Nadeszły Pojedynki Frakcji!

+

Alicja.

CD PROJEKT RED
Nadeszły Pojedynki Frakcji!



Grudzień to miesiąc, w którym rozpoczynają się Pojedynki Frakcji – seria ekscytujących wydarzeń stawiających Was, graczy, w samym centrum wydarzeń.

Podczas każdego Pojedynku Frakcji możecie wybrać jedną ze stron i poprowadzić jej wojska do zwycięstwa. Po tygodniu intensywnych potyczek sprzymierzeńcy wygranej frakcji zostaną nagrodzeni Kartą Premium, natomiast stronnicy przegranych uzyskają 100 Pyłu Meteorytowego. Możecie śledzić postęp wyzwania na playgwent.com/pl.

Pierwszy Pojedynek – Skellige kontra Królestwa Północy – rozpoczyna się 4 grudnia.

Jak zdobyć nagrodę:
  1. Wybierz jedną z frakcji biorących udział w Pojedynku;
  2. Wygrywaj mecze grając wybraną frakcją – ilość wygranych frakcją A musi być większa niż ilość wygranych frakcją B (przykład poniżej);
  3. Jeśli Twoja frakcja wygra Pojedynek otrzymasz Kartę Premium. Jeśli przegra, otrzymasz 100 Pyłu Meteorytowego.

Zostaniecie uznani za sprzymierzeńców Skellige jeśli wygracie tą frakcją większą ilość meczy niż Królestwami Północy. Jeśli pod koniec Pojedynku macie na swoim koncie więcej zwycięstw Królestwami Północy zostaniecie uznani za stronników Królestw. Ilość zwycięstw frakcjami, które nie biorą udziału w Pojedynku nie ma wpływu na wynik Pojedynku ani na stronnictwo gracza.

Powodzenia!
 
Last edited:
Generalnie bardzo fajna inicjatywa, tylko jeżeli faktycznie są to pojedynki frakcji to fajnie jakby liczone były wygrane poszczególnych frakcji między sobą a nie ilość zwycięstw KP i SK nad wszystkimi innymi frakcjami + ludzie widząc która frakcja będzie zwyciężać pod koniec będą tylko nią grac dla "darmowego" premium. Event jak najbardziej na plus ale fajnie gdyby zasady nie doprowadziły do małej patologii, gdzie pod koniec jedna strona będzie miała cały pasek "dla siebie" :)

p.s. alkozera czyli mam rozumieć, że licznik zwycięstw jest liczony od momentu rozpoczęcia "pojedynku", czy liczy się ilość na koncie danego gracza, który wcześniej mógł już nabić jedną z frakcji spory wynik i nie będzie w stanie nawet gdyby bardzo chciał postawić się w obronie drugiej frakcji? Logiczna jest opcja pierwsza, lecz wtedy fajnie gdyby jakiś licznik się pojawił w grze.
 
Last edited:

Alicja.

CD PROJEKT RED
Ramalian;n9930361 said:
p.s. alkozera czyli mam rozumieć, że licznik zwycięstw jest liczony od momentu rozpoczęcia "pojedynku", czy liczy się ilość na koncie danego gracza, który wcześniej mógł już nabić jedną z frakcji spory wynik i nie będzie w stanie nawet gdyby bardzo chciał postawić się w obronie drugiej frakcji? Logiczna jest opcja pierwsza, lecz wtedy fajnie gdyby jakiś licznik się pojawił w grze.

Liczą się tylko zwycięstwa podczas Pojedynku, czyli od dziś przez tydzień :)
 
A można gdzieś sprawdzić ile zwycięstw ma dana frakcja?

EDIT: nie wazne, juz wiem
 
Last edited:
Mam pytanie liczą się zwycięstwa tylko KP kontra Skellige, czy przeciwko wszystkim frakcjom? Bo jeżeli to drugie to KP ma sporą przewagę :p i w win-ratio i popularności talii :p
 
Co w przypadku remisu 0:0? Chyba nie zostanę zaliczony do żadnego stronnictwa. So sad.:sad:
 
Last edited:
Fajna inicjatywa. Tylko że takie eventy powinny mieć osobną zakładkę. Wrzucenie to w takiej formie, jakiej jest rodzi pewien 'ogromny' problem - a mianowicie: przez cały tydzień gracze będą oglądali jedne i te same frakcje w akcji, nawet jak nie będą mieli ochoty brać w tym udziału. KP i Skellige będą wałkowane aż do znudzenia w potyczkach i meczach rankingowych. Reszta frakcji pójdzie lekko w odstawkę. Nie, żebym narzekał, bo przecież coś robicie cały czas, ale uważam, że te pojedynki frakcji jakoś tak zostały przygotowane bez żadnego wysiłku..a macie grajcie, będziemy tylko śledzić historię waszych wyników i wyborów frakcji. Osobna zakładka to podstawa, aby gracze w potyczkach i rankingach nie musieli oglądać tego samego, skończy się ten pojedynek, przyjdzie następny i cały tydzień wałkowany będzie np. Nilfgaard i Potwory.

Pomysł na Pojedynki między frakcjami może wyglądać znacznie lepiej - o czym pisałem jakiś czas temu na forum - link poniżej.

https://forums.cdprojektred.com/foru...5%82y-na-event

Troszku więcej pomysłu na strukturę by się zdało.
 
