MINUSY Wiedźmina 3 & niedotrzymane obietnice

+
Co do minusów gry dla mnie póki co jest ich niewiele

1. ale najpoważniejsze to sterowanie i to nie podczas walki a podczas "WOLNEGO CHODZENIA" i szczególnie w zamkniętych pomieszczeniach, na pc kontrola geralta graniczy z cudem.

2. Balans gry jest jakiś idiotyczny, na 4 lvl pokonuję bandytów na 7, a zgraja psów na 2 lvl mnie zabija w kilka sekund. Wyższy lvl gry (obecnie Krew, pot i łzy) nie oznacza lepszego AI potworów, jedyne co robią to ciągle gonią za tobą i skaczą, co jest wręcz irytujące (Jak widzisz zgraje utopców, która co sekundę podskakuje do ciebie). A jedyną taktyką walki jest ciągłe turlanie i uskakiwanie, to już w Wiedźminie 2 mam wrażenie przeciwnicy mieli lepsze AI.

3. ALCHEMIA! jak mogli zrobić grę, która pretenduje do bycia spadkobiercą Skyrima, a przynajmniej do bycia "OTWARTYM ŚWIATEM" w którym "NIE MOGĘ" zrobić sobie tyle petard ile chceę?, tyle eliksirów ile chcę? tylko używam jakąś durną recepturę jednorazowo i uzupełniam wszystko przez medytacje jeśli mam alkochol itp. Co to za wolność? ja się pytam......... Ktoś też słusznie zauważył, po cholerę mi te wszystkie składniki "spożywcze" jeśli nie mogę upiec surowego mięsa i dzięki temu stworzyć lepszego składnika, który by np. szybciej i dłużej regenerował moje zdrowie. W tym momencie gra na wyższych poziomach sprowadza się do, zbierania na "Pałę" składników i tylko klikania ciągle "skrótu klawiszowego aby się uleczyć, przecież nawet mnie nie interesuje co zużywam, bo i tak nie ma to znaczenia, ponieważ nie stworzę jakiś "extra potraw" z tego.
 
Niestety, nie mogę odpowiedzieć na to pytanie.

Tak myślałam ;) Niemniej mam nadzieję, że coś się kroi.

Super, w sumie jeszcze nie miałem żadnych myśli o fałszywości Ciri w fabule i tym postem właśnie mi zaspoilowałaś

Przecież tu chodzi o postać książkową -
dziewczynę, którą podstawiono Emhyrowi jako Cirillę, która nią nie była oczywiście. Emhyr się chyba w niej trochę bujnął, w każdym razie ochajtali się później i według W2 ona nadal jest jego żoną i oficjalnie funkcjonuje wśród ludu jako Cirilla z Cintry.

---------- Zaktualizowano 13:16 ----------

pretenduje do bycia spadkobiercą Skyrima

Serio? :D
 
Witam ~:) a że to pierwszy post, to szczególnie serdecznie.

Mam zastrzeżenia co do sposobu dystrybucji wersji na PC. Rozumiem, że napędy BR nie są bardzo popularne w blaszakach (nie są?), ale 30GB na 4 płytach DVD jest IMHO bez sensu. Sam doświadczyłem "sławnego" błędu -10. I choć bez ssania z GOGa sobie z nim poradziłem, to pewien "niesmak" powstał.
A bo w końcu jakieś USB mają wszyscy, więc wrzucenie gry na pendrive 32GB byłoby znacznie bardziej sensowne. Nie znam kosztów takiego przedsięwzięcia, ale potrafię sobie wyobrazić, że po otwarciu pudełka znajduję w nim wiedźmiński medalion, z którego bez problemów instaluję W3.
Nie gram wiele, więc nie wiem, czy nie zostało to wykorzystane w innych produktach. Może Redzi byliby pierwsi? Za to z tego co korzystam, to już kilka lat temu taki krok zrobił Autodesk. Któraś wersja Inventora przyszła na 8 płytach DVD i jej instalacja była baaardzo zabawna. Kolejna przyszła w małym pudełeczku zawierającym stick 16GB, a w zeszłym roku 32GB. Szybko, łatwo i przyjemnie. Szkoda, że "zużytych" nie można wykorzystać do czegoś innego bez durnego kombinowania. ~;)

Może przy okazji reedycji zawierającej planowane duże DLC (jakaś edycja EE?) można by w ten sposób "opakować" grę?

Na uwagi co do samej gry będziecie musieli poczekać, aż wymienię swoje SLI DX10 na SLI DX11. ~;)
 

Dlatego napisałem dalej " przynajmniej otwartym swiatem" bo z tym pretenduje to bardziej marzenia i hype internautów, gdyż CDP nigdy nic nie mówiło o pokonaniu skyrima.

