Logowanie na forum po 5 marca 2024

+
Przypominamy: za tydzień (począwszy od 5 marca 2024) funkcje sieciowe, w tym postępy międzyplatformowe i program „Moje nagrody” dostępne w grach CD PROJEKT RED, a także wszystkie strony WWW włącznie z forami należącymi do CD PROJEKT RED, będą dostępne na nowym systemie kont zarządzanym przez CD PROJEKT RED.

Będzie to proces automatyczny, nie jest wymagane żadne działanie po Waszej stronie, a Wasze konta GOG pozostaną nienaruszone. Można zrezygnować z procesu, ale będzie to oznaczać utratę dostępu do postępów międzyplatformowych, programu „Moje nagrody”, oraz Forum CD PROJEKT RED. Szczegóły znajdziecie w tym artykule na stronie pomocy technicznej lub w mailach, które wam rozesłaliśmy 6 lutego.


Po migracji kont CD PROJEKT RED do logowania na Forum nie będą już wykorzystywane konta GOG.

Do logowania będą używane te same adresy email co dotychczas.
Nie będziecie jednak proszeni o hasła. Zamiast tego, za każdym razem kiedy będziecie logować się na Waszym koncie CD PROJEKT RED, będziecie proszeni o jednorazowy kod dostępu wysyłany na skrzynkę email w momencie logowania.


Ponadto zmieni się sposób zarządzania najważniejszymi aspektami konta. Przykładowo, jeśli zechcecie zmienić swoje nicki, będziecie mogli to zrobić w panelach zarządzania Waszymi kontami CD PROJEKT RED.

Zauważycie także w swoich profilach na Forum, że nicki zostaną uzupełnione o automatycznie nadany numer konta CDPR (na przykład: Vattier#12345), ale poza tym nicki, których obecnie używacie pozostaną niezmienione.

Poza powyższym nie zauważycie wielu zmian - Wasze konta forumowe pozostaną dokładnie takie, jakie są teraz. Wszystko, co napisaliście, wszystkie zebrane REDpointy i wszystkie prywatne dyskusje, które prowadzicie pozostaną nienaruszone.
 
za każdym razem kiedy będziecie logować się na Waszym koncie CD PROJEKT RED, będziecie proszeni o jednorazowy kod dostępu wysyłany na skrzynkę email w momencie logowania
A co w wypadku, gdy konto pocztowe, na którym było zakładane konto na forum, już nie jest aktywne? U mnie moje od dawna nie działa, właśnie sprawdziłem, więc wasz kod trafi w nicość. Da się jakoś podmienić pocztę na inną, bo nie widzę takiej opcji w ustawieniach konta?
 
A co w wypadku, gdy konto pocztowe, na którym było zakładane konto na forum, już nie jest aktywne? U mnie moje od dawna nie działa, właśnie sprawdziłem, więc wasz kod trafi w nicość. Da się jakoś podmienić pocztę na inną, bo nie widzę takiej opcji w ustawieniach konta?
No teraz jeszcze musisz zmienić to na GOGu, póki konta są zsynchronizowane.
 
Zmieniłem pocztę w ustawieniach gogowych, ale nie widzę by miało to jakiś wpływ na adres mailowy na forum, pozostał stary, nieaktywny. Chyba że synchronizacja zachodzi co jakiś czas i jeszcze nie nastąpiła.
Jednak jest ok, należało się wylogować i powtórne logowanie było już z nowego adresu.
 
A nie dałoby się włączyć logowania dwuetapowego z użyciem Authenticatora? Byłoby to szybsze niż każdorazowe logowanie się do poczty. Można będzie chociaż dodać komputer do zaufanych urządzeń by nie trzeba było logować się za każdym wejściem?
 

Vattier

CD PROJEKT RED
A nie dałoby się włączyć logowania dwuetapowego z użyciem Authenticatora? Byłoby to szybsze niż każdorazowe logowanie się do poczty. Można będzie chociaż dodać komputer do zaufanych urządzeń by nie trzeba było logować się za każdym wejściem?
Logowanie dwuetapowe i logowanie bezhasłowe to dwie różne rzeczy. W tym wypadku logowanie bezhasłowe oznacza, że bezpieczeństwo konta forumowego jest dokładnie takie jak bezpieczeństwo konta email. Sesja na komputerach powinna jednak trzymać długo, więc jeśli logujesz się w miarę regularnie i nie masz zwyczaju codziennego czyszczenia ciasteczek, to nie będziesz musiał szukać kodów na mailu :)
 
Logowanie dwuetapowe i logowanie bezhasłowe to dwie różne rzeczy.
Wiem. Z tym, że obie są wygodniejsze, niż każdorazowe logowanie się przez pocztę, choć są wręcz diametralnie różne.

Sesja na komputerach powinna jednak trzymać długo, więc jeśli logujesz się w miarę regularnie i nie masz zwyczaju codziennego czyszczenia ciasteczek, to nie będziesz musiał szukać kodów na mailu :)
Zadowala mnie taka odpowiedź :)
 
Top Bottom