Wydarzenie "Zachłanny Bóg" problem, brak rewersów

+
Witam. Zakończyłem wydarzenie. Odblokowało mi tytuł "Skrzek, Skrzek" oraz monetę i pokazało, że odblokowało te rewersy kart, ale w opcjach talii gdzie wybieram rewersy nie ma ich. Moneta i tytuł są. Ktoś też ma taki problem ? Gdzie ja się mogę skontaktować z supportem ? Jak wchodzę na support to jest jakiś czat ale tam się "gada" z automatem więc nic nie da się wskórać . Jakiś bezpośredni kontakt, żebym mógł napisać maila albo coś ?
 
Rewersy powinny być w "zakładce" Wydarzenia zimowe (tam, gdzie rewers Sklepa ze świątecznym swetrem i Rarogi). Może nie odebrałeś ich z kontraktów i dlatego nie wskoczyły? Poszukaj na swoim profilu w liście kontraktów tych dotyczących rewersów, może będzie pod nimi napis "odbierz nagrodę".
Kontakt mailowy możesz uzyskać pisząc wiadomość za pośrednictwem https://support.cdprojektred.com/pl/gwent/pc/contracts-items choć wątpię, że uzyskasz odpowiedź.

Edit. Sam przed chwilą ukończyłem wydarzenie i musiałem ręcznie w kontraktach odebrać rewers za pomoc ostatniej postaci.
 
Last edited:
Top Bottom