PS: NIe mniej z tego co nawet na tym forum się dowiedziałem, środowisko moderskie skyrima patrzy przychylnym okiem na wiedźmina 3.

Zresztą fakt pojawienia się już ponad 70 modów tak krótko po premierze o czymś świadczy i powoli zaczynają być to już ciekawsze mody niż tylko zmiany w oprawie graficznej. Ostatnio wchodze codziennie na nexusa, i średnio z tego co widzę to z 5 modów na dzień się pojawia.
 
Last edited:
Autor prosił o nie pisanie o wadach technicznych gry, ale niestety jedna z tych wad najbardziej mnie razi. Klatkowanie w Wiedźminie podczas jazdy konno na bagnach to jakaś zgroza, w wielu miejscach są spore fram dropy. Niby już patch 1.03 ale problem wciąż jest więc na PS4 nigdy tego nie poprawią albo w patchu 1.20 za pół roku.
Przez te klatkowanie dla mnie z 9.5/10 ta gra dla mnie spada do 8.5/10. Ogólnie zakochałem się w całym tym świecie, mechanika walki bardzo mi sie podoba. Co do pomniejszych minusów to AI przeciwników często kuleje, nagle odwracający się przeciwnik plecami, czy inne buble, brakuje mi też rzucania nożami, bardzo liczyłem na te minigierke ale gwint też mnie wciągnał bardzo :)
 
Ogólnie jedną z największych wad było dla mnie zrezygnowanie ze strojów które można zobaczyć na konceptach, te które Geralt może nosić są obecnie kompletnie nie zgodne z kanonem, gdzie wyraźnie było zaznaczane że wiedźmin w walce polegał na szybkości, a nie grubości swojego pancerza.

Najbardziej rozczarowany jestem tymi ze szkół, kompletna zmiana na gorsze jeśli chodzi o pancerz Niedźwiedzia, zrezygnowanie z brązowych barw i futra w ostatnim stadium. Naramienniki były, ale częściowo przykryte, teraz są w pełni odsłonięte.
Beczkopancerz Gryfa, śmiechowy pancerzyk kota, brak stroju dla wilka i żmii.

Gra jest świetna, ale patrzenie na Geralta w zbrojach z płytowymi elementami mnie rani, dlatego zdobyłem schemat niedźwiedzia jak tylko szybko mogłem i ciułam do 17lvl żeby go ubrać.

Przecież były już grafiki, dlaczego zrezygnowano z tych strojów?
 
Last edited:
Ogólnie jedną z największych wad było dla mnie zrezygnowanie ze strojów które można zobaczyć na konceptach, te które Geralt może nosić są obecnie kompletnie nie zgodne z kanonem, gdzie wyraźnie było zaznaczane że wiedźmin w walce polegał na szybkości, a nie grubości swojego pancerza.

Najbardziej rozczarowany jestem tymi ze szkół, kompletna zmiana na gorsze jeśli chodzi o pancerz Niedźwiedzia, zrezygnowanie z brązowych barw i futra w ostatnim stadium. Naramienniki były, ale częściowo przykryte, teraz są w pełni odsłonięte.
Beczkopancerz Gryfa, śmiechowy pancerzyk kota, brak stroju dla wilka i żmii.

Gra jest świetna, ale patrzenie na Geralta w zbrojach z płytowymi elementami mnie rani, dlatego zdobyłem schemat niedźwiedzia jak tylko szybko mogłem i ciułam do 17lvl żeby go ubrać.

Przecież były już grafiki, dlaczego zrezygnowano z tych strojów?

Dokładnie, z bólem oczu oglądałem Gercia w mastertierze Gryfa :(
 
Hmmm.... jak na razie,to TYLKO i wyłącznie - wyskakujące mi Postacie ni stąd ni zowąd ,przed Oczami - cholernie mnie to Irytuje! A było obiecywane,że tego nie będzie a Niestety... i dziwię się,iż żaden Patch jeszcze tego nie naprawił :mean:
 
Minusy mam trzy:
-mało ładnych ubrań i kurtek typowo wiedźmińskich
-brak schowka, który był w poprzednich częściach
-brak mojej ulubionej fryzury z jedynki, bądź "na elfią modłę" z dwójki
No i to tyle.
 
-brak sceny cesarza z sali tronowej,
-brak tej zielarki z dema E3
Może gdzieś to jest, ale jeszcze nie znalazłem
 
Brak Iorvetha i Saskii. Oraz Isengrima, który miał być obiecany w grze. Jeśli to wszystko, to będą DLC, to się BARDZO zdenerwuję.

