OMÓWIENIE NADCHODZĄCEJ AKTUALIZACJI – STREAM 27 WRZEŚNIA

+

Alicja.

CD PROJEKT RED
OMÓWIENIE NADCHODZĄCEJ AKTUALIZACJI – STREAM 27 WRZEŚNIA



W środę, 27 września, o godzinie 21.00 czasu polskiego zapraszamy na stream na oficjalnym kanale Twitch CD PROJEKT RED.

Podczas streamu w języku angielskim, Paweł Burza i Michał „Luigi” Dobrowolski omówią najnowszą aktualizację i odpowiedzą na Wasze pytania. Zapraszamy!

 
Akurat jak mecz będzie leciał. :p Mam nadzieję, że wraz z aktualizacją zadebiutuje Mahakam Ale Festival. Ciekawość mnie zżera, jak ten event będzie wyglądał.
:hmm:
 
Ciekawa sprawa... Myślałem i pewnie nie ja jeden, iż patchy nie doczekamy się aż do końca sezonu, a tutaj niespodzianka (oby miła!). Jest kilka istotnych tematów, więc jestem ciekaw czy je zaadresujecie w najbliższym patchu.
 
Lubię te omówienia aktualizacji, sympatycznie to chłopaki prowadzą, chociaż Burza zazwyczaj zmasakrowany jakby z maratonu właśnie wrócił. Zastanawia mnie ten obrazek w newsie, czy to dotyczy zmiany tej karty, może przerobienie jakiegoś archetypu a może jakieś inne ukryte przesłanie :p
 
Gomola;n9594981 said:
Lubię te omówienia aktualizacji, sympatycznie to chłopaki prowadzą, chociaż Burza zazwyczaj zmasakrowany jakby z maratonu właśnie wrócił. Zastanawia mnie ten obrazek w newsie, czy to dotyczy zmiany tej karty, może przerobienie jakiegoś archetypu a może jakieś inne ukryte przesłanie :p

Zwykly obrazek, jak w kazdym newsie o aktualizacji lol .........................................
A co do aktualizacji to juz sie boje po tym co bylo ost.
Oby tylko brązowe jednostki nie dogoniły zlotych, bo juz czesc siega srebrnych, a złotym zeby jeszcze bardziej kolor nie wyblakl.
Mam nadzieje, ze spamy zostana usuniete, typu nilfgard i spam Avallaha lub innych tego typu podobnych zagran
 
Last edited:
-Fynn-;n9595841 said:
Zwykly obrazek, jak w kazdym newsie o aktualizacji lol .........................................
A co do aktualizacji to juz sie boje po tym co bylo ost.

O ile mnie pamięć nie myli w jednej aktualizacji wszedł Dekret Królewski który figurował jako zajawka do Streamu, podobnie było z powrotem BPP, więc "lol" nie masz racji...
 
No lol jednak mam racje bo do dzis pamietam yennefer, zimny mroz, branna i inne postacie jako tla w newsach o aktualizacji a nic z nia wspolnego nie mialy. Nawet na GoGu po prawej stronie pelno informacji z losowymi obrazkami, pojedyncze wystepki jak w Twoim przypadku nie wchodza raczej w gre
 
Użyłeś stwierdzenia "w każdym", resztę sobie dopowiedz sam....A teraz dorabiasz ideologię zakładając "raczej"....To trzymaj się może jednej wersji, a nie skaczesz z kwiatka na kwiatek...
 
jak nadal będziemy bezmyślne patche jak ostatnio to jednak dziękuję, zmiany powinny być wprowadzane po kolei. W tej chwili myślą tak; mamy zbyt silną talię to znerfimy dowódcę, wszystkie jednostki i w w ogóle sprawmy żeby była zbyt słaba,a dodatkowo dodajmy innym deckom bardzo silne karty i je zbufujmy...
albo robi się jedną rzecz albo drugą, wprowadzenie wszystkich zmian niszczy balans między taliami/frakcjami a jeśli jeszcze dodamy do tego znaczną zmianę samej rozgrywki to wychodzi bajzel.
 
Oby gradobicie zostalo zmienione, sam nim gram ale jest zdecydowanie za mocne jak kiedys rog dowodcy, powinno dzialac co najwyzej na 4 jednostki. Tego omowienia to sie nikt nie spodziewalem, ciekawe czy nowe karty dodadza i ile zostanie pozmieniane.
 
banan0700;n9602011 said:
jak nadal będziemy bezmyślne patche jak ostatnio to jednak dziękuję, zmiany powinny być wprowadzane po kolei. W tej chwili myślą tak; mamy zbyt silną talię to znerfimy dowódcę, wszystkie jednostki i w w ogóle sprawmy żeby była zbyt słaba,a dodatkowo dodajmy innym deckom bardzo silne karty i je zbufujmy...
albo robi się jedną rzecz albo drugą, wprowadzenie wszystkich zmian niszczy balans między taliami/frakcjami a jeśli jeszcze dodamy do tego znaczną zmianę samej rozgrywki to wychodzi bajzel.

Koniec końców i tak Nilfgaard ma zawsze najbardziej przesrane :D Czekam na omówienie z niecierpliwością, może wreszcie jakieś ciekawe rozwiązania się pojawią, bo strasznie nudna meta. Spellatael to największy rak tej gry.
 
Będzie event z mahakamem. Będzie to coś w stylu przygód w hearthstone'a. Będzie można zmienić kartę w profilu. Więcej kart będzie mogło być zagrane na dowolny rząd. Trochę mnie to smuci bo wolałem jak jednostki miały przypisane rządy. Mówili wtedy coś o znaczącej zmianie więc podejrzewam, że dojdą z czasem nowe rzędy. Gradobicie nie działa na złote. Czyste niebo buffuje dodatkowo zranione jednostki pod wpływem pogody o 1. Odnowa może być zagrana na dowolną jednostkę i daje jest 10 siły bazowej. Ciężka jazda burej chorągwi ma 7 bazowej. Stennis daje sobie 3 pancerza. Shani daje 2 pancerza. Nenneke wtasowuje tylko jednostki. Patch w nadchodzących dniach. Koniec sezonu jest planowany na koniec października.
 
Last edited:
Nexxurio mi też ta zmiana się akurat nie specjalnie podoba. Przewidzenie kolejnej karty przeciwnika umożliwiało czasami dobre zagrania, np. wspomniany na streamie Sukkub.

-Fynn- Gradobicie Merigold nie działa na złote karty, czyli w praktyce kto używał tej karty nadal będzie to robił. "Będzie można skupić się na buffowaniu złotych kart" - które dostaną pożogę, albo zostaną zamienione w figurkę. Dla mnie to żaden nerf.

Keymaker7 fakt zapomniałem, że Figurka nie działa na złote.

Jedynym naprawdę zauważalnym nerfem będzie zmiana Nenneke, aby wtasowywała do talii tylko karty jednostek.
Natomiast zmianę Odnowy osobiście traktuję jako spory buff. Freja za 10 + "głupi" Harcownik za 12 i mamy plej za 22pkt.
 
Last edited:
Sezon kończy się pod koniec grudnia....czyli jeszcze 3 miesiące w obecnym sezonie i w oczekiwaniu na nowe karty :(

Brak nowego trybu gry póki co, jedynie Mahakam Festival - który wygląda jak Challange, które już mamy. Tylko, że będziemy mieli małą opowiastke w tym festivalu. Ile taki festival na ukończenie potrzebuje? Prawdopodobnie jeden wieczorek i po festivalu.

Trzeba było chociaż w przybliżeniu powiedzieć coś o kampanii Meve, kiedy się pojawi...ale pewnie też grudzień....to będą długie trzy miesiące, trzeba będzie po festivalu odpocząć od gwinta chyba.
 
burza1982;n9603701 said:
Sezon kończy się pod koniec grudnia....czyli jeszcze 3 miesiące w obecnym sezonie i w oczekiwaniu na nowe karty :(
Mówili, że koniec ma być pod koniec października, a nie grudnia.
 
Nexxurio;n9603901 said:
Mówili, że koniec ma być pod koniec października, a nie grudnia.

Ja usłyszałem December...albo nie dosłyszałem albo się pomylił.

Edit:
Nie usłyszałem dobrze, jednak powiedział October :) My bad :)
 
Last edited:
Ramalian;n9603511 said:
Gradobicie Merigold nie działa na złote karty, czyli w praktyce kto używał tej karty nadal będzie to robił. "Będzie można skupić się na buffowaniu złotych kart" - które dostaną pożogę, albo zostaną zamienione w figurkę. Dla mnie to żaden nerf.

Racja, nerf raczej żaden. Pożoga jak najbardziej ok argument, tylko co do figurki to poprawka - ta karta nie działa na złote. Koniec końców nic sensownego się z gradobiciem nie zmienia. Po prostu czasami urwie te kilka pkt mniej (bo kilka pkt to mniej więcej połowa standardowej wartości złotej karty i zazwyczaj będzie (nie)obrywać max 1 złota w rzędzie).
 
Niektóre karty są silne tylko dlatego, że jakaś strategia jest popularna. Ostatnio niemal wszystko podostawało pancerz, przez co zwykłe umiejętności raniące wrogów straciły na znaczeniu, co doprowadziło do zmniejszenia ich popularności i wzrosło znaczenie kart które buffują się do olbrzymich wartości. Gradobicie jest kartą, która osłabia taką strategię. Jeśli przestaną być grane takie karty buffujące się, gradobicie samo odpadnie z gry. Mimo iż gradobocie ma być osłabione, to raczej traktuję to jako próbę ożywienia interakcji ze złotymi kartami i odnoszę wrażenie, że z perspektywy czasu ta zmiana będzie świetna. Ale to jednak ryzykowna opinia, bo nie wiadomo jakich nowych kart możemy się spodziewać w przyszłości.
 
Top Bottom