Rozpoczął się Sezon Listopadowy!

+
Rozpoczął się Sezon Listopadowy, który przynosi do gry zmiany, o których sami zadecydowaliście w ramach Rady ds. Balansu!

Następny sezon rozpocznie się wraz z początkiem grudnia. Poniżej rozpiska trybów na najbliższe tygodnie.
  • 14 listopada - 21 listopada: Nieodparty urok
Za każdym razem, gdy zagrywasz jednostkę niebędącą szpiegiem przenieś losową jednostkę wroga z tą samą siłą na przeciwną stronę pola bitwy.
  • 21 listopada - 28 listopada: Wyrównana walka
Na początku gry zwiększ siłę bazową wszystkich jednostek w twojej talii o 14, pomniejszone o koszt werbunku danej karty.
  • 28 listopada - 6 grudnia: Banicja
Po wymianie kart wygnaj talie obu graczy. Za każdym razem, gdy jakaś karta pojawi się w dowolnej talii, wygnaj ją.
  • 5 grudnia - 12 grudnia: Miśtrzowski balans
Twoja talia zostanie zastąpiona 16 starymi niedźwiedziami o różnej sile. Umiejętności dowódcy zostaną wyłączone.
 
Słuszna uwaga @luk757 - sumaryczna mniejsza ilość zmian sprawi, że będzie mniejsze pole do skorygowania zmian, które jednak nie przypadły graczom do gustu (będzie dylemat - czy odkręcać błąd, czy też próbować zmian w kolejnych kartach), bo chcielibyśmy zobaczyć grywalną kartę X).
 

Lexor

Forum veteran
Widzę Jana Calveita na listach zarówno siła +1 jak i siła -1.
Czy w tej sytuacji (gdy zmiana wychodzi na zero) rozpatrywana by była jakaś kolejna karta, czy też otrzymalibyśmy zmianę mniej?
 
Widzę Jana Calveita na listach zarówno siła +1 jak i siła -1.
Czy w tej sytuacji (gdy zmiana wychodzi na zero) rozpatrywana by była jakaś kolejna karta, czy też otrzymalibyśmy zmianę mniej?
Calveit otrzymałby zmianę, na którą głosowało więcej osób, to na pewno. A czy zwolniłoby się miejsce zamiast tej drugiej? Z mojego rozumowania zasad to tak aczkolwiek chyba precyzyjnie nie zostało to podane.

Nie wiem jak wy ale ja daje sobie 1 , góra 2 cykle na ostateczne rozwianie wątpliwości czy w ogóle interesować się grą. Myślę, że ten najbliższy da już wystarczającą odpowiedź czy jest jakaś szansa, że to rozwinie się pozytywnie... wróć - czy Gwentfinity ma jakikolwiek sens. Mieliśmy chaotyczny (choc mniej niż się spodziewałem) cykl startowy i odpowiedź na niego. Pytanie czy społeczność cokolwiek z tego wyciągnie wnioski.. no i CDProjekt przy okazji. Póki co chyba trzeba to rozpatrywać w kategorii cudu. A jeśli się nie mylę to będzie ostatni cykl, w którym mogą zajść jeszcze jakieś zmiany bo trzeba zamknąć temat do końca roku?

W menu mamy nadal sezon październikowy. To tak zostanie na amen?
 
Last edited:
Pewnie co do ostatecznego kształtu systemu balansu przedstawią go na pseudo game-devie na Mastersach (znaczy się zakładam że takowy będzie, w mojej optyce wypadałoby żeby go zrobili).

Co do zakładki "Co nowego" a w niej informacji o sezonie październikowym i wydarzeniu Saovine - kto by się tym przejmował, bo na pewno nie twórcy gry.
 
Czy ktoś jeszcze napotkał problem z postępami w zadaniach w cyklu jesiennym/zimowym i udało mu się go rozwiązać? Np. Mam zadanie zagrania 5 kart Nilfgaardu z zestawu Żelaznej Woli. Złożyłem talię po wyfiltrowaniu w grze wspomnianej frakcji oraz zestawu, zagrywam talie ze wspomnianymi wymaganiami i nie zalicza...
 

Lexor

Forum veteran
@Xeane24: U mnie dotyczyło ludzi z żelaznej woli - grałem żołnierzy NG, zmieniłem na żołnierzy NR i dopiero wtedy załapało.

PS. Swoją drogą dziwnym dla mnie jest, że w cyklu zimowym np. w potworach dostaję zadania oparte na pancerzu, a nie na mrozie.
 
Last edited:
@Xeane24: U mnie dotyczyło ludzi z żelaznej woli - grałem żołnierzy NG, zmieniłem na żołnierzy NR i dopiero wtedy załapało.

PS. Swoją drogą dziwnym dla mnie jest, że w cyklu zimowym np. w potworach dostaję zadania oparte na pancerzu, a nie na mrozie.
Niestety u mnie to nie zadziałało. Jedynie wymiana zadań, a następnie metodą prób i błędów, czy dane zadanie działa prawidłowo, czy nie. (przy czym większość nie). Podziwiam ludzi, którzy osiągnęli 250 poziom cyklu jeśli też mieli takie problemy :)
 
Top Bottom