W dodatku już mamy jedną postać w grze, o której będzie w DLC. Jeden z dodatków nazywa się "Serca z kamienia" i według opisu rozwiązujemy sprawę tajemniczego "Pana Lusterko". A teraz przypomnijcie sobie, jak przedstawił się nam osobnik w karczmie w Białym Sadzie, który informował nas o Yennefer...
 
Oraz Isengrima, który miał być obiecany w grze

Nigdy nie był obiecany...

Odnośnie tego co mnie na chwilę obecną irytuje, post skierowany w stronę REDów, raczej te poprawki nie stanowiłyby poważnego problemu (przynajmniej nie wszystkie)...

-Przede wszystkim ekwipunek, błagam dodajcie osobne okno ekwipunku dla konia, gdzie będzie można przerzucać "śmieci", których się nie używa, lub używa bardzo rzadko, można by to rozwiązać bardzo podobnie, jak jest w grze, nie trzeba by latać z gratami ciągle do konia, po prostu dodać w ekwipunku przycisk, po użyciu którego, obok ekwipunku postaci pojawiał by się ekwipunek konia, czy coś w tym guście. Teraz ekwipunek jest tak zapchany, że w pewnym momencie gry, trzeba się wręcz przekopywać przez masy gratów, co jest niefajne i bardzo frustrujące.
-Skrzynie na graty, przydałoby się kilka miejsc, ze skrzyniami, jest masa różnych miejsc (banki, karczmy) w których można by wprowadzić depozyt, bez tego gra staje się strasznie irytująca.
-Znacznik przy księgach, że zostały przeczytane, bo to również irytuje, gdy któryś raz z kolei czytam tę samą księgę.
-Przydałaby się zmiana działania Jaskółki (przynajmniej według mnie), wydłużenie czasu jej trwania i może obniżeniu samej regeneracji, strasznie irytujące jest wchodzenie co chwilę w tryb medytacji, bo co walkę kończą się te eliksiry...

Na razie to tyle, jeśli chodzi o irytujące mnie na chwile obecną rzeczy (pewnie pojawi się więcej, z biegiem postępu w rozgrywce).
Teraz to co ja rozwiązał bym inaczej:
-Skoki z wysokości, kolejna irytująca rzecz, jasne można je parować rolując przy upadku, jednak moim zdaniem przydałyby się jeszcze ze dwie animacje lądowania, z określonych wysokości, przy których nie otrzymywałoby się obrażeń, Geralt spadając z dwóch metrów, powinien lądować finezyjnie, lekko uginając nogi, a zeskakując z wysokości pierwszego piętra (z wyższej wysokości tracił by HP), powinien lądować z podtrzymaniem się ręką przy upadku, wytracając przy ty równowagę, coś jak w intro W1, lub Cieniu Mordoru (nie mógłby się ruszyć przez kilka sekund):
https://youtu.be/8bqdGT-3RRA?t=4m50s Lub https://youtu.be/EUNESLghfsY?t=11m56s
W końcu Geralt to mutant, a rolka przydawałaby się głównie by nie przerywać biegu, przynajmniej takie jest moje zdanie w tej sprawie.
-Odnawianie żywotności podczas medytacji, szkoda że na wyższych poziomach nikt nie połączył tego z ogniskami, jedynie przy nich Geralt mógłby odnowić HP, przy okazji można by dodać możliwość rozpalenia ogniska samemu (coś takiego było chyba na demie z E3 przy polowaniu na gryfa) posiadając drewno. Przy odpoczynku w karczmach również powinno regenerować się życie.
 
@theta77: Cenna wypowiedź. :) Jak do kwestii budżetu finansów i czasu ma się stworzenie i zaimplementowanie animacji picia, jedzenia i smarowania miecza? Mam wrażenie, że nie jest to wielki koszt.

Wydmuchanie nosa w chusteczkę to nie jest duży wysiłek.
Ale wyobraź sobie, że biegniesz w maratonie, lewą ręką piszesz SMS, prawą ręką karmisz papugę, która siedzi Ci na ramieniu i dziubie Cię w nos, a krakersy masz za cholewą buta. I właśnie odpadła Ci noga. W takiej sytuacji wydmuchanie nosa jest już trudniejsze.
 
Last edited:
Wydmuchanie nosa w chusteczkę to nie jest duży wysiłek.
Ale wyobraź sobie, że biegniesz w maratonie, lewą ręką piszesz SMS, prawą ręką karmisz papugę, która siedzi Ci na ramieniu i dziubie Cię w nos, a krakersy masz za cholewą buta. I właśnie odpadła Ci noga. W takiej sytuacji wydmuchanie nosa jest już trudniejsze.

Niezbyt adekwatna wypowiedź, proszę nