Hotfix do GWINTA już dostępny!

+

Burza46

CD PROJEKT RED
Hotfix do GWINTA już dostępny!



Właśnie ukazał się hotfix do GWINTA w wersji na PC i Xbox One. Aktualizacja poprawia działanie i stabilność gry, a także zmienia działanie kart Henselt i Nobilitacja, by uwzględniało ono pozycjonowanie.

Nowe opisy kart znajdziecie poniżej:

Henselt:
Wybierz 7 sąsiadujących jednostek po twojej stronie. Przemień je w złote do końca rundy lub do momentu ich usunięcia

Nobilitacja:
Wybierz 3 sąsiadujące jednostki po twojej stronie. Przemień je w złote do końca rundy lub do momentu ich usunięcia.

Do zobaczenia na polu bitwy!


 
Last edited:
Opisy kart to można by chociaż zmienić. Skoro wchodzi hotfix, to te parę zdań po polsku chyba nie problem napisać. Tym bardziej, że opis karty jest w tym temacie.

Cofam. Opisy zostały zmienione po hotfixie hot fixa. Acz nie sprawdzałem wszystkich.
 
Last edited:
Nie mam pytań drugi raz wydałem 2000 skrawków na deck i został on doszczętnie zniszczony (pierwsze pavetta control, teraz henselt piechota) nie wiem jak wy ale ja straciłem ochotę na dalszą grę bo to już za ostra jazda dla ludzi którzy grają około miesiąca i nie mają całej kolekcji. Mimo że wydałem kasę na 30 beczek praktycznie został mi scoia control i znając moje szczęście to będzie znowu doszczętnie znerfione. Dla mnie to jest dramat, że robicie closed testy patcha i wypuszczacie w ostatniej chwili takie gwiazdki jak buff biednej piechoty o 1(który razem z buffem medyka dawał 13 siły w 1 ruchu i to było powiedzmy sobie uczciwie przegięte) czy rework radowida postrachu mglaków(naprawdę trzeba go lekko podkręcić (1) 4 w środkowego, 2)działa jak kajdany i blokuje też złote.) I zabieracie się za nerfy pavetty a teraz nobilitacji doszczętnie a taka pożerka tylko kosmetycznie po 1 techowej karcie wcale dagon nie jest przesadzony to tylko legendary silver card effect plus a henselt nie złocił całego stołu jak geels czy harald i był bronze card effectem plus. Mówicie o harmonizacji a robicie ją tylko w pewnych przypadkach (warcry, lacerate) albo dajecie 3 takie same karty 3 rożnym nacjom (Hawekarski Medyk) dla mnie to nie jest harmonizacja dajcie jedną kartę do neutralnych albo zróbcie drugiej że bufuje dwie po lewej trzeciej dwie po prawej. Przeraża mnie wasze podejście przychodzą na forum, discorda ludzie z płaczem że przegrali grę na deck X i proszą o nerfy bam 5 dni po patchu proszę bardzo tylko że robicie sobie zaklęte koło bo teraz inny deck zacznie dominować i znowu będzie jak powyżej i płacz będzie jeszcze większy.

Dla mnie ten hotfix powinien wyglądać tak:
1. Dagon bez clear skies
2. Nerf piechoty na 2 spowrotem i medyka na 3
3. Buff radkowi obrażeń w środkową jednostkę do 4
4. RNR w innej formie to ma być huge swing karta
5. Limit dla Yen:Con do 5 obrażeń w 1 turze
6. Pasywka potworów pozostawia i resetuje do siły bazowej( co to ma być że wytrzymałość jest nerfiona a pasywka która występuje w frakcji która ma grube stwory po pożarciu jest akceptowalna rozumiem że powinna robić 1 Card Advantage okolice 7-10 pkt ale nie 16+ )

Aczkolwiek duże propsy za wyłapanie siły pogodynki i słuszne nerfy oraz bardzo dobrej zmiany Iorvetha, Triss i Vernona.
 
zgredQ;n8266460 said:
nie wiem jak wy ale ja straciłem ochotę na dalszą grę bo to już za ostra jazda dla ludzi którzy grają około miesiąca i nie mają całej kolekcji.

