nvidia reflex on vs on + boost ?

+

Trejan

Forum veteran
W Ustawieniach Cyberpunk 2077 w opcjach Video->NVIDIA Reflex Low Latency można zmienić ustawienia na Włącz lub Włącz z funkcją "Boost".
Mam i7-9700K, RTX 4070 12GB, Dysk NVMe, 64GB RAM DDR4

Jak ustawić tę opcję? Włącz czy Włącz z funkcją "Boost" ?
 
Boost. It forces graphics card to stay at high clock rate. Dont burn your computer :)
Post automatically merged:

NVIDIA: Additionally, the SDK also offers a feature called Low Latency Boost. This feature overrides the power saving features in the GPU to allow the GPU clocks to stay high when heavily CPU-bound. Even when the game is CPU-bound, longer rendering times add latency. Keeping the clocks higher can consume significantly more power, but can reduce latency slightly when the GPU is significantly underutilized and the CPU submits the final rendering work in a large batch. Note that if you do not want the power tradeoff, you can use Reflex Low Latency mode without the Boost enabled.
 
Last edited:

Trejan

Forum veteran
Note that if you do not want the power tradeoff, you can use Reflex Low Latency mode without the Boost enabled.
Boost. It forces graphics card to stay at high clock rate. Dont burn your computer :)
Postaw mi znaki "<" lub ">" przy ustawieniu NVIDIA Reflex Low Latency dla twierdzeń:

1. Większe zużycie mocy GPU
Włącz ? Włącz z funkcją Boost
2. Większe zużycie CPU
Włącz ? Włącz z funkcją Boost
3. Większe opóźnienie
Włącz ? Włącz z funkcją Boost
4. Większe taktowanie GPU
Włącz ? Włącz z funkcją Boost
5. Większe FPS
Włącz ? Włącz z funkcją Boost

Na przykład:

1. Większe zużycie mocy GPU
Włącz < Włącz z funkcją Boost albo może jednak ...
Włącz > Włącz z funkcją Boost
 
Poszukałem i uzyskałem takie informacje:
1. Większe zużycie mocy GPU
Włącz < Włącz z funkcją Boost
2. Większe zużycie CPU
Włącz > Włącz z funkcją Boost
3. Większe opóźnienie
Włącz > Włącz z funkcją Boost
4. Większe taktowanie GPU
Włącz < Włącz z funkcją Boost
5. Większe FPS
Włącz < Włącz z funkcją Boost

Wniosek: lepiej włączyć Reflex z opcją Boost jeśli chcemy zwiększyć FPS, zmniejszyć opóźnienie, natomiast wyłaczyć opcję Boost jeśli nie chcemy większego zużycia energii (funkcja Boost oznacza wyłączenie wszystkich funkcji oszczędzania energii procesora graficznego czyli przełącza GPU w tryb wysokiej wydajności, co zapobiega obniżaniu taktowania w scenariuszach o niskich wymaganiach).

Inna sprawą jest ocena czy uzysk FPS i zmniejszenie opóźnień jest warte zwiększonego poboru mocy. Opinie są różne. Ja wybrałem - wolę mieć włączony NVidia Reflex razem z funkcją Boost.
 
Top Bottom