PRO LADDER WYSTARTOWAŁ, PIERWSZE CROWN POINTS PRZYZNANE

+

Burza46

CD PROJEKT RED
PRO LADDER WYSTARTOWAŁ, PIERWSZE CROWN POINTS PRZYZNANE



Z radością informujemy, że właśnie rozpoczął się pierwszy sezon Pro Ladder — nowego trybu rozgrywki w GWINCIE, będącego częścią oficjalnej serii zawodów esportowych Wiedźmińskiej Gry Karcianej, GWENT Masters.

Aby dołączyć do pierwszego sezonu Pro Ladder, gracze musieli osiągnąć rangę 20 lub 21 w dowolnym momencie poprzedniego sezonu Rozgrywki Rankingowej GWINTA, lub zakończyć go posiadać przynajmniej 4200 punktów rankingowych. Jeżeli należysz do tego grona, zauważysz zmienioną ikonę Rozgrywki Rankingowej, która pozwoli Ci przełączać się pomiędzy trybami Pro Ladder a Rozgrywką Rankingową. Więcej informacji o Pro Ladder znajdziesz tutaj.

Wraz ze startem sezonu Pro Ladder przyznane zostały także pierwsze Crown Points, za udział w turniejach GWENT Challenger i GWENT Open. O tym jak zdobywać Crown Points przeczytasz tutaj.

Zarówno ranking Crown Points, jak również Pro Ladder można śledzić na bieżąco w zakładce z rankingami na masters.playgwent.com — oficjalnej stronie GWENT Masters.

Powodzenia!
 
Strona ciekawa ale warto zmienić kolor podświetlenia opisów, punktów itp, w niektórych miejscach jest to dość nieczytelne.
 
Last edited:
mam pytanko....a jak się dostać do tego pro ladera? Trzeba poczekać na nowy sezon i spełnić te same warunki?
 
Pytanie za 100pkt, jak niektórzy mają juz po 44 mecze rozegrane...ile minęło od wprowadzenia pro laddera gdy to piszę? Nawet nolife pełną gębą nie dałby rady tyle meczy rozegrać w takim czasie...

2jacks zdobądź w obecnie trwającym sezonie zwykłym 21 rangę i miejsce w następnym pro laderze masz pewne.

Na pewno na plus trzeba zaliczyć możliwość "na żywo" śledzenia postępów wybranych graczy. Wystarczy sobie wyszukać interesującą nas osobę i już wszystko wiemy, bardzo dobra funkcjonalność! :hatsoff:
 
Last edited:
Keymaker7;n9483031 said:
Pytanie za 100pkt, jak niektórzy mają juz po 44 mecze rozegrane...ile minęło od wprowadzenia pro laddera gdy to piszę? Nawet nolife pełną gębą nie dałby rady tyle meczy rozegrać w takim czasie...

Chyba o 2-giej w nocy wystartował. Jak widać jest trochę nolifów ;)
 
Może Ci co nabili sporo meczy odkryli tą "dziwną" zależność ... > rozpocznij grę > poddaj się > punkty lecą ;)
 
hunvert;n9483831 said:
Może Ci co nabili sporo meczy odkryli tą "dziwną" zależność ... > rozpocznij grę > poddaj się > punkty lecą

Co masz na myśli? Ogólnie jak patrze na te wyniki punktowe to jakieś dziwne. Ktoś ma rozegrane 2 mecze jakąś frakcją i juz mam 1150 pkt, jak? Pewnie się przekonam dopiero jak włącze i zagram pierwszego pro laddera :)
 
Ok. Mam rozumieć, że wystarczy zagrać min. 10 meczy w obecnym aby zakwalifikować się do następnego proladdera ? Nie muszę już wbijać rang w zwykłym rankingu ?
 
Dziwny nieco ten Pro Ladder. Po pierwsze dobiera graczy wg jakiegoś innego klucza niż zwykły ranking. Grałam z kimś z 19 rangi (mam 17), potem z kimś z 16.
Druga sprawa to punktacja. Dwa mecze - jeden przegrany, drugi wygrany. Za ten przegrany nieco mniej punktów po prostu, więc w sumie chyba ten ranking nagradza tych, co będą dużo grać, bez względu na wyniki?
 
Witam. Czy za Pro Laddera są jakieś nagrody w postaci beczek/skrawków itp? Za na przykład top 1000? Jeśli nie to dla mnie ten tryb jest nic nie warty.
 
Offka;n9484741 said:
Dziwny nieco ten Pro Ladder. Po pierwsze dobiera graczy wg jakiegoś innego klucza niż zwykły ranking. Grałam z kimś z 19 rangi (mam 17), potem z kimś z 16.
Druga sprawa to punktacja. Dwa mecze - jeden przegrany, drugi wygrany. Za ten przegrany nieco mniej punktów po prostu, więc w sumie chyba ten ranking nagradza tych, co będą dużo grać, bez względu na wyniki?

Rangi nie mają żadnego znaczenia - przecież Pro Ladder to osobny ranking. Można by w ogóle nie grać rankedów w tym sezonie i mieć tam pierwszą rangę czy coś, a grać w Pro Ladderze przecież.

https://masters.playgwent.com/en/rankings/pro-ladder

Wystarczy spojrzeć, liczy się 100 meczy każdą frakcją. Może i teraz jest iluzja, że ci, którzy przegrywają zyskują tyle samo, ale po tych 100 meczach osoba która wygrała 100 będzie miała na pewno o wiele więcej punktów od tej, która ciągle przegrywała.

Reasumując : bez zagrania stu meczy każdą z czterech frakcji nie ma co myśleć o byciu wysoko w rankingu. Nie znalazłem nigdzie informacji, ale i też nie szukałem za bardzo, tak więc nie wiem czy liczy się najlepsze 100 meczy, czy ciąg najlepszych 100 meczy. Nie jestem pewien czy taka informacja zostanie w ogóle podana.