Albo źle rozumiem to zdanie albo robisz sobie jaja. Po miesiącu chcesz mieć całą kolekcję? Graj tym co masz a nie czymś co na 100% zostanie ukrócone.
 
Tak, skupiajmy się na 1% wypowiedzi. Kolega tu powiedział bardzo dobrze. Gra nie ma balansu aktualnie, jest on rozwalony. A wszystko dlatego, że zamiast od razu wprowadzić całe pozycjonowanie, dostajemy je w kawałkach. Rozdarcie na cały rząd, jasne. Pogoda na jeden rząd, czyste niebo na całe pole bitwy. Harald/Gelss na całą stronę a taki Radowid 6 obrażeń i block, który i tak niewiele w większości przypadków zmienia. Brązy za 11, gdy taki Eredin dowódca daje 11. I oczywiście znowu hot fix, który rusza to, co wcale nie jest/nie było op. Tak jak ostatnio, znerfiono skellige, a pożerki i ylfy zostawiono po staremu, bo przecież nikt nimi nie grał(tak, to sarkazm).
 
zgredQ;n8266460 said:
1. Dagon bez clear skies
2. Nerf piechoty na 2 spowrotem i medyka na 3
3. Buff radkowi obrażeń w środkową jednostkę do 4
4. RNR w innej formie to ma być huge swing karta
5. Limit dla Yen:Con do 5 obrażeń w 1 turze
6. Pasywka potworów pozostawia i resetuje do siły bazowej( co to ma być że wytrzymałość jest nerfiona a pasywka która występuje w frakcji która ma grube stwory po pożarciu jest akceptowalna rozumiem że powinna robić 1 Card Advantage okolice 7-10 pkt ale nie 16+ )

Aczkolwiek duże propsy za wyłapanie siły pogodynki i słuszne nerfy oraz bardzo dobrej zmiany Iorvetha, Triss i Vernona.


Piszesz albo po polsku, albo po angielsku, zdecyduj się. Bo takie angielskie wtręty ani dobrze nie wyglądają, ani nie brzmią.

1. Dagon działa jak powinien, to Brzask jest do poprawy.
2. Piechota i Medyk działają dobrze.
3. Z tym punktem mogę się zgodzić, choć pierwotna wersja z 8 obrażeń była lepsza, ale jak im zależy na promowaniu pozycjonowania, to niech będzie.
4. Ragh Nar Roog powinno wrócić do poprzedniej wersji pogodowej. Obecnie to śmiech na sali, nieco lepsza wersja trzęsienia ziemi, kiepski to Ragnarok...
5. Yennefer: Klątwy działa dobrze. Wartość jednostek można kontrolować, a jedne kajdany robią z niej kartę za 4.
6. Pasywna zdolnośc potworów działa dobrze.


Wniosek: Grasz głównie Królestwami Północy, i często przegrywasz z Potworami. Zamiast krzyczeć o osłabianie kart i zdolności, opracuj lepszą strategię.

ps. Pogoda nigdy nie była silna, i nie dominowała, a zmiany Iorvetha, Triss i Vernona (i Imleritha) były kiepskie.
 
zgredQ nie wiem czy zauważyłeś, ale Gwint jest obecnie w fazie zamkniętych beta testów. Narzekanie na ciągłe zmiany ma tyle samo sensu co sikanie pod wiatr. Druga sprawa, że to co Cię dotyka to kara za granie skopiowanymi taliami z internetu. Jakbyś tworzył swoje talie samemu zamiast szukać co jest aktualnie uważane za najbardziej OP i to kopiował, to nerfy by Cię nie bolały.
 
Reunion33;n8267120 said:
Wniosek: Grasz głównie Królestwami Północy, i często przegrywasz z Potworami. Zamiast krzyczeć o osłabianie kart i zdolności, opracuj lepszą strategię.

Tak się składa że gram tylko scoiatel, KP nie podobają mi się inne nacje jak już ktoś zauważył nie da się posiadać całej kolekcji w 1 miesiąc na oko mam 77% kart KP i 75% scoiatel. Nie wypowiadałem się na temat zmian w skelige i nilfagardzie bo tym nie gram a skoro nie gram to nie mogę mieć wyrobionego zdania.
 
