Dimeritium bomb

+
Dimeritium bomb

Cześć,
Mam pytanie odnośnie tej kary. Co rozumie sie przez "base strenght"? Miałem sytuacje gdzie karta nie zrobiła żadnego efektu, choć przeciwnik posiadał jednostki z wzmocnionymi (zielony kolor siły)? Możliwe, że zwykły bug, ale jaka wartość jest bazowa, wejscia na stół, pokazana na ekranach kolekcji?
 
Karta przywraca wszystkie niezłote karty do ich bazowej wartości siły, zarówno jednostki wzmocnione jak i zranione. Ta siła jest widoczna w ekranie kolekcji oraz w edytorze decków. (no i podczas gry oczywiście też, pod warunkiem że na daną kartę nie wpłynął jeszcze jakiś efekt)
 
Jeśli tak jest to mały bug. Zdarzyło mi się że dla karty "Clan tuirsearch skirmishers" siła sie nie zmieniła, pomimo że jednostka weszła do gry z cmentarza (czyli już po modyfikacji swojej "kolekcyjnej" wartości.

Mozna przenieść do pomoc techniczna.
 
Jeśli tak jest to mały bug. Zdarzyło mi się że dla karty "Clan tuirsearch skirmishers" siła sie nie zmieniła, pomimo że jednostka weszła do gry z cmentarza (czyli już po modyfikacji swojej "kolekcyjnej" wartości.

Mozna przenieść do pomoc techniczna.
nieee, tu zwyczajnie bazową jest siła jednostki jakby świeżo zagranej. Tak samo w skelige nie usuniesz tego, że jednostki mają +1 po kazdej rundzie. Usuwa buffy w stylu jaskółka, pogoda, wszystko co daje na plus i na minus
 
Dla mnie sprawa z wzmocnieniami i osłabieniami jest mocno nieklarowna. Raz te wzmocnienia są permanentne i wyciąga z cmentarza postacie nadal są wzmocnione, a innym razem do cmentarza trafiają z przywróconą do początkowego stanu siłą. Oczywiście na tak wzmocnioną i wyciągniętą z cmentarza postać bomba już nie działa. Albo w tym wszystkim jest jakiś bug, albo ja nie ogarniam tej mechaniki.
 
Duckingman;n6863790 said:
Dla mnie sprawa z wzmocnieniami i osłabieniami jest mocno nieklarowna. Raz te wzmocnienia są permanentne i wyciąga z cmentarza postacie nadal są wzmocnione, a innym razem do cmentarza trafiają z przywróconą do początkowego stanu siłą. Oczywiście na tak wzmocnioną i wyciągniętą z cmentarza postać bomba już nie działa. Albo w tym wszystkim jest jakiś bug, albo ja nie ogarniam tej mechaniki.

Widać masz problem z kartami skellige, ta frakcja ma w zwyczaju dodawać wartości do Oryginalnej (bazowej) siły.
Pasywna umiejętność dodaje +1 do bazowej siły, są jednostki które grane z cmentarza mają + 4 do wartości bazowej czy Zbrojmistrz który dodaje buffa również do wartości bazowej.
Inne frakcje takiego luksusu nie mają.
Czytaj opisy kart przeciwnika i swoich dokładniej bo każda karta która zmienia wartości bazowe ma to w opisie.
Do tego można to rozróżnić na podstawie koloru,
- jeżeli karta ma zielony współczynnik znaczy że buff można usunąć a wartość karty jest wyższa niż jej bazowa wartość
- jeżeli karta ma czerwony współczynnik to jest ranna i jej wartość jest niższa niż bazowa.
 
Likierr O kolorkach oczywiście wiedziałem, ale z tą różnicą w opisie zdolności Zbrojmistrza (oraz postaci zagrywanej z cmentarza) mnie zaskoczyłeś bo nie zwróciłem na to uwagi. Dzięki za zwrócenie uwagi.
 
Co myślicie na temat obecności Bomby w typowej pogodowej talii potworów? Bardzo często nie nadaje się do użycia wg moich doświadczeń i to przeciwnik raczej ją stosuje.
 
mcbobek Nie ma sensu :D Bomba dimerytowa jest kartą srebrną, a tych może być tylko 6 w talii. Nie ma sensu wkładać do talii karty która przydać się może raz na kilkanaście partii. Z tego też powodu Filippa przestała mieć jakikolwiek sens.
 
Top Bottom