Nowy materiał fimowy – omówienie nadchodzącej aktualizacji

+
Nowy materiał fimowy – omówienie nadchodzącej aktualizacji

Obejrzyjcie nasz najnowszy materiał filmowy, w którym Paweł Burza i Rysik omawiają zmiany, które pojawią się w GWINCIE wraz z nadchodzącą aktualizacją!


 
Last edited by a moderator:
W mojej opinii generalnie zmiany dobre i pożądane. Jednak co do karty kołowrotu to właśnie ją uśmierciliście. Karta, która wymaga nielada przygotowań żeby wyciągnąć ile, 9, 12 pkt? Już byle piorun ma mniejsze wymagania i niezły potencjał usuwania. Ponadto jak się to ma do karty brama (chyba tak się to nazywa) u Czarnych, która generuje podobne wartości w dużo prostszy sposób, ponieważ można sobie bez problemu jedną kartą generować 3 "ciała", które będą potem wzmocnione "bramą".

A ponadto brak zmian w skellige, gdzie tam karta bez żadnego warunku generuje sobie od tak 12 pkt i dwa "ciała". Generalnie zmiany dobre, ale z nową funkcją kołowrotu to delikatnie mówiąc nie trafiliście.
 
Last edited:
Podoba mi się zmiana Olgierda. Nie będzie już dawał carryover ale będzie stałymi puntami w jednej rundzie więc dobrze łączy się z potworami gdzie może być celem Cyklopa albo Ekmimy. Nadzorca niewolników jest teraz takim Cyklopem ale nasza jednostka przeżywa. Doppler będzie grany jeszcze mniej niż teraz, podobnie jak Czarna Krew. Zmiana Brouvera i tancerza ostrzy bez zaskoczenia.
 
No to czas na kilka opinii
1. Zmiany w mulliganie bardzo dobre, szczególnie że obyło się bez nerfów 3/4 kart związanych z mulliganem i kompletnego uśmiercenia archetypu
2. Zmiany w brązowych kartach create- spoko że nadeszły, źle że pewnie nie będą grane, bo albo robią mało punktów, albo nie pasują do granych archetypów
3. Olgierd-5 punktów, których nie da się zabić. Nie daje carryover, mały potencjał w zemście ale do czego? Cyklop/ Barbegazi w Dao to uderzenie/zjedzenie za punkt więcej + więcej punktów pojawia się na stole. Albo coś ja pomijam, albo kompletnie nieprzemyślana zmiana.
4. Runy- ciężko powiedzieć jak ta zmiana wpłynie na użyteczność tej karty, podobnie czarna krew.
5. Niby słuszny nerf dla Brouvera, ale i tak mamy wciąż sytuację, gdzie niektóre talie mają większą szansą na szpiega od innych.
6. Lekka jazda- jak najbardziej spoko nerf.

Jeżeli to wszystkie zmiany, to z jednej strony ok- meta się zmieni i większość zmian wydaje się dobra, ale z drugiej strony trochę ich mało.

Co do przewidywań odnośnie mety, to niby zmieni się dużo, ale raczej nie zobaczymy nic nowego . Dominować prawdopodobnie będą talie, które były do tej pory dobre, ale stały w cieniu tych najlepszych- pożerka, zemsta, niektóre talie Skellige. Co do tych, które wylecą- ciężko powiedzieć. Alchemia traci otwarcie i dobre cele pod piwa i mazidła, ciężko będzie to zastąpić (runę i krew już łatwiej). Henselt dalej wydaje się mocny, największa zagadka to Brouver i jak będzie sobie radził ze zmianą mulliganu i zwiadowcy.
 
Zmiany w sumie są pozbawione sensu taka prawda tak naprawdę brouverowi się nie oberwie bo wciąż może generować za pomocą awangardy tempo nie do nadgonienia
Brak zmian u sk dlaczego to rębacze nie dostali dopisu ze trafiając na cmentarz ich siły wraca do pierwotnej bazowej jak każdy top deck to każdy bez wyjątku.
Kto wprowadzał zmianę dla niewolnika ma nierówno pod sufitem robicie z tej karty taki op shit jakich jeszcze nie było.

A no i najważniejsze czy wy się uczycie na własnych błędach? jakim prawem chcecie wprowadzić znowu patcha przed końcem sezonu nie nie i jeszcze raz nie tego się nie robi już raz za to oberwaliście i chcecie znowu za to oberwać.
 
Last edited:
Twilightus;n10952267 said:
A no i najważniejsze czy wy się uczycie na własnych błędach? jakim prawem chcecie wprowadzić znowu patcha przed końcem sezonu nie nie i jeszcze raz nie tego się nie robi już raz za to oberwaliście i chcecie znowu za to oberwać.
A co to ma teraz za znaczenie? Większości nie chce się już grać mete, grać ciągle z tymi samymi deckami. Najbardziej zdeterminowani już dawno wbili rangi które chcieli. Ja dawno wbiłem rangę którą chciałem i dalej się nie pcham, wiedząc że następny sezon będzie podobny. Ale nie przeszkadza mi ta stagnacja, jestem cierpliwy, spokojnie poczekam na homecoming. Ps. Poza tym im szybciej Henselt i Brouver dostaną kopa w dupę tym lepiej.
 
Dun Baner powinien dostać 2 punkty a nie jakieś zaporowe warunki. Tak się płynność psuje.
Kołowrót 3->4. Przynajmniej miałoby to jakiś sens z Natalisem.
 
Last edited:
Nie podobają mi się 2 rzeczy, a raczej nimi jestem zaniepokojony.
1) Daliście alchemii, która już teraz ma baaardzo dużo kontroli kolejna kontrolę. Teraz to będzie totalna anihilacja stołu i silniki już totalnie nie będą miały sensu. Do tego będą jeszcze dobrze łączyło się z żołnierzami.
​​​​​​2) czy dobrze rozumiem, że teraz elfy będą 2 razy więcej wymieniały i boostowały swoje jednostki.

Podsumowując, jeśli dobrze rozumiem, to nie wygląda mi na nerfy ale czasem nawet potencjalne wzmocnienia. Ale mogę się mylić.

Co do doplera to też uważam że mogliście po prostu go usunąć bo w tej postaci jest bez sensu. Albo mogliście ograniczyć do 2 może? Srebrne runestones też raczej nie ma sensu grać, chyba że trzeba np. W alchemia. Ale pewnie wtedy są alternatywy
 
No ale na pewno create w dużej mierze zostały wyeliminowane w praktyce, więc to zgodnie z założeniem forum.
 
1. Zmiana mulliganu na plus
2. Zmiana czarnej krwi na plus, brązowa karta, ale wzmocniona o 2
3. Zmiana olgierda na plus
4. Lekka jazda - czysta kosmetyka, nie wiem czy będzie miała wpływ na grę
5. Nadzorca niewolników - dobra zmiana, ale jak już wspomniano, problemem są wiedźmini, znając życie zostaną zastąpieni niewolniczą piechotą
6. Doppler - zrobienie kompletnie bezużytecznej karty, a sama w sobie nie była taka zła
7. Srebrne runy - kompletnie zniszczone karty, nie rozumiem po co tracić srebrny slot, aby trafić brązową kartę. Ogólnie runy były mało grane, a jedyny RNG jakie z run robiło problemy to trafienie sweersa grając na nekkery bądź henselta. Ogólnie zadaniem run była szansa na trafienie pogody bądź blokera i zamiast 15% szans mamy, tylko 5%.
8. Zwiadowca elfów - kolejny oficer, tylko wyciągający inną wartość punktową, nasuwa się pytanie czy potrzebujemy dwóch niemal identycznych kart?
9. Brouver - zmiana kosmetyczna, ciągle można robić combo z tasakiem za 26 pkt, szczególnie jak trafimy szpiega na ręce, ponadto Skajll nadal może wyciągać szpiega
 
Uniosłem się.

To jest to zapowiadane 'przerobienie' czy nawet 'odrzucenie' mechaniki utwórz?

ŻAŁOSNE!

Brouver nie dostał praktycznie w ogóle nerfa, co z tego że nie wyciąnie już Yaevinna, skoro nadal może zagrać czystkę pogody w każdym momencie i jednocześnie wejść za ponad 20 punktów. NAWET SIŁA MU SIĘ NIE ZMIENIŁA!

Jedyna jednostka która umożliwiała innym archetypom Skellige niż Rębaczom na Drakkarach przetrwać niskie tempo pierwszej rundy poszła w zapomnienie i stanie sie POŻYWKĄ DLA I TAK JUŻ ROZROŚNIĘTEJ POŻERKI!

Maszyny Henselta zniszczone, jedyne co może uratować ten archetyp żeby wpadł do takiego TIER 3 to znowu Stennis + Dijkstra + Sen Hanmarvyna.

Względem elfiego zwiadowcy nie chce mi się wypowiadać nawet.

A Alchemia dostała jeszcze więcej kontroli. Pewnie, bo po co mieć możliwość usunięcia 7 silników skoro można mieć możliwość usunięcia 10.

ŻAŁOSNE!

Jak to pisał w zapowiedzi Homecoming ktoś tam ważny w cedepie 'dwie duże aktualizacje'.

Zmiana 4 kart ma być dużą aktualizacją?

I NA BOGA! ŻADNEJ ZMIANY W MANDRAGORZE I IMLERITHCIE: SABAT?

Pała goryczy się przegięła. Meta będzie jeszcze bardziej zasklepiona niż jest teraz, do zobaczenia w październiku. Czy, znając podejście do tematu u redów, w grudniu.

I ZAŁOŻĘ SIĘ ŻE TEN HOMECOMING OKAŻE SIĘ FAKTYCZNIE POWROTEM< TYLE ŻE DO KOŚCIANEGO POKERA> Z WIEDŹMINA JEDEN!!!!!!1jeden
 
Kilka zmian na plus - super, że zauważyliście iż brązowe karty create są problemem i, że srebrne runy tworzą brązy. Już jakiś czas temu pisałem, że create samo w sobie nie jest problemem, lecz to, że jest w nim brak balansu. Teraz się to zmienia mocno na korzyść balansu.
Zmiana Olgierda ciekawa, jednak z karty granej praktycznie tylko w skellige stał się kartą graną tylko w potworach i to pewnie rzadziej :D

Teraz kilka moich uwag, wątpliwości:
- Muligan - totalnie nie zrozumiałem jego działania z filmu. Raz aktywuje umiejętności mulliganu, a raz nie - chciałbym zobaczyć różnicę między tą zmienioną kartą z 10 punktami, a oficerem Vrihed. To pewnie będzie jedna z pierwszych zmian, które jutro sprawdzę.
- Kołowrót - karta prawdopodobnie uśmiercona. Cały czas jak dla mnie to powinna być po prostu karta srebrna działająca na zasadzie Roja potworów. Jednak mimo wszystko dobrze, że nie będzie Henselt tworzył tylu maszyn.
- Lekka jazda - zmiana kosmetyczna, przez to ciężko ocenić realny wpływ na grę. Zobaczymy jak wyjdzie w praktyce
- Brouver - zmiana potrzebna. Teraz trzeba tylko poprawić Skjalla, żeby wyciągał tylko lojalne jednostki i będzie już balans ze szpiegami. Może uda się wprowadzić na szybko poprawkę :D
- Nadzorca niewolników - super, że nie będzie tworzył. Jednak czy jego umiejętność jest przydatna? Wątpię - wystarczy spojrzeć na cyklopy w potworach. Teoretycznie jest jakieś połączanie z mandragorą/grzybkami, jednak jego przydatność będzie można dopiero ocenić za jakiś czas.

PS. Panowie więcej uśmiechu. Wygląda jakbyście nekrolog czytali, a nie mówili o zmianach w grze :D

 
Twilightus;n10952267 said:
to wprowadzał zmianę dla niewolnika ma nierówno pod sufitem robicie z tej karty taki op shit jakich jeszcze nie było.

OP shit w sensie OP czy shit? A co do Brouvera no... zmiana carryover z tył-- tancerza i brak AUTOMATYCZNEGO szpiega na starcie oraz zmniejszony potencjał swarmu przez zmianę Zwiadowcy a co za tym idzie słabszy Hatori... jednak coś nie coś zmienią w tym decku.

Nie wiem czemu teraz narzekasz na datę patcha, trochę spóźnione.
 
Ingen0000;n10952450 said:
To jest to zapowiadane 'przerobienie' czy nawet 'odrzucenie' mechaniki utwórz?

Mechanika utwórz dostała sporego nerfa. Wywalenie jej z brązowych kart, mocny nerf w srebrach.


Ingen0000;n10952450 said:
Brouver nie dostał praktycznie w ogóle nerfa, co z tego że nie wyciąnie już Yaevinna, skoro nadal może zagrać czystkę pogody w każdym momencie i jednocześnie wejść za ponad 20 punktów. NAWET SIŁA MU SIĘ NIE ZMIENIŁA!

To bardzo mocny nerf.

100% pewności, że wyciągnie się szpiega było najbardziej przegiętą umiejętnością tego dowódcy.

Czystka pogody nie wejdzie za 20 pkt, chyba że ktoś grał w na tyle ułomny sposób, żeby zagrać pogodę na mnóstwo zranionych jednostek.

Ingen0000;n10952450 said:
Jedyna jednostka która umożliwiała innym archetypom Skellige niż Rębaczom na Drakkarach przetrwać niskie tempo pierwszej rundy poszła w zapomnienie i stanie sie POŻYWKĄ DLA I TAK JUŻ ROZROŚNIĘTEJ POŻERKI!

Taką jednostką jest też Morkvarg, na którego jest więcej odpowiedzi.

Ponadto stawiam dolary przeciw orzechom, że Olgierd nie wejdzie do archetypu pożerki, która swoją drogą jest jednym z najbardziej zbalansowanych archetypów obecnie.

Ingen0000;n10952450 said:
Maszyny Henselta zniszczone, jedyne co może uratować ten archetyp żeby wpadł do takiego TIER 3 to znowu Stennis + Dijkstra + Sen Hanmarvyna.

Niedawno grałem maszynami Henselta bez kołowrotu, widziałem również takie archetypy u innych.

Nerf archetypu istotny, jednak nie zabije go.

Ingen0000;n10952450 said:
A Alchemia dostała jeszcze więcej kontroli. Pewnie, bo po co mieć możliwość usunięcia 7 silników skoro można mieć możliwość usunięcia 10.

Wątpię, żeby nadzorca był grany w alchemii:
- Nie pasuje do tego archetypu umiejętnością obecnie
- Ilość kontroli w alchemii jest wystarczająca, kolejne karty kontroli nie są potrzebne

Ingen0000;n10952450 said:
Zmiana 4 kart ma być dużą aktualizacją?

Domyślam się, że to hiperbola, bo zmian jest więcej :)

Aktualizacja z pewnością jest większa niż wprowadzenie nowych skórek ;)
 
Bardzo mało tych zmian. Spodziewałem się trochu więcej. Pomyśleć, że do października (lub dłużej znając CDPR i trzymanie się dat) dalej będzie grane to samo (Skelige, Potwory).
Jakoś tego nie widzę, aby gwint przetrwał tą próbę półrocznej suchoty, zwłaszcza przy tak małej ilości zmian.
 
Wikli;n10952555 said:
Aktualizacja z pewnością jest większa niż wprowadzenie nowych skórek

No, na pewno. I co z tego? A Polska jest zamożniejszym krajem niż Ukraina.

Tak, 4 karty to była hiperbola. Rozumowanie broniące REDów jest bez sensu - co z tego że Morkvarg został? Jakby zepsuli 40 kart to powiedziałbyś, że przynajmniej zostało 700 innych? Morkvarga da się zablokować - Olgierda mozna było tylko zanegować klucznikiem, a granie złota za 9 punktów i 2 carryoveru jest bez sensu - dzieki temu skellige pod brana, czy to miśki czy odrzucanie miało mocny atut który właśnie utraciło.

Him w ogóle nie tknięty, Uzurpator, Filavandrel, Klątwa Umy.. PRZEKLEŃSTWO MOCNE JAKIEŚ NIE MOGĘ GO NAPISAĆ BO MODERATORZY MNIE ODSTRZELĄ

RNGFEST trwa w najlepsze. I co z tego, że widziałeś Henselta bez kołowrotu - chodzi mi o to, że tymi zmianami strzelają sobie w stopę. Zamiast uaktywniać martwe karty dostajemy śmierć innych kart co jeszcze zmniejsza pulę granych kombinacji.

Obym się mylił, no ale ile można im wybaczać, ile można czekać?
 
Dargorad66;n10952327 said:
A co to ma teraz za znaczenie? Większości nie chce się już grać mete, grać ciągle z tymi samymi deckami. Najbardziej zdeterminowani już dawno wbili rangi które chcieli. Ja dawno wbiłem rangę którą chciałem i dalej się nie pcham, wiedząc że następny sezon będzie podobny. Ale nie przeszkadza mi ta stagnacja, jestem cierpliwy, spokojnie poczekam na homecoming. Ps. Poza tym im szybciej Henselt i Brouver dostaną kopa w dupę tym lepiej.

Nie wbiłem jeszcze której chciałem ciągle mi brakuje, a to 3, 2, 1 pkt. :F
 
Evald;n10952381 said:
Nie podobają mi się 2 rzeczy, a raczej nimi jestem zaniepokojony.
1) Daliście alchemii, która już teraz ma baaardzo dużo kontroli kolejna kontrolę. Teraz to będzie totalna anihilacja stołu i silniki już totalnie nie będą miały sensu. Do tego będą jeszcze dobrze łączyło się z żołnierzami.
​​​​​​2) czy dobrze rozumiem, że teraz elfy będą 2 razy więcej wymieniały i boostowały swoje jednostki.

Podsumowując, jeśli dobrze rozumiem, to nie wygląda mi na nerfy ale czasem nawet potencjalne wzmocnienia. Ale mogę się mylić.

Co do doplera to też uważam że mogliście po prostu go usunąć bo w tej postaci jest bez sensu. Albo mogliście ograniczyć do 2 może? Srebrne runestones też raczej nie ma sensu grać, chyba że trzeba np. W alchemia. Ale pewnie wtedy są alternatywy

Doopler jest potrzebny dla elfow obrony, dostają 1 pkt kartę specjalną. Rekonesans + Doopler dają dużo pkt tym jednotkom, a stół nie jest pusty.
 
Zabiliście kartę doppler, nie będzie grywalna.
Olgierd? Dla kogo on będzie? Pożerka?
No i nadzorca... z taką umiejętnością to max powinien mieć 8 siły... a daliście 10. Lekka jazda, no te 25 siły przewagi u przeciwnika to trochę przesada, uważam że 23 można było dać. Elfi zwiadowca 10 siły z wymianą, przesada, awangarda będzie grana ostro... Saskia, oficer i elfi zwiadowca... awangarda 7 razy ładuje elfy.
Czarna krew jak najbardziej ok. Runy też. Brouver super zmiana. Kołowrót, to się okaże. Wardancer i awangarda to w sumie nie rozumiem, bez zmian?
Edit: a no tak... tancerz nie działa w mulligan a awangarda w trakcie rundy, no to ok.
I weźcie się za zmianę rębaczy, bo tu jest pies pogrzebany.
 
Last edited:
Ingen0000;n10952678 said:
No, na pewno. I co z tego? A Polska jest zamożniejszym krajem niż Ukraina.

Mnie obecne zmiany satysfakcjonują - nie oczekuję, że Redzi będą co miesiąc wywracali balans do góry nogami. Jednak zmiany w balansie są potrzebne, a te wprowadzone w tym patchu pomimo że nieliczne są dosyć znaczące.

Ingen0000;n10952678 said:
Rozumowanie broniące REDów jest bez sensu - co z tego że Morkvarg został? Jakby zepsuli 40 kart to powiedziałbyś, że przynajmniej zostało 700 innych? Morkvarga da się zablokować - Olgierda mozna było tylko zanegować klucznikiem, a granie złota za 9 punktów i 2 carryoveru jest bez sensu - dzieki temu skellige pod brana, czy to miśki czy odrzucanie miało mocny atut który właśnie utraciło.

Nie twierdzę, że Olgierd był złą kartą. Jednak z kart Carry Over był wraz z tancerzem najbardziej problematyczny. Dlatego też nie neguję tej zmiany - może być ona dobra dla balansu.

Problem z Olgierdem odrzucanym przez Brana jest taki, że trzeba mieć na niego kontrę. Takich realnych i spotykanych było 3:
- Assira
- Ozzrel
- Klucznik
Czyli radzi sobie z nim Nilfgard i potwory. Reszta frakcji nie ma jak tego skontrować.

Co do Carryover - nawet jeden punkt Carry over chroni przed Dry pasem.

Co do bronienia Redów - nie powiedziałbym, że ich bronię. Zerknij na moją poprzednią wiadomość.

Ingen0000;n10952678 said:
Him w ogóle nie tknięty, Uzurpator, Filavandrel, Klątwa Umy.

Him, Isenrgim - te karty faktycznie nie dostały nerfa. Według mnie są one jednak bardziej zbalansowane niż silvery i brązy z create.

Uma - z tą kartą nic nie trzeba robić tak naprawdę. Do zabawy jest fajna i takie karty są w Gwincie potrzebne też ;)

Dowódcy - to zupełnie inny temat, faktycznie przydadzą się zmiany, jednak ich wpływ na metę jest zerowy, dlatego to sprawa mogąca poczekać do Homecoming.

Ingen0000;n10952678 said:
RNGFEST trwa w najlepsze

Tak, ale będzie mocno ograniczony - sam fakt, że nie będzie brązów z RNG już mocno go ogranicza.

Zosatnie tylko kilka kart z RNG.

Ingen0000;n10952678 said:
I co z tego, że widziałeś Henselta bez kołowrotu

To, że archetyp już teraz jest grywalny. Z pewnością bardziej zbalansowany, niż z kołowrotem.

Ingen0000;n10952678 said:
. Zamiast uaktywniać martwe karty dostajemy śmierć innych kart co jeszcze zmniejsza pulę granych kombinacji.

Mówisz o jakiejś utopijnej wizji karcianki - oczywiście warto jest pracować nad martwymi kartami. Jednak większość osób liczyła po prostu na zmianę w mecie, usunięcie RNG. To dostali i się z tego cieszą.

Praca nad kartami granymi i zbyt mocnymi zawsze ma większy priorytet.
 
Last edited:
Top Bottom