GWINT DOSTĘPNY W SKLEPIE WINDOWS 10

+

Alicja.

CD PROJEKT RED
GWINT DOSTĘPNY W SKLEPIE WINDOWS 10



Od dziś możecie znaleźć GWINTA w Sklepie Windows 10. Ta wersja gry wspiera funkcjonalność Xbox Play Anywhere, co oznacza, że Wasz postęp oraz zakupione przedmioty będą zapisywane pomiędzy wersją gry na Xbox One oraz wersją PC ze Sklepu Windows 10.

Aby korzystać z funkcjonalności Xbox Play Anywhere, Wasz komputer musi posiadać system Windows 10 z zainstalowaną aktualizacją rocznicową, a konsola Xbox One — najnowszą dostępną aktualizację.

Następnie wystarczy zalogować się za pomocą konta Xbox Live lub Microsoft na innej konsoli Xbox One lub komputerze z systemem Windows 10 spełniającej wspomniane wymagania i uruchomić grę — Wasz dotychczasowy GWINTOWY dorobek będzie na Was czekał.
 

wichu1

Forum regular
Czy do wersji z Windows Store można użyć konta GOG? Czyli czy po instalacji Gwinta ze sklepu windows będziemy mieli dostęp do swojego profilu (kolekcja, level, mmr)?
 
wichu1;n9657441 said:
Czy do wersji z Windows Store można użyć konta GOG? Czyli czy po instalacji Gwinta ze sklepu windows będziemy mieli dostęp do swojego profilu (kolekcja, level, mmr)?

Niestety nie.
 
Ramalian;n9657521 said:
Niestety nie.

A przydałoby się logowanie kontem GoG. Lub możliwość zlinkowania obu kont. Jeśli kolejne platformy również będą wymagały każda osobnego konta, osobnego levelowania, zbierania kart, to może zniechęcić trochę osób. Podejrzewam że wiele osób korzysta ze sprzętów / platform różnych producentów.
 
Michal256;n9678971 said:
A przydałoby się logowanie kontem GoG. Lub możliwość zlinkowania obu kont. Jeśli kolejne platformy również będą wymagały każda osobnego konta, osobnego levelowania, zbierania kart, to może zniechęcić trochę osób. Podejrzewam że wiele osób korzysta ze sprzętów / platform różnych producentów.

Jest napisane w Gwintowym FAQ, że tak jest i będzie. Nie jest to zależne od CD Projektu a samych platform.
[h=3]Czy GWINT wspiera cross-play i cross-buy, to znaczy zakup przedmiotów na platformie A i możliwość przeniesienia ich i używania w grze na platformie B oraz rozgrywki międzyplatformowej?[/h]
CROSS-PLAY: W chwili obecnej gra pozwala na cross-play między konsolą Xbox One i komputerem PC oraz konsolą PlayStation 4 i komputerem PC. Cross-play pomiędzy konsolami Xbox One i PlayStation 4 nie jest możliwy. Jednak aby zaprosić przyjaciela do gry w ramach trybu “Gra z przyjacielem”, oboje musicie grać w GWINTA w ramach tej samej platformy.

CROSS-BUY: Gdy wydana zostanie wersja UWP (Universal Windows Platform) GWINTA na Windows 10, będzie można kontynuować rozgrywkę i mieć dostęp do kart zdobytych w wersji UWP również na konsoli Xbox One, i na odwrót. W pozostałych przypadkach funkcjonalność cross-buy nie jest dostępna i nie ma możliwości przenoszenia postępów graczy pomiędzy platformami.
 
Ciekawe jak sytuacja będzie wyglądała jak wyjdzie wersja na platformy mobilne / tablety. Czy także będzie nowsza wersja.

Gram na PC od zamkniętej bety i chciałem przejść na konsolę. Trochę kart premium i całej reszty mam zebrane. Do rangi udaje mi się dojść bez problemu do 19 a tutaj zonk bo trzeba zaczynać od początku.

Jak przejdę na UWP i nagle okaże się że na telefonach z Andkiem (o ile kiedykolwiek wydzie) będzie tylko synchronizacja z GOG to będzie lipa :/
 
Niestety po zainstalowaniu (przynajmniej u mnie) poczułem zawód.
1. Chodzi wolniej niż na gog.
2. Brak synchro z gog (szkoda bo na gog już mam trochę zebranych kart)
3. Nie pokazuje postępu dziennego oraz doświadczenia.
4. Po zdobytych zasobach (obojętnie jakich) trzeba restartować grę aby można było je wykorzystać (np. wydać złoto).

Pograłbym z wersję sklepu ale się nie da :/

Ktoś ma też takie problemy?
 
Jednak skusiłem się UWP i rozpocząłem przygodę od początku mając nadzieję że błędy zostaną poprawione. Trochę dziwnie się gra biorąc pod uwagę fakt że nie ma się wszystkich kart jak w wersji gog ale to tylko kwestia czasu :D

Tak na marginesie. Będzie dodana opcja "bibeloty" i możliwość zakupienia pakietu startowego na UWP / Xbox?
Zaznaczam że nie posiadam jeszcze konsoli Xbox One i czy zakup poprzez store MS;u doda mi pakiet startowy do gry. Na sklepie Win10 nie ma możliwości zakupu.
 
Last edited:
Top Bottom