pełniłyby jeszcze jakąś funkcję.
 
Można by też zrobić geraltcoiny, czyli coś na kształt orenów - monet - tylko nie wydanych przez mennicę i nie mających wartości poza kolekcjonerską. I ta waluta "wewnątrz społecznościowa" mogłaby służyć do wymieniania na gadżety ze sklepu - oczywiście monety do kupna tylko przez sklep - albo jeszcze lepiej, za każdym zamówieniem/przedmiotem na twoim koncie, dostajesz garść orenów (nie, nie wirtualnych).
NIE MÓWIĄC JUŻ O DREWNIANYM PUDEŁKU KOŚCIANEGO POKERA ( #CAPSLOCKTEAM-LEPIEJWIDOCZNIWIDOCZNIELEPSI ) :) .
 
Z tymi orenami jako punktami za zrobione zakupy również można byłoby coś pokombinować. Ale Geraltcoiny? Co to jest i z jakiej gry? Od kiedy Geralt bił własną monetę? Chłopaku, możesz poszaleć, ale na razie powyżej lamperii się nie wznoś.
 
Geraltcoiny=Oreny=punkty.
Inaczej tego sobie nie wyobrażam :) .

Ja rozumiem, ale to IMHO zbyt "pośredni" i trochę nieoczywisty związek. Gadżety dostępne w sklepiku powinny mieć bezpośredni związek z grami*. Coś takiego, jak "Geraltcoin" nigdy w Wiedźminlandzie nie występowało. Oreny - jak najbardziej. Zwróć uwagę, że pomijam Marki, Korony, Talary, Floreny i inne waluty, które występowały w książkach Sapkowskiego, ponieważ ich obecność w grach była co najwyżej śladowa (jeśli w ogóle były obecne, to co najwyżej było o nich wspomniane w dialogach).

____________________________________
*) - oczywiście to jest moje zdanie i nie musisz się z nim zgadzać
 

Attachments

  • 1_Witchers_Brew.JPG
    1_Witchers_Brew.JPG
    63.3 KB · Views: 73
  • Level_1_Elixir.JPG
    Level_1_Elixir.JPG
    59.1 KB · Views: 65
Cena EK PC 350zł

Medalion - 100zł
Gra+steelbook - 140zł
Artbook - 50zł(mniej więcej cena World of the Witcher)
Figurka + pudełko - 60zł?? Podczas gdy sama figurka jest warta lekko około 150zł

To jakby ktoś mówił, że EK jest za droga :p

Sklep bardzo cieszy, czekam na polską wersję i więcej towaru :p Choć Europe i waluta euro może jak dla mnie być.
 
Brak polskiej wersji jest dla mnie niemałym zaskoczeniem. Choć trudno mi w to uwierzyć, ale najwyraźniej z arkusza kalkulacyjnego wynika, że w Wielkiej Brytanii sprzeda się więcej gadżetów niż w Polsce.
 
@norolim
Według mnie nacisk jest położony nie tyle na Brytyjczyków co na Amerykanów. Ceny podane w dolarach raczej do tych pierwszych skierowane nie są. Chociaż nie zmienia to faktu, że nasza rodzima wersja sklepu też powinna być, najlepiej z nieco niższymi cenami. :D
 
@norolim
Według mnie nacisk jest położony nie tyle na Brytyjczyków co na Amerykanów. Ceny podane w dolarach raczej do tych pierwszych skierowane nie są. Chociaż nie zmienia to faktu, że nasza rodzima wersja sklepu też powinna być, najlepiej z nieco niższymi cenami. :D

Możesz sobie przełączyć na Wielką Brytanię i funty albo na Europę i euro w ustawieniach.

Z niższymi cenami? Dlaczego?
 
Nie wiem czy pytasz poważnie, czy robisz sobie jaja, więc zwrócę tylko Twoją uwagę na fakt, że planszówka w tym sklepie kosztuje 220 PLN.

