Wiedźmin a mody do innych gier

+
Wiedźmin a mody do innych gier

Ukłony.
Słyszałem, że jest dozwolone wykorzystywanie modeli, textur, animacji Wiedźmina 1 (2?) do tworzenia modów do innych gier. Jeśli to prawda, to na jakich zasadach i gdzie można znaleźć oficjalne stanowisko developera w tej sprawie (najlepiej po angielsku)?
Przeniosłam do działu o modach.
zi3lona
 
Jestem na 99 % przekonany że NIE jest dozwolone wykorzystywanie modeli, textur, animacji Wiedźmina 1 (2?) do tworzenia modów do innych gier (czyli tzw. porting). Proponuję przeczytać licencję dołączoną do W1/W2/Redkita.
 
Chyba kiedyś jedna rosyjska(albo ukraińska nie pamiętam już) grupa moderów tworząca moda Do Medival-a dwójki (z dodatkiem)osadzonego w świecie wiedźmina dostała ponoć pozwolenie na wykorzystywanie pewnych materiałów. Ale nie jestem całkiem pewny bo mój rosyjski nie jest pierwszej próby. Sami zobaczcie: link
W kazdym wypadku projekt nosił nazwę Witcher Total War i nie powiem,czekałem na niego z zapartym tchem. Niestety projekt upadł(chyba).

A jeśli chodzi o samego wieśka w modach do innych gier to cóż, ja najchętniej zobaczył bym mod do Warbanda z całymi Królstwami Północnymi do zwiedzenia

P.S. Dołączyłem logo tego ruskiego moda
 
A, bardzo ciekawy wyjątek od reguły - jednak zgodę uzyskano w przypadku tego moda. W większości przypadków rozpowszechnianie modów z zapożyczonymi zasobami jest uważane za nielegalne, bo osoba nieposiadająca danej gry uzyskuje dostęp do jej zasobów. Na przykład na Nexusmods takich modów umieszczać nie można.
 
Innymi słowy jeśli nie będzie się używac tych zasobów w celach komercyjnych można starać się o zgodę u samych Redów z jak widać realą szansą jej dostania.
 
Z tego co jest napisane na forach Nexusa CDPR zezwala na wykorzystywanie zasobów W2 w moddingu innych gier. Nie wiem natomiast, czy modder musi się ubiegać o zgodę każdorazowo, hmm. Ale po co przenosić Wiedźmina do innych gier? Nie lepiej stworzyć coś w Redkicie ;)
Tak czy inaczej postawa CDPR odnośnie moddingu jest absolutnie wyjątkowa w porównaniu z tym, co robią inni producenci gier.
 
Fantasta said:
Ale po co przenosić Wiedźmina do innych gier? Nie lepiej stworzyć coś w Redkicie ;)/>
Tu raczej nie chodzi o przenoszenie wieśka do innej gry co raczej wykorzystywanie uniwersum. Widzisz proza Sapka obfituje (co zresztą sam pewnie doskonale wiesz) w polityczne intrygi, wojny, powstania, pogromy zawirowania gospodarcze i tak dalej... Więc czemu by nie stworzyć gry strategicznej osadzonej w tym świecie. Mechanizmy znane z Total Warów czy M&B świetnie się do tego nadają. Co w połączeniu z genialną mapą orteliusa może dać fajny efekt.

Scena polskich moderów jeśli chodzi o total war chyba nie poradziła by sobie z czymś takim, ale M&B? Kto wie może znajdzie się ekipa to takiej roboty.
 
Na internationalu powstaje mod strategiczny, zapomniałem już, do jakiej gry. Twórcą jest JonStryker.
 
Top Bottom