Dziwne zachowanie NPC w momencie rozpoczęcia walki

+
Cześć,
po rozmowie z NPC chciałabym, żeby rozpoczęła się walka. Problem w tym, że w momencie gdy dialog się kończy, wracamy do rozgrywki, to rozmówcy ustawiają się w pozycji t-pose. Nie mam takiego problemu z trollem, po rozmowie normalnie następuje walka (ustawiam attitude, itd. itp.). Jedyna różnica jaką widzę, to fakt, że z trollem przeprowadzam wcześniej interaction dialogue, a z NPCami po wejściu w określony obszar jest odpalana scena. Może ma to związek, że postacie nie są one wówczas dokładnie w swoich AP? Nie mam pomysłu, więc przyda się jakakolwiek wskazówka/sugestia.
 
Cześć,
Pierwsze co mi przychodzi na myśl jeśli postać przechodzi w t-pose to animacja która nie pasuje do rig'u postaci np. gdy każesz krasnoludowi wykonywać actionpoint dla człowieka lub gdy podobna rzecz się dzieje wybierając animacje postaci w scence.
Możliwe że postać której używasz nie ma rigu pasującego do animacji walki.
Polecałbym dla testu sprawdzić ten sam scenariusz podmieniając wcześniej postać z którą chcesz walczyć na entity postaci która walczy w którymś momencie w W2 (Roche, Niebieskie Pasy, Dowolny bandyta...)
Możliwe również że postać jest ok lecz entity wybrane przez Ciebie jest niepoprawne.
Zazwyczaj w folderach postacie mają 2 pliki entity. Zakładam że jeden z nich może nie mieć podpiętej logiki (nie jestem co do tego pewien).
Innym powodem może być to że próbujesz zmusić potać do użycia jakiegoś stylu walki który wymaga dodatkowego wyposażenia. Dodawałem w jednym ze swoich questów maga który nie chciał atakować Geralta pomimo poprawnego ustawienia logiki questa.
Okazało się że w jego pliku entity, w zakładce inventory muszę mu dodać "ekwipunek" pocisków magicznych (screen w załączniku).
Jeśli wszystkie powyższe pomysły nie pomogą, możesz użyć opcji debugowych aby sprawdzić informacje na temat konkretnego NPC'a, takie jak jego stan, nastawienie do Geralta, używane entity itd.
Pomiędzy opcjami debugowymi przełączasz za pomocą F3 i F4. Wystarczy że wciśniesz jeden z tych przycisków i wyświetlą Ci się na dole ekranu.
Przełączasz aż przejedziesz do "NPC Viewer", wtedy zatrzyma Ci się czas gry i będziesz mogła przełączać między NPC'ami za pomocą strzałek na klawiaturze.
Przejedź do NPC'a który Cię interesuje i sprawdzć co się z nim dzieje.
 
Coś było nie tak z entity, musiała znaleźć jakieś nowe. Wszystko już działa. Wielkie dzięki. :)
 
Top Bottom