Ale po co masz kupować planszówkę tam, skoro na cdp.pl jest za 120 zł?
 
@norolim Pytam poważnie. Nie wiem dlaczego produkty robione tak samo dla wszystkich miałyby mieć różne ceny w zależności od regionu. Szczególnie, że niekoniecznie muszą być robione w Polsce. Gry PC są w Polsce tańsze, to prawda, ale dlaczego inne produkty z grą związane? Oczywiście, że niższe ceny chętnie bym powitał, ale nie widzę innego powodu, dla którego dla Polski te ceny powinny być niższe, niż dobre serce organizatorów sprzedaży.
 
@norolim Pytam poważnie. Nie wiem dlaczego produkty robione tak samo dla wszystkich miałyby mieć różne ceny w zależności od regionu. Szczególnie, że niekoniecznie muszą być robione w Polsce. Gry PC są w Polsce tańsze, to prawda, ale dlaczego inne produkty z grą związane? Oczywiście, że niższe ceny chętnie bym powitał, ale nie widzę innego powodu, dla którego dla Polski te ceny powinny być niższe, niż dobre serce organizatorów sprzedaży.

@Tares nieświadomie odpowiedział na Twoje pytanie:

Ale po co masz kupować planszówkę tam, skoro na cdp.pl jest za 120 zł?

Chcesz sprzedawać, musisz mieć korzystną cenowo ofertę. Dlaczego ktoś miałby kupować bezpośrednio od CD Projekt, skoro pośrednicy oferują to samo o wiele taniej.

A jeśli faktycznie nie wiesz dlaczego na mniej zamożnych rynkach oferuje się produkty w niższych cenach, to się chwilę zastanów. To nie jest jakaś fizyka jądrowa.
 
Tak wiem, że kiedy ludzie mniej zarabiają, to nie kupią droższych rzeczy, ale póki sprzedaż będzie na dobrym poziomie, to nie będą inwestować w polską wersję(plus magazyn/magazyny, możliwości dowozu). Jeżeli w słupkach zarobkowych wszystko się będzie dobrze układać, to tak jak z gogiem, wersji polskiej nie będzie przez jakiś czas.
 
Chcesz sprzedawać, musisz mieć korzystną cenowo ofertę. Dlaczego ktoś miałby kupować bezpośrednio od CD Projekt, skoro pośrednicy oferują to samo o wiele taniej.
A jeśli faktycznie nie wiesz dlaczego na mniej zamożnych rynkach oferuje się produkty w niższych cenach, to się chwilę zastanów. To nie jest jakaś fizyka jądrowa.

Chyba nie do końca zrozumiałeś o co mi chodzi... Jesteś w tej chwili konsumentem czy sprzedawcą? Konsumentem, prawda? Nie bardzo wiem jakie znaczenie ma dla Ciebie cena w tym konkretnym sklepie, skoro w innym możesz dostać polską wersję gry o 100 zł taniej? Planszówkę kupi osoba, która np. w swoim kraju nie może jej dostać. Ten sklep nie jest (przynajmniej w tej chwili) skierowany na polski rynek. Już sam fakt, że nie ma tam polskiego języka, a news o jego powstaniu nie pojawił się na polskiej wersji strony/forum powinien dać do myślenia. Mniej zamożne rynki nie mają w przypadku tego sklepu znaczenia, gdyż jest on skierowany na rynek globalny.

Cytat ze strony sklepu:
Yes. We currently ship all orders from the United States to almost every country in the world.

Jak widać punktem wyjściowym są tutaj Stany Zjednoczone, więc nie ma co się dziwić wysokością cen i nie ma co liczyć na dostosowanie ich do poszczególnych rynków. W tej chwili po prostu im się to nie opłaca. Może po premierze gry, gdy popularność wiedźmina gwałtownie wzrośnie, podejście się zmieni. W tej chwili to mało prawdopodobne.
 
Last edited:
Top Bottom