Mhm....Nie można było od razu okrzyku bojowego z pozycjonować?...Nie, za dużo roboty...Liczę mimo wszystko, że te hotfixy będą wychodzić regularnie, a nie że skończy się na jednym wyjątkowym wyjątku.
 
Henselt zostal osłabiony ale nie aż tak bardzo. Rzadko kiedy jest w rzedzie wiecej niż 7 jednostek do ozłocenia. A jeżeli do takiej sytuacji dojdzie to raczej z powodu błędu/braku kontr u przeciwnika. Natomiast nobilitacja oberwała sporo mocniej. Niby można ozłocić 3 różne jednostki tylko cóż z tego? Na sucho wydaje się to słabe, zobaczymy co przyniesie praktyka.
 
Last edited:
Keymaker7;n8267790 said:
Henselt zostal osłabiony ale nie aż bardzo. Rzadko kiedy jest w rzedzie wiecej niż 7 jednostek do ozłocenia. A jeżeli do takiej sytuacji dojdzie to raczej z powodu błędu/braku kontr u przeciwnika. Natomiast nobilitacja oberwała sporo mocniej. Niby można ozłocić 3 różne jednostki tylko cóż z tego? Na sucho wydaje się to słabe, zobaczymy co przyniesie praktyka.

A moim zdaniem nobilitacja dostała buffa dzięki tej zmianie. Można teraz ozłocić jednocześnie np. Margeritę, Trololo i i Rębacza (a że złotego nie ruszysz...), ewentualnie Ves i Jaskra. A co do Henselta to wyszedł nie-nerf właśnie z tego powodu który przytoczyłeś. Na zasadzie "marudzą, to zróbcie go pod pozycjonowanie" -,-
 
Przecież te wszystkie zmiany w kartach to są testy, próbowanie czegoś nowego, sprawdzanie jaki to będzie miało wpływ grę...Nikt nie może przewidzieć jak zmiany wpłyną na grę, jakie talie zaczną być grane, jakie kombinacje kart się pojawią i będą za silne. Lepiej robić wszystko powoli, stopniowo wprowadzać zmiany i obserwować co się dzieje, wydaje mi się, że to najlepsza strategia na betę, a jak ktoś płacze bo mu karty znerfili i teraz nie ma czym grać, to mu życzę powodzenia gdy gwint wejdzie w fazę otwartej bety i wszystkie karty będzie trzeba zdobyć od nowa.
 
Keymaker7;n8267790 said:
Henselt zostal osłabiony ale nie aż bardzo. Rzadko kiedy jest w rzedzie wiecej niż 7 jednostek do ozłocenia. A jeżeli do takiej sytuacji dojdzie to raczej z powodu błędu/braku kontr u przeciwnika. Natomiast nobilitacja oberwała sporo mocniej. Niby można ozłocić 3 różne jednostki tylko cóż z tego? Na sucho wydaje się to słabe, zobaczymy co przyniesie praktyka.

No właśnie często jest 7 jednostek w rzędzie w przypadku gdy ludzie grają Królestwem i Henseltem jako dowódcą.
A wszystko dzięki Biednej piechocie. Ludzie wykorzystują za bardzo to jak można ich rozmnażać - jest co najmniej kilka kart, które przywołują piechotęa a każda piechota to 3 kolejne karty. Jeszcze jak była Margaritta do tego przywołująca adeptów i wieże z boostem po każdym złocie to już w ogóle jakaś masakra.

Ja liczyłem, że Henselt dostanie 5 jednostek do ozłocenia a nie 7. Siedem to wciąż dużo.

A Ci co narzekają na osłabienie Helselta to jedynie Ci, którzy notorycznie ten błąd wykorzystywali, bo jedynie można nazwać to błędem twórców - niczym więcej to co się działo z wykorzystaniem piechoty.
 
Henselt wcale nie byl broken, przed fixem jak i teraz sytuacja tego decku jest niemal identyczna, z latwoscia wygrywasz jedna ture i tyle... tym deckiem niestety trzeba krecic bardzo dlugie combo, zeby to jakos wyszlo. Na ogol jest tak, ze wygrywa sie pierwsza ture majac 1 karte mniej od przeciwnika, 2 tura od razu pas (chcemy jak najmocniejsze combo w 3), no i wywalamy co mozemy w 3... takze wystarczy, ze przeciwnik jedzie do konca z nami pierwsza ture i praktycznie juz wtedy nie da sie wygrac tym deckiem gry.

