Czasopisma fantasy i nie tylko...

+

tibor

Forum veteran
Fakt, Smuggler to niezły spamer, na jakim forum bym nie spojrzał to ma po kilka tysięcy postów No, ale może przynajmniej zagościmy na łamach pisma A czy ktoś z Was czytał jakieś inne czasopisma o grach? Ja niestety nie mam w tej kwesti porównania, bo zawsze byłem wierny CDA
 

matej

Forum veteran
Ja czasami kupuje Play bo często jest jedna fajna pełna wersja a reszta gier to maxymalne kaszany. W Play'u czasami piszą straszne głupoty i ma b. mało stron w porównaniu z CDA. Ogólnie mówiąc nothing special.
 

tibor

Forum veteran
Wiesz, Play... nie mam zbyt dobrego zdania o tym wydawnictwie, hurtowni... po pismie mogę się spodziewać tego samego... A szczególnie jak się czyta opinie o nich w CDA...
 

matej

Forum veteran
W recenzji Maluch Racera 2 w CDA autor recenzji wspomniał o tym, że według Play'a MR2 MIAŻDŻY NFSU2 pod względem polskiej wersji i estetyką pudełka. Ich nie obchodzi model jazdy czy grywalność, pudełko jest najważniejsza rzeczą. Normalnie śmiać się chce.
 
Jak już wspominacie czasopisma o grach to niestety śmiem twierdzić ,że obecnie panuje zaraza,mór i trąd - > pełne nastawienie na komercję , oferta głównie polegająca na deblilych recenzjach z durnymi opisami screenów - może jedynie CDA troszkę wyżej stoi - ale takie twory jak Click, Play czy inne podobne to wyrób bardzo nędzny , prawie nic nie oferujący poza pełnymi wersjami - redaktorzy nie muszą specjalnie wysilać umysłów a dziatwa (czyt. masy_ też tego czytając nie musi robić..czyli krótko,szybko i beznadziejnie (analogia do tablodów w prasie codziennej np. Fakt czy SE). Niestety stare, dobre czasy minęły - nie mak Reste, Top Secret, Secret Service czy innych podobnych...szczególnie Reset był prekursorem oferowania ciekwego magazynu w którym orócz pełnych wersji były ciekawe teksty o grach i nie tylko - widać było zaangażowanie redakcji a nie pogoń za łatwym zyskiem..ale cóż...
 

tibor

Forum veteran
Nigdy nie widziałem tego pisma Reset, co prawda wiele o nim słyszałem, ale jakoś nigdy nie było okazji by po nie sięgnąć. Ale z tego co mówisz to śmiem domniemywać, że CDA jest nieformalnym spadkobiercą tegoż pisma, bo i w nim są ciekawe recenzje, często z jakąś wymyślną stylizacją, jest wiele tekstów abstahujących od gier, są ciekawe teksty o poczatkach komputeryzacji, historei znanych wydawnictw, ostatnio jest opisywana historia ID Sooftware, zdarzają się wywiady ze znanymi osobami, swego czasu był ze Skorpikiem...
 

Keth

Ex-moderator
Mam pare numerow owego oslawionego Resetu. Wg mnie nie umywa sie do CDA Co do innych czaspopism o grach, to czasem czytuje Clicka, Play'a i KSG. Do poziomu CDA (pod wzgledem tekstow) sporo im brakuje ...
 
W CDA bardzo podoba mi się Action Mag. Nie spotkałem się z czymś podobnym w żadnym innym piśmie.
 
Lord Koniu said:
Mam pare numerow owego oslawionego Resetu. Wg mnie nie umywa sie do CDA Co do innych czaspopism o grach, to czasem czytuje Clicka, Play'a i KSG. Do poziomu CDA (pod wzgledem tekstow) sporo im brakuje ...
Ja mam nieomal 90% egzemplarzy Resetu i wiem ,że inne magazyny zjadał na śniadanie - w tym czasie to CDA na chleb mówiło bep a na much tapty....
 
Geno said:
Lord Koniu said:
Mam pare numerow owego oslawionego Resetu. Wg mnie nie umywa sie do CDA Co do innych czaspopism o grach, to czasem czytuje Clicka, Play'a i KSG. Do poziomu CDA (pod wzgledem tekstow) sporo im brakuje ...
Ja mam nieomal 90% egzemplarzy Resetu i wiem ,że inne magazyny zjadał na śniadanie - w tym czasie to CDA na chleb mówiło bep a na much tapty....
No tak - tylko ze ja porownywalem go do dzisiejszych CDA
 
Lord Koniu said:
Geno said:
Lord Koniu said:
Mam pare numerow owego oslawionego Resetu. Wg mnie nie umywa sie do CDA Co do innych czaspopism o grach, to czasem czytuje Clicka, Play'a i KSG. Do poziomu CDA (pod wzgledem tekstow) sporo im brakuje ...
Ja mam nieomal 90% egzemplarzy Resetu i wiem ,że inne magazyny zjadał na śniadanie - w tym czasie to CDA na chleb mówiło bep a na much tapty....
No tak - tylko ze ja porownywalem go do dzisiejszych CDA
Powiem sczerze ,że poza kwestią techniczną - np. jakość papieru nie odbiegał zbytnio, przy czym był konkurencyjny cenowo i również oferował pełne wersje - niestety zwyciężyła teraźniejsza bylejakość i stawianie na tandetę a teraz jakoś młodzi to kupują...(nie mówię o CDA ) - dla mnie Clicki i inne podobne to syf porównywalny do kolorowych magazynów plotkarskich..taka komputerowa prasa brukowa...
 
Geno said:
Lord Koniu said:
Geno said:
Lord Koniu said:
Mam pare numerow owego oslawionego Resetu. Wg mnie nie umywa sie do CDA Co do innych czaspopism o grach, to czasem czytuje Clicka, Play'a i KSG. Do poziomu CDA (pod wzgledem tekstow) sporo im brakuje ...
Ja mam nieomal 90% egzemplarzy Resetu i wiem ,że inne magazyny zjadał na śniadanie - w tym czasie to CDA na chleb mówiło bep a na much tapty....
No tak - tylko ze ja porownywalem go do dzisiejszych CDA
Powiem sczerze ,że poza kwestią techniczną - np. jakość papieru nie odbiegał zbytnio, przy czym był konkurencyjny cenowo i również oferował pełne wersje - niestety zwyciężyła teraźniejsza bylejakość i stawianie na tandetę a teraz jakoś młodzi to kupują...(nie mówię o CDA ) - dla mnie Clicki i inne podobne to syf porównywalny do kolorowych magazynów plotkarskich..taka komputerowa prasa brukowa...
Mi nie chodzi o jakosc papieru czy pelne wersje. Mi sie po prostu duzo bardziej podoba styl CDA. Ale coz - o gustach sie nie dyskutuje
 
Lord Koniu said:
CDA na stale obnizylo cene do 14.99
jak pierwszy raz przeczytałem myślałem ze coś im się z 1 kwietnia pomyliło.Wszystko pinknie tylko jestem ciekaw powodu(ekonomicznego) tak drastycznego spadku ceny.W każdym razie 6 wydam mniej
 

tibor

Forum veteran
Aaa... to teraz już wszystko rozumiem, bo zastanawiało mnie czemu tak mało zapłaciłem za prenumeratę CDA na rok z DVD. Przelew wysłałem wczoraj i było do zapłaty bodajże 163 złote, zastanawiało mnie czemu nie 190zł.... teraz wszystko jasne. Ale nie rozumiem czemu? Niemniej nie mam im tego za złe
 

tibor

Forum veteran
Lord Koniu said:
Poczytajcie sobie na stronce CDA dlaczego
Prawdę mówiąc, to za wiele się stamtąd dowiedzieć nie można. Bo na pewno nie jest to podyktowane tylko troską o klienta, czyli nas
 

tibor

Forum veteran
Chociaż ja prawdę mówiąc, wolał bym starszą cenę, a powiedzmy 20 stron więcej do poczytania.
 
Top Bottom