Dla mnie póki co ten Pro Ladder bardzo fajnie wygląda, jest alternatywą dla potyczek. Na rankedach zawsze się spinam jak widzę spadające punkty i gram tak bardziej zadaniowo - jak mam wolne dwie godziny to lecę do następnej rangi, jeśli mi się nie uda jej wbić i np. otworzyć beczek z nagrody to jestem zły. Żadnym e-sportowym graczem nie jestem i ambicji takich nie mam, a granie na lepszych graczy jest o wiele bardziej przyjemne - większa różnorodność talii, ciekawe zagrania itp. Aż dziw, że póki co na 10 gier mam tam tylko jedną porażkę.
 
Last edited:
Co prawda nie mam problemu z angielskim no ale... z jednej strony PEGI 12? a z drugiej wszystko po angielsku. No zdecydujmy się, wielu 12 latków angielskiego jednak nie zna.

I uprzedzając komentarze.. tak tak gra jest kierowana na cały świat, co nie zmienia faktu, że ja widzę tutaj konflikt interesów. HS wygrywa prostotą, dobrze, że Gwint prosty nie jest ale mógłby zrobić ukłon ku młodszym graczom i takie info w wielu językach umieszczać.

I szkoda, że jest suma, a nie średnia MMR.
 
Last edited:
Ramalian;n9484931 said:
Co prawda nie mam problemu z angielskim no ale... z jednej strony PEGI 12? a z drugiej wszystko po angielsku. No zdecydujmy się, wielu 12 latków angielskiego jednak nie zna.

I uprzedzając komentarze.. tak tak gra jest kierowana na cały świat, co nie zmienia faktu, że ja widzę tutaj konflikt interesów. HS wygrywa prostotą, Gwint mógłby zrobić ukłon ku młodszym graczom i takie info w wielu językach umieszczać.

Ilu dwunastolatków łapie się do Pro Laddera? Związek pomiędzy ograniczeniem wiekowym, a językiem jak dla mnie nie istnieje. I ogólnie to dzieciaki teraz znają angielski - znalazłem sobie ostatnio ziomeczka-gimnazjaliste w GTA Online, z którym czasem gram misje i potrafi on spokojnie pogadać po angielsku - tak się poznaliśmy.
 
DylSowizdrzal 12-16 lat to grupa wiekowa, która wg mnie ma najwięcej czasu na grę, i znowu nie przesadzajmy, że 12 latek do Pro Laddera się dostać nie może.. a akurat angielskiego może nie znać.
Dla Cb to głupota, a dla mnie coś oczywistego co powinno wystąpić. CDR ma wyceną przekraczająca kilka mld, po takiej spółce spodziewam się (również jako akcjonariusz) perfekcji w każdym calu.

Zresztą zostawmy temat w spokoju.
 
Mój błąd 12 latkowie nie mogą startować, niech więc będzie, że 13 latkowie :p

A rywalizacja wszystkimi frakcjami to do normalnego rankingu powinna zostać zaimplementowana.

///sry za podwójny post
 
Last edited:
W tym całym proladder da się zdobywać levele, czy tylko punkty rankingowe? Czy jeśli chce wbijać normalny level to muszę wyjść z proladder?
/już sprawdziłem, nieważne/
 
Last edited:
DylSowizdrzal;n9484921 said:
Rangi nie mają żadnego znaczenia - przecież Pro Ladder to osobny ranking. Można by w ogóle nie grać rankedów w tym sezonie i mieć tam pierwszą rangę czy coś, a grać w Pro Ladderze przecież.

https://masters.playgwent.com/en/rankings/pro-ladder

Wystarczy spojrzeć, liczy się 100 meczy każdą frakcją. Może i teraz jest iluzja, że ci, którzy przegrywają zyskują tyle samo, ale po tych 100 meczach osoba która wygrała 100 będzie miała na pewno o wiele więcej punktów od tej, która ciągle przegrywała.

Reasumując : bez zagrania stu meczy każdą z czterech frakcji nie ma co myśleć o byciu wysoko w rankingu. Nie znalazłem nigdzie informacji, ale i też nie szukałem za bardzo, tak więc nie wiem czy liczy się najlepsze 100 meczy, czy ciąg najlepszych 100 meczy. Nie jestem pewien czy taka informacja zostanie w ogóle podana.

Dla mnie póki co ten Pro Ladder bardzo fajnie wygląda, jest alternatywą dla potyczek. Na rankedach zawsze się spinam jak widzę spadające punkty i gram tak bardziej zadaniowo - jak mam wolne dwie godziny to lecę do następnej rangi, jeśli mi się nie uda jej wbić i np. otworzyć beczek z nagrody to jestem zły. Żadnym e-sportowym graczem nie jestem i ambicji takich nie mam, a granie na lepszych graczy jest o wiele bardziej przyjemne - większa różnorodność talii, ciekawe zagrania itp. Aż dziw, że póki co na 10 gier mam tam tylko jedną porażkę.

Tak, wiem, że to odrębna drabinka, ale jakoś tych graczy trzeba chyba parować. Zastanawiam się, jak to robi Pro Ladder po prostu.
Co do samej pozycji w tej tabel, to się okaże. Obawiam się jednak, że 400 meczy w ciągu 2 miesięcy to może być dla mnie zbyt wiele, ale na pewno będą tacy, którzy to 100 przekroczą bez problemu. :)
Ale też pro graczem nie jestem, więc pobawić się tam mogę niekiedy, dla czystej zabawy. Tak, jak piszesz, zamiast potyczek.
 
Top Bottom