Szybki rework Dragonow by sie przydal, latwiej tak zrobic i pozniej jakos zreworkowac "zasadzke", zeby to byla zdrowa mechanika, a nie okazywala sie broken co 2 patche :) Nie kazcie nam czekac przez miesiac do nastepnego patcha na znerfienie ST, przeciez tym nie da sie przegrac na inne frakcje jesli gramy w miare poprawnie
 
DzyntaMokry Henselt potrafi w czterech kartach zrobić po 60 punktów, więc wcale nie potrzebuje długiego comba. To gracze niepotrzebnie te comba przedłużają. Póki co z pułapki nie udało mi się przegrać, więc nie wiem na co ludzie narzekają.
 
DzyntaMokry Największe płacze są na decki z którymi nie potrafi się grać. Sam gram najczęściej pułapkami, bo od początku gry lubiłem ST, lecz gdy gram innymi frakcjami, jako iż dobrze pułapki znam nie stanowią dla mnie większego problemu. To nie pułapki są broken tylko nastawienie ludzi, tak samo jak to wielkie płacze są zawsze u doły rankingu na pogodynkę. Zamiast narzekać, ze pogodynka jest broken, że 90% przeciwników nią gra lepiej się do tego przystosować... skoro 90% przeciwników gra pogodynką to wystarczy zrobić deck nastawiony w 100% na pogodynkę i się awansuje.

Tak samo jest z pułapkami, jeżeli wiadomo jak z nimi grac to nie stanowią ona żadnego problemu.
 
Piwus combo 4 kart i 60pkt to troche miernie jak na moje :) Wiem, ze latwo Henseltem zrobic sobie przewage nawet tych 50pkt, ale co z tego, skoro w najlepszym wypadku i tak bedziemy miec ta jedna karte mniej i duzo gorsze mozliwosci wyciagniecia dobrego wyniku w kolejnych rundach, tym bardziej, ze najbardziej popularne decki teraz chca wygrywac ta pierwsza ture.

Ramalian pogoda nigdy nie byla broken, pulapki w polaczeniu z Dragonami sa, bo tylko ST ma na nie odpowiedz w postaci Morenn... ale jak chcesz to moze zdradzisz wszystkim jak je kontrowac co? Do tego ST zawsze ma przewage kart... no i pewnie 90% graczy w topce, ktorzy graja tym deckiem tez sie myli :)
 
DzyntaMokry;n8291510 said:
Ramalian pogoda nigdy nie byla broken, pulapki w polaczeniu z Dragonami sa, bo tylko ST ma na nie odpowiedz w postaci Morenn... ale jak chcesz to moze zdradzisz wszystkim jak je kontrowac co? Do tego ST zawsze ma przewage kart... no i pewnie 90% graczy w topce, ktorzy graja tym deckiem tez sie myli :)

Dobrze wiesz, że każda partia pułapkami wygląda trochę inaczej, nikt z moich znajomych grających na wysokiej radze nie ma z nimi jakiś wielkich problemów. Gram na 4300+ MMR i buffowanie pułapek jest na tyle mało skuteczne, że wolę buffować Wiedźminów. Morenn jest bezpośrednią kontrą, co nie znaczy, że nie ma innych pośrednich. I nie pisz mi tutaj, że ST zawsze ma CA. Ogarnięty gracz grający chociażby na pożeranie spokojnie może walczyć o CA siłą. Na twoje ironiczne teksty nawet nie będę odpowiadał. Kiedyś CDash jakoś grało 90% topki, a z nią nie miałem większego problemu. Jeżeli spotykam za dużo ST po przeciwnej stronie zaczynam grac Henseltem i mam lepsze W/L niż Wiewiórkami. I skoro uważasz, ze 90% topki gra ST to pokaż mi na to dowody, bo z moich obserwacji wynika zupełnie coś innego.
 
Top Bottom