Aktualizacja zasad GWENT Masters!

+

Lilayah

CD PROJEKT RED
Aktualizacja zasad GWENT Masters!



Drodzy Gracze,

W zeszłym roku wprowadziliśmy dodatkowy system kwalifikacji na GWENT Challenger. W jego ramach, za pomocą rozgrywek sieciowych, wyłaniamy dwóch graczy, którzy dołączają do głównego turnieju jako “Dzikie Karty”. Na podstawie Waszych głosów i chcąc, by gracze Pro Ladder mieli większą szansę na uczestnictwo w GWENT Open, system ten przejdzie jeszcze jedną metamorfozę!

Mamy przyjemność poinformować o aktualizacji zasad GWENT Masters (paragrafy 3.1b i 5.2), co pozwoli nam na większą elastyczność w organizacji przyszłych turniejów typu Open. Zasady działają podobnie, jak w przypadku kwalifikacji do Challengera — ilość gwarantowanych miejsc dla najlepszych graczy Pro Ladder zmniejszy się z ośmiu do sześciu, a pozostałe dwa miejsca zarezerwowane zostaną dla “Dzikich Kart”, czyli zwycięzców kwalifikacji online. Tak jak w przypadku Dzikich Kart Challengera — CD PROJEKT RED zastrzega sobie prawo na przydzielenie miejsc “Dzikich Kart” według własnego uznania, jednak nie zamierzamy z niego korzystać. Oznacza to, że nie będziemy bezpośrednio zapraszać graczy na turnieju typu Open. Jeżeli organizacja kwalifikacji przed turniejem tego typu będzie z jakiegoś powodu niemożliwa, dwa wolne miejsca przydzielone zostaną graczom z siódmej i ósmej pozycji rankingu Pro Ladder.

GWENT Open #5 — 19-20 maja — operować będzie jeszcze według starego systemu, a brać w nim udział będzie ośmiu najlepszych graczy Pro Ladder. Nowy format wejdzie w życie wraz z kolejnym Openem. W lipcu, sześciu graczy zakwalifikowanych zostanie na podstawie rankingu, a pozostała dwójka wyłoniona zostanie w kwalifikacjach online.

Kwalifikacje do lipcowego turnieju odbędą się w dniach 30 czerwca i 1 lipca. Możliwość udziału otrzymają gracze, którzy znajdą się wśród 100 najlepszych osób w rankingu Pro Ladder, w południe 27 czerwca. Gracze, którzy zakończą piąty sezon Pro Ladder na miejscach 1-6, nie będą mogli brać udziału w kwalifikacjach — automatycznie dołączą do uczestników głównego turnieju. Oznacza to, że o tytuł “Dzikich Kart” będzie mogło walczyć maksymalnie 94 graczy.

W lipcu odbędą się także kwalifikacje do czwartego turnieju typu Challenger. Ilość graczy Pro Ladder uprawnionych do udziału w kwalifikacjach zostanie zmniejszona z 200 do 50. Zmiana ta została wprowadzona na podstawie Waszych próśb, by Challenger był turniejem ekskluzywnym, z wyższym progiem uczestnictwa. Więcej informacji na temat kwalifikacji do lipcowego Challengera podamy w późniejszym terminie.

Kolejną ważną informacją jest zmiana w systemie matchmaking — pula przeciwników dostępnych na Pro Ladder będzie teraz stopniowo zwiększać się w pierwszych 60 sekundach wyszukiwania. Dzięki temu, mecze będą lepiej zbalansowane, jednak wydłużyć się może czas wyszukiwania. Zmiana ta wynika z naszej chęci nieustannego doskonalenia rozgrywki w trybie Pro Ladder, aby gra była jednocześnie przyjemna i wymagająca dla najbardziej ambitnych graczy. Będziemy bacznie obserwować jak nowy system sprawdza się w praktyce.

Dziękujemy i czekamy na Wasze dalsze opinie,
Zespół GWENT Masters
 
Powiem tak, jak dla mnie zmiana z 200 graczy na 50 jest zbyt radykalna. Idealnym progiem moim zdaniem bylby top 100 lub top 150. O samej wadze ekskluzywnosci pro laddera miala swiadczyc 21 ranga. Jesli uznajecie ,ze wbicie 21 rangi jest obecnie zbyt latwe to zrobcie range 22 od 4500 lub 4400, wtedy ci co bedzie ich pro ladder interesowal to beda grindowac by sie tam dostac. Zas w sytuacji gdy top 50 bedzie miala okazje dostac sie do turnieju, to pozostala czesc graczy, ktorej umiejetnosci byly na poziomie 100-150 miejsca, przestana grac gdyz uznaja to za bezsensowne marnowac czas po nic. Przez co znacznie moze wydluzyc sie czas oczekiwania na przeciwnikow na pro ladderze. Jesli zas zmiana w ilosciach graczy podyktowana jest mniejszym zainteresowaniem ludzi pro ladderem, i fakt ze ok 200 miejsca niektorzy nie maja nawet 400 gier wbitych to moze warto zasiasc i zastanowic sie jak uzdrowic gwinta by wiecej ludzi mialo ochote w ta gre grac, przez to napewno poziom pro laddera sie zwiekszy. Moim zdaniem nie tedy droga tymi zmianami.
 
Irmgaard Nie trzeba być geniuszem by wywnioskować, że zmiana ta wynika z coraz mniejszego zainteresowania Gwintem. REDzi zdają sobie z tego sprawę, że w ciągu najbliższych 5,5 miesięcy liczba osób grających będzie spadać (może po aktualizacji majowej trend ten zostanie na chwilę zachwiany) i nie zrobią z tym nic jak to przyznali w liście otwartym przedstawiającym projekt Homecoming. Nie będą niczego uzdrawiać, bo i tak będziemy mieli Gwinta 3.0 na przełomie wrzesień/październik.
 
tylko wiesz w moim odczuciu to przez to,ze poprzez nieprzemyslane aktualizacje spadla liczba graczy, teraz ta reszta graczy jest karana odebraniem 150 miejsc w kwalifikacjach. Pokarano resztke ludzi,ktora zostala. A odnosnie gwinta 3.0 mam nadzieje,ze dadza dluzsze bety a nie zrobia znowu czegos na hurra jak w grudniu
 
Irmgaard;n10896341 said:
mam nadzieje,ze dadza dluzsze bety a nie zrobia znowu czegos na hurra jak w grudniu

Nie no 2 lata bety wystarczająco wystarczy :D
 
W nowym sezonie pro laddera dopiero dzisiaj postanowiłem zagrać 1 mecz. Zatem jakby nie patrzeć moje punkty mmr jakoś nie zachwycają i chyba w związku z tym na postanowieniu się skończy, bo po kilku minutach dalej nie znajduję przeciwnika. Moze to wina godziny, ale pierwsze wrażenia z tego nowego systemu raczej negatywne.
 
TraN999;n10922876 said:
W nowym sezonie pro laddera dopiero dzisiaj postanowiłem zagrać 1 mecz. Zatem jakby nie patrzeć moje punkty mmr jakoś nie zachwycają i chyba w związku z tym na postanowieniu się skończy, bo po kilku minutach dalej nie znajduję przeciwnika. Moze to wina godziny, ale pierwsze wrażenia z tego nowego systemu raczej negatywne.

Przedwczoraj rozegrałem swoje pierwsze kilkanaście meczy w pro laderze, wyszukiwanie przeciwnika było w normie, tak jak w rankingach.

Bardziej mnie zastanawia fakt jakim cudem nadal mam możliwość brać w nim udział, w poprzednim sezonie rozegrałem bodajże 29 meczy, a jak wiadomo wymaganych jest 50. Czy ten system działą aby na pewno poprawnie? Czy to celowe zagranie ze strony CDPR?
 
Barbazek;n10923197 said:
Bardziej mnie zastanawia fakt jakim cudem nadal mam możliwość brać w nim udział, w poprzednim sezonie rozegrałem bodajże 29 meczy, a jak wiadomo wymaganych jest 50. Czy ten system działą aby na pewno poprawnie? Czy to celowe zagranie ze strony CDPR?

Mogłeś zdobyć w którymś z dwóch zwykłych sezonów rankingowych 21 rangę, wtedy na nowo uzyskałeś dostęp. Co do wyszukiwania, to z każdym znalezionym meczem jest lepiej, ale czasami i tak trzeba troche poczekać. Może to faktycznie była wina godziny.
 
TraN999;n10923203 said:
Mogłeś zdobyć w którymś z dwóch zwykłych sezonów rankingowych 21 rangę, wtedy na nowo uzyskałeś dostęp.
Nigdy nie zdobyłem 21 rangi :) W pro ladder jestem tylko dlatego, że do pierwszego wystarczyło mieć 20 rangę i ileś tam rankingu (50-100 przed 21). Po prostu nigdy nie miałem ambicji żeby wbijać większą rangę, chciałem być tylko w pro laderze wtedy. A poza tym konsekwentnie od kilku miesięcy wbijam tylko 15 rangę.
 
Top Bottom