Rękawice szampierza - czym ulepszyć?

+
Rękawice szampierza - czym ulepszyć?

Witam!

Mam pytanie - czym ulepszyć rękawice szampierza? Mają 1 slot, ale niestety ani ulepszenia pancerza ani runy ani nawet mutageny nie pasują (próbowałem też wybranych składników alchemicznych i rzemieślniczych - z tym samym skutkiem)... Nigdzie w sieci nie znalazłem tej informacji - ba, nawet śladu po tych rękawicach (nie znam nazwy w wersji anglojęzycznej).
 
rafal12322 said:
Napewno jakimś wzmocnieniem diamentowym, krasnoludzkim....

Próbowałem kilku ulepszeń pancerza i nic (jak z resztą pisałem wyżej). Dla świętego spokoju sprawdziłem: diamentowe ani krasnoludzkie nie działają również (otrzymuję informację jak przy każdym innym wzmocnieniu, że tylko pancerze i bronie mogą być ulepszane). Szkoda, bo to same w sobie bardzo fajne rękawiczki (+3 zbroja, +15 żywotność, +5 redukcja obrażeń podczas bloku) - a jeszcze dodatkowo ten slot na ulepszenie...
 
Wrzuć save to luknę, bo szczerze mówiąc nie spotkałem się jeszcze z rękawicami które miałyby wolny slot na ulepszenie.
 
Zapewne jakiś bug albo coś tego typu. Albo poprostu wczytaj save (jeśli taki masz) przed znalezieniem tych rekawic i wez je, może będzie działac.
 
Jestem ciekaw tych rękawic. Nazwa "szampierz" to z Dragon Age mi się kojarzy, ale w Wiedźminie?
Zapodaj screena, jeśli możesz. :)
 
Rękawiczki mam ze schematu (w załączniku zrzut ekranu), który znalazłem w III akcie w lesie podczas odprowadzania Brygidy. Schemat leży na odcinku pomiędzy miejscem, w którym pojawia się królowa endriag i walczy z żołnierzami a miejscem do którego mamy doprowadzić świadka, jest w worku przebitym strzałami obok małej skrzynki. Uwaga - miejsce NIE podświetla się medalionem trzeba więc uważnie patrzeć i wchodzić. Mapka w załączniku. Rękawiczki wyglądają jak Rękawice Starszej Krwi z tą różnicą, że pojawia się przy nich kropka slotu ;)/>/>/> Poniżej wygląd rękawic i statystyki.


Przy okazji - w tej lokacji (oraz w jaskini ze 'skrótem') jest kilka ciekawych miejsc z lootem (i podobnie NIE podświetlają się medalionem, często leżą w krzakach czy w strumieniu)- znaleźć można ze 2 trupy mające 200-400 orenów, świetne miecze Tancerkę (dużo lepszy niż Caerme) i Deithwen, ciekawe schematy m.in. zbroja z Tir Na Lia i chyba -bo już na 100% nie pamiętam, że to było tam- Dearg Ruadhri, a w jaskini ze 'skrótem' wilkołaka i pamiętnik z nim związany.

Gram na wersji rozszerzonej ze steama, PC-owej, path 3.2, najniższy poziom trudności, Roche. Save wrzucę trochę później (jak tylko znajdę, gdzie się zapisują bo na razie ich nie widzę nigdzie na dysku...).
 
Wygląda na to, że ktoś nie do końca przemyślał projekt tych rękawic. U mnie też się nie da tego ulepszyć.
 
Szkoda, ale i tak to chyba najlepsze rękawiczki poza Mrocznym poziomem.
Wykombinowałem, że powinny nazywać się w wersji anglojęzycznej Duelist's Gauntlets i faktycznie na kilku (niewielu) forach wspomina się o nich.
 
U mnie też nic nie działa. Jak dla mnie zwykły bug bo żadne ze spotkanych rękawic nie miały slotu na ulepszenie. Wszystkie ulepszenia przypisane są tylko do zbroi i mieczy i przy rękawicach jest zwyczajna blokada nie pozwalająca użyć żadnego ulepszenia. Ktoś na szybko pewnie robił te rękawice i dodał slot na ulepszenia ale zapomniał go odpowiednio zdefiniować bo wyglądem niemalże są takie same jak starszej krwi.

Same rękawice jakby je jeszcze ulepszyć to byłyby to chyba najlepsze rękawice w całej grze, nie licząc tych z mrocznego rynsztunku.
 
Polemizowałbym. IMO oprócz rękawic z mrocznego poziomu, najlepszymi rękawicami są "rękawice zielarza".
 
RedpowerPl said:
Polemizowałbym. IMO oprócz rękawic z mrocznego poziomu, najlepszymi rękawicami są "rękawice zielarza".

Zależy, jaką ścieżką rozwoju idziesz. Ale rozwiń myśl. :D
 
Wersja EE z GOG, aktualizacja do 3.4 - nie ma u mnie tego schematu, nie ma w ogóle takiego worka jak na zrzucie. Po prostu kamienie i skrzynka.
 
Top Bottom