Twilightus;n9931151 said:
Super inicjatywa z dopiskiem tylko dla osób zainteresowanych premkami sry pass:/

"Darmowe" premium to zawsze pył i dowolny silver... mi też nie podobają się podstawowe założenia ale co zrobić.
 
Last edited:
alkozera;n9930541 said:
Liczą się tylko zwycięstwa podczas Pojedynku, czyli od dziś przez tydzień


Czyli jeśli powiedzmy rozegram 6 gier Skellige i 7 KP oznacza to że łapę się pod Królestwa? Czy może jest jakiś minimalny limit zwycięstw względem drugiej frakcji?
 
Wielki plus za pomysł/inicjatywę/kolejny event. Jednak... Przydałoby się większe rozbudowanie. Jak pisał burza1982 mam wrażenie, że jest to na zasadzie "macie i grajcie". Przydałaby się osobna zakładka, a tak naprawdę po prostu zapisy - każdy zapisany bierze udział i choćby od ilości czasu bycia zapisanym dostaje proporcjonalnie pyłu + nagrodę za ew. zwycięstwo wybranej frakcji. W każdej chwili może się wypisać, dostać mniejszą nagrodę, grać sobie co innego i ew. dostać nagrodę jeśli jego frakcja wygra. Osobna zakładka w grze obok Potyczek rozwiązuje sprawę.

Nawet nie będę pisał jak "nowi" gracze (i nie tylko) mogą wykorzystywać aktualny system. Dla kogoś kto zaczyna każda złota karta jest na wagę.. złota:D Wystarczy, że zagra i wygra jeden pojedynek choćby KP, a potem wróci do swojej frakcji (na początku i tak zazwyczaj gra się jedną - dwoma), a pod koniec sprawdzi kto wygrywa i dogra te brakujące mecze. Zapisy + nagrody za czas w grze rozwiązałyby ten problem.

Poza tym chyba każdemu marzy się, by takie pojedynki rozbudować. Pomysłów jest bez liku, od dodania krótkiej notki fabularnej, do jakiś mini-bonusów dla wygranej frakcji na kolejny tydzień itp.

No i ten znacznik zaawansowania walk przydałby się bezpośrednio w grze, a nie na stronie..
 
Dobra, może wyjdę na idiotę, ale zapytam: skąd wiadomo którą stronę wsparłem?
Jak zagram na przykład po 5 razy Skelige i KP + liczą się tylko rankingowe, czy zwykłe pojedynki też?
 
Serek wg strony wybór polega na tym, że po prostu grasz i ta frakcja, którą WYGRASZ więcej pojedynków - będzie tą, którą "wybrałeś".
Nie ma info, czy to mają być potyczki czy rankedy, więc wnioskuję, że wszystkie możliwe tryby, pewnie poza grą z przyjacielem.
 
burza1982;n9931341 said:
Fajna inicjatywa. Tylko że takie eventy powinny mieć osobną zakładkę. Wrzucenie to w takiej formie, jakiej jest rodzi pewien 'ogromny' problem - a mianowicie: przez cały tydzień gracze będą oglądali jedne i te same frakcje w akcji, nawet jak nie będą mieli ochoty brać w tym udziału. KP i Skellige będą wałkowane aż do znudzenia w potyczkach i meczach rankingowych. Reszta frakcji pójdzie lekko w odstawkę.

Zapomniałeś o Pro-Ladderze. Tam również zwycięstwa przecież się do tej frakcyjnej rywalizacji liczą. A że Pro-Laddera gram głównie dla sportu, i bardziej traktuję go jako formę Potyczek, bo czasu aż tyle by walczyć tam o czołówkę nie mam, to tam będę głównie walczył jako KP/Skellige.

Ale po prawdzie, jeżeli ktoś nie gra ani jednym, ani drugim, wystarczy mu mieć jedno zwycięstwo w danej frakcji, by dostać nagrodę. Pod warunkiem że ta frakcja wygra wojnę, rzecz jasna.
Zasadnicze więc pytanie, gdzie można zobaczyć wyniki, która frakcja prowadzi?
 
Reunion33 na stronie playgwent.com masz znacznik, kto wygrywa. I potwierdzasz, to co pisałem wyżej - wystarczy jeden mecz, a potem 1h przed końcem (a timer leci co do minuty) dograć 1-2 mecze i ma się nagrodę. Na pewno będzie to wykorzystywane i wypaczy sam pomysł rozgrywek.
 
kloni Wiesz, to jest dopiero testowanie pewnych pomysłów i badanie gruntu. Teraz twórcy są głównie skupieni na nowych patchu, to jest pewnie tak przy okazji.

Ja bym tego typu eventy połączył jedynie z Potyczkami (casualami), dzięki temu ten tryb nie umrze, po za tym wtedy jeśli się pojawia event, można nanieść tabliczkę na ikonę potyczki, że ma miejsce takie wydarzenie. Wspieranie Potyczek jest ważne, bo wtedy nowi gracze mają dużo większą pulę przeciwników, a jak gra jest przyjazna dla nowych graczy to dłużej będzie żyła.
 
Co racja to racja obecnie potyczki jako tryb zabawy jest totalnie martwy graja ci co muszą do 10 lvl a tak to czekasz kwadrans na nic :p
 
Za każdy wygrany mecz karta Premium, ale dopiero po zakończeniu eventu?
I czy na przykład jak ktoś wygra ze 20 razy jako SK, to dostanie 20 kart, czy jak?
 
Top Bottom