[W2][Xbox360] save editor / edytor save'ów / edytor sejwów - temat ogólny

+
[W2][Xbox360] save editor / edytor save'ów / edytor sejwów - temat ogólny

Mam pewne pytanie, stworzyłem nowy temat, ponieważ nie znalazłem takiego, który odpowiadałby mojemu pytaniu. Chciałem zapytać, czy istnieje możliwość edycji zapisów z konsoli. Z tym, że nie chodzi mi o edycje tylko atrybutów, bo to chyba znalazłem na własną rękę, teraz mam na myśli program, który pozwoli mi na edycję spraw związanych z historią, fabułą, ponieważ przez przypadek sprzedałem Serce Melitele, a potem zamiast wczytać, zapisałem, a zależy mi na tym amulecie. Proszę o szybką odpowiedź, bardzo mi na tym zależy.

PS Jeśli już był taki temat i go nie zauważyłem, to z góry przepraszam.
 
szypek26 said:
http://goo.gl/nhpfMi

Tak się składa, że na to wpadłem :p i jest sporo edytorów, ale nie widzę żadnego, który pozwoli mi mieszać w historii i moich decyzjach z zapisu, nawet na PC, o konwolowej wersji już nie wspomnę. Nie mam zamiaru dodawać sobie 9999 orenów albo talentów. Jeśli znalazłeś edytor, który odpowiada moim wymaganiom, to proszę, zalinkuj.
 
Na PC na pewno są edytory ekwipunku: http://witcher.nexusmods.com/mods/275/ albo http://witcher.nexusmods.com/mods/77/ (musisz tylko poczekać, aż Nexus ożyje, bo im serwery leżą w tej chwili). Skoro więc na PC się da, to na Klocka też się da. Weź jakiś edytor hexów. Odpal save'a z wersji PC, przekopiuj sobie hexa. Potem zmień coś w ekwipunku (dodaj, dajmy na to, Serce Melitele). Podejrzyj znowu hexa. Zauważysz różnicę. Potem zastosuj ekstrapolację właśnie uzyskanych danych na wersję Xboxową i voila :p

Swoją drogą, to nie jest temat do pomocy technicznej - gra działa ci bez zarzutu, więc dział jest nieodpowiedni. Przenoszę.
 
Spoko, wielkie dzięki, następnym razem postaram lepiej wstrzelić się w temat. Tylko z tego twojego tłumaczenia nic jeszcze nie łapię, ale porozglądam się. Pamiętam, że to samo robiłem z zapisami z ME1, ponieważ od 2 części grałem na konsoli, a tam wybory jakich dokonałem, miały duży wpływ na rozgrywkę w dwójce :D/> Jakby coś takiego znalazło się do Wiedźmina 2 to byłbym ustawiony :p/> Tylko zaznaczam krzyżyki w odpowiednich miejscach, cudowna prostota. Poszukamy, zobaczymy. Jeszcze raz wielkie dzięki.

PS Ale ty mówisz, że są tylko ekwipunku? hmmm, zawsze coś, trochę szukania chyba mnie jeszcze czeka
 
Tylko z tego twojego tłumaczenia nic jeszcze nie łapię, ale porozglądam się.
Każdy plik w komputerze to ciąg zer i jedynek, czyli postać binarna. Postać heksadecymalna (szesnastkowa) to o rząd "wyższa" postać, czy zamiast zer / jedynek masz dziesięć cyfr (0-9) oraz sześć liter (A-F). Każdy plik można zapisać w takiej postać - film, zdjęcie, czy stronę internetową. Teraz ty chcesz zajrzeć do save'a w takiej postaci i coś w nim podmienić, żeby gra zinterpretowała to jako zaliczone zadanie / item w ekwipunku. Potrzebny jest ci do tego odpowiedni edytor, żebyś nie widział chińskich krzaków, tylko właśnie hexa. A ponieważ człowiekowi trudno zrozumieć ciąg np. "AF 10 AA 0D", musisz przynajmniej orientacyjnie wiedzieć, gdzie zmieniać, co zmienić i na co zmienić.

PS Ale ty mówisz, że są tylko ekwipunku? hmmm, zawsze coś, trochę szukania chyba mnie jeszcze czeka
Edytory ekwipunku są na pewno - linki wyżej. Wiem, że w przypadku Wiedźmina 1 dało się zmieniać status questów. Nic mi nie wiadomo na temat czegoś takiego dla Wiedźmina 2. Zapewne jak mocno zakombinujesz, to się uda, pytanie tylko, przy której próbie.

Samym efektem wykonanego Serca Melitele jest stały bonus do jakiejśtam statystyki. Możesz też pójść w tą stronę i zamiast kombinować z questami / itemami, spróbuj dopisać sobie tenże bonus. Być może tak będzie łatwiej.
 
Czy masz może jakieś inne linki od edytorów ekwipunku do Wieśka 2? Bo nie znalazłem nic innego, a spróbowałbym z dodaniem sobie do ekwipunku tego amuletu, bo nie znalazłem żadnych edytorów questów ani nic takiego, juz po prostu tracę nadzieję :(
 
Top Bottom