[W1] [narzędzie] Eksporter z Blendera do Wiedźmina 1

+
[W1] [narzędzie] Eksporter z Blendera do Wiedźmina 1

Eksporter umożliwia eksport modeli bez animacji z Blendera do wiedźmińskiego formatu .MDL.
Napisałem go dla Blendera 2.49b w Pytonie 2.6.2.
Mój skrypt można pobrać tutaj:

http://www.moddb.com/downloads/blender-exporter-for-the-witcher

Instalacja:

Rozpakowujemy skrypt do ścieżki ze skryptami w Blenderze, jest to zazwyczaj:
C:\Program Files (x86)\Blender Foundation\Blender\.blender\scripts
 
Człowieku ku*wa jesteś Bogiem. Daj mi nr swojego konta przeleje ci na nie miliony.A tak na poważnie, mam u Ciebie dług do końca życia.
 
Sebii said:
Człowieku ku*wa jesteś Bogiem. Daj mi nr swojego konta przeleje ci na nie miliony.A tak na poważnie, mam u Ciebie dług do końca życia.
Dzięki za komplementy :) - jak działa jak trzeba, to super. Jest trochę ograniczeń, mogą się pojawić problemy tu i ówdzie, praktycznie eksporter nie sprawdza hierarchii modelu oprócz cienia, ale proste modele powinny dać się wyeksportować paroma kliknięciami. Jest jeszcze jedna funkcja, której w ogóle nie miałem okazji przetestować: - jeśli przemianujemy źródło światła w Blenderze -- zazwyczaj to jest Lamp - na "light", to w rozwijalnej liście obiektów w "Advanced configuration" powinno się to "light" pojawić i można je konfigurować modyfikatorami AuroraLight. Flary niestety nie działają, ale może to pojedyncze światło zadziała, można spróbować.EDIT: no jednak można konfigurować światła, ale procedura ich zapisu gdzieś się ulotniła. Postaram się to naprawić w kolejnej, lekko poprawionej wersji za parę tygodni.
 
Tuszu said:
Gratuluję! Wykonałeś naprawdę kawał dobrej roboty. :)Dałem ci orena. :)
Dzięki! Cieszę się, że to komuś się przydaje. W miarę możliwości jeszcze tam coś w tym eksporterze poprawię, dodam jakąś nową funkcję za pewien czas :)
 
Witam.Wiem że tematu nikt nie rusza od roku ale może ktoś mi odpowie.A mianowicie czy można używać exportera do blendera w wersji najnowszej bodajże 2.62?Jeżeli ktoś ma wiedzę na ten temat proszę o odpowiedź z góry dzięki.
 
Skryptu nie przystosowałem do nowszych wersji Blendera, bo nie miałem na to czasu. Blender nowszy korzysta z Pytona 3 ileś więc tu byłby problem, skrypt nie zadziała. Ale można przecież mieć równolegle kilka instalacji Blendera, np 2.63 nowy zainstalowany i 2.49b uruchamiany bezpośrednio z folderu, w którym się go rozpakowało, musiałby być też Python 2.6 ten starszy zainstalowany, żeby skorzystać ze skryptu.
 
Aha dzięki za odp o to mi chodziło po prostu jestem lepiej przyzwyczajony do interfejsu nowszego blendera ale nic przejdę na starszego.
 
Przygotowałem tutorial dotyczący eksportu z Blendera, bo opis zawarty w pierwszym poście jest mocno skrótowy. Tutorial jest przygotowany z myślą o początkujących użytkownikach. Dostępny jest na Djinni Wiki:
Eksport z Blendera do D'jinniego
W razie zauważenia błędów, proszę o sygnał.
 
Modowanie W1 nie jest już takie popularne, ale pewnie komuś się przyda. Dobra robota :)

Wrzucić to jakoś do pierwszego posta? Coś zedytować, przesunąć, żeby było czytelniej?
 
Pierwszy post jeszcze poprawię i dam linka. A tak w ogóle można by przesunąć temat z Warsztatu do "Przygody i mody", będzie wtedy dostępny dla szerszej publiczności, tak jest w wersji angielskiej forum.
EDIT: i przydałoby się też zmienić nazwę tematu na [W1][narzędzie] Eksporter z Blendera do Wiedźmina 1 , żeby ludzie nie mylili się, bo niektórzy mogą sądzić że to do Wiedźmina 2 :)
 
W "przygodach i modach" są... przygody i mody, w sensie ukończone i grywalne, także z przesuwania nici.
Ale nazwę tematu zawsze można ujednoznacznić, czemu nie?
 
Napisałem do Fantasty kilka razy o ten poradnik i widzę że efekty są za co bardzo dziękujeprzy wolnym czasie odrazu się biorę za export.Jeszcze raz dzięki Fantasto!
 
Nie da się importować do Blendera za pomocą tego skryptu, można tylko wyeksportować z Blendera do Djinniego. Poza tym skrypt już ma parę lat i jest przeznaczony do starszej wersji Blendera. Jeżeli mamy jakiś prosty obiekt w innym formacie możemy go zaimportować do Blendera za pomocą jakiegoś importera (np. obj) i potem spróbować wyeksportować do Djinniego.
 
Top Bottom