Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
W edytorze są dane całych map. Ktoś kto go posiada mógłby je sprawdzić. Oczywiście nie ma pewności, czy są to metry growe, czy prawdziwe.
 
Ja posiadam edytor REDkit, ale nie używam, bo jestem za leniwy żeby się go uczyć. Unreal Engine jest bardziej intuicyjny.
 
Hej, tak jedna rzecz mnie ciekawi. Chociaż to tylko spekulacja. W całej sadze,wśród przykrych przygód, zniszczonego wojną świata i problemów głównych bohaterów, Ci w końcu trafiają do Toussaint ^_^. Baardzo miło zapamiętałem to miejsce. Jak myślicie, jest szansa że się pojawi ?
 
Mnie cały czas ciekawi, czy REDzi powiedzą nam gdzie się zaprezentują - bo szczerze, to nie mam jak oglądać konferencji Sony :(
Warzoch co roku konferencje z E3 transmituje spike.tv, która jest powiązana poprzez Viacom z Game Trailers. W związku z tym na stronie Game Trailers co roku mamy piękną transmisję w dobrej jakości z komentarzami na żywo, analizami i reakcjami w przerwach między konferencjami. Jeśli nie będziesz mieć tej nocy dostępu do komputera, a masz smartphone'a, zawsze możesz ściągnąć darmową aplikację GT, tam pewnie też będzie transmisja.

PS. Nie wiem jak Wy, ale ja mam zamiar zarwać noc:).
 
Warzoch co roku konferencje z E3 transmituje spike.tv, która jest powiązana poprzez Viacom z Game Trailers. W związku z tym na stronie Game Trailers co roku mamy piękną transmisję w dobrej jakości z komentarzami na żywo, analizami i reakcjami w przerwach między konferencjami. Jeśli nie będziesz mieć tej nocy dostępu do komputera, a masz smartphone'a, zawsze możesz ściągnąć darmową aplikację GT, tam pewnie też będzie transmisja.

PS. Nie wiem jak Wy, ale ja mam zamiar zarwać noc:).
ech sesja..
 
Hej, tak jedna rzecz mnie ciekawi. Chociaż to tylko spekulacja. W całej sadze,wśród przykrych przygód, zniszczonego wojną świata i problemów głównych bohaterów, Ci w końcu trafiają do Toussaint ^_^. Baardzo miło zapamiętałem to miejsce. Jak myślicie, jest szansa że się pojawi ?

Szansa jest co najwyżej znikoma Zbyt daleko od pozostałych miejsc, w których toczyć się ma gra.
 
@Marcin Momot
Mógłbyś rozwiać moje wątpliwości dotyczące mutagenów? Tutaj powiedziane jest, że mutageny zyskają swoje drzewko rozwoju i będzie można mieć aktywne trzy z nich (bądź cztery, po wykupieniu ulepszenia), natomiast tutaj możemy przeczytać, że mutageny będą miksturami zażywanymi przed walką lub w trakcie. Zmiana koncepcji?
 
Mapa flotsam i okolic w edytorze to chyba 1 km2, razem z terenami niedostępnymi.

Według moich totalnie niedokładnych szacunków mapa z Flotsam ma jakieś 400 na 400 do 600 na 600 metrów, czyli od 0,16 km2 do 0,36 km2...
Odpalałeś tę mapę w edytorze?

Jak się odpala mapy z gry w REDkicie i gdzie są te dane?
 
Według moich totalnie niedokładnych szacunków mapa z Flotsam ma jakieś 400 na 400 do 600 na 600 metrów, czyli od 0,16 km2 do 0,36 km2...
Odpalałeś tę mapę w edytorze?

Jak się odpala mapy z gry w REDkicie i gdzie są te dane?

Tak, nie znam się specjalnie na edytorze ale wielkość wczytywanej mapy to bodajże 1024x1024 co z tego co zrozumiałem w jednym z tutoriali oznacza ilość metrów.
 
,, Novigrad i okolice''. Ciekawe, które tereny pojawią się jeszcze w Wiedźminie. Grabowa Buchta, Tretogor ? O Oxenfurcie było mówione, że ma nie być. Całkiem niedaleko jest jeszcze Thanedd hmmm..........
View attachment 3295
 

Attachments

  • 33333333333333333333333333.jpg
    33333333333333333333333333.jpg
    17.9 KB · Views: 49
Zdecydowanie złą mapkę wrzuciłeś. Zerknij na mapę Orteliusa, ewentualnie tą redową. Tretogor leży daleko poza możliwym zasięgiem gry. Zresztą, umiejscowienie w niej dwóch naprawdę dużych miast? Serio? Temat wałkowany setki razy.
 
Jak myślicie, skoro Novigrad jest kilkukrotnie większy od Wyzimy z 1 (nawet z zablokowanymi obszarami) to jest szansa aby był tak duży ? View attachment 3300

No nie wiem, coś małe mi wgrało:hmm:
 

Attachments

  • Mapa_Novigrad.jpg
    Mapa_Novigrad.jpg
    20.2 KB · Views: 34
  • Mapa_Novigrad.jpg
    Mapa_Novigrad.jpg
    19.9 KB · Views: 36
Last edited:
Jak myślicie, skoro Novigrad jest kilkukrotnie większy od Wyzimy z 1 (nawet z zablokowanymi obszarami) to jest szansa aby był tak duży ? View attachment 3300

No nie wiem, coś małe mi wgrało:hmm:

Było odznaczyć "retrieve (...)" :p


@fear86
Mapy mapom nierówne. Wszystkie mają jednak to do siebie, że są błędne, a o położeniu Tretogoru właściwie dużo nie wiadomo. Jeśli Redzi chcieliby umieścić miasto w grze, nic by nie stało temu na przeszkodzie.

Z drugiej strony - miasta są też na wyspach czy w Vellin. Dorzucenie stolicy Redanii zaangażowałoby zbyt wiele środków potrzebnych do rozbudowy innych terenów, ważniejszych dla fabuły.

@HuntMocy
Tak, było w jakimś wywiadzie, że Oxenfurt będzie niedostępny z przyczyn fabularnych. Na własne oczy widziałem.
Nie musi to jednak oznaczać fizycznej nieobecności miasta w grze. Przecież pojawi się Biały Most, leżący sporo bardziej na wschód (według mapy czeskiej oraz pierwotnych szkiców do mapy z "Zabójców królów" - koło twierdzy La Valette). Być może do sławnego na całym Kontynencie miasteczka nie wejdziemy z powodu ulokowania tam wojsk Radowida.
 
@smiki
Prawda to, ale zdecydowanie bliższa jest mi mapa orteliusa ( i pewnie większości z forumowiczów). I tak jak wspomniałeś - zbyt wiele miast w grze na pewno nie wyjdzie jej na dobre. W takim wypadku dostaniemy wielki Novigrad i małe miasteczka wielkości dużych wsi (coś jak Flotsam). Gra pod tym względem na pewno skończona, ale mam nadzieje, że wszystkie ośrodki miejskie zostały zaprojektowane ze smakiem, tj. takie Kaer Trolde nie będzie się składało z kilku budynków na krzyż.
 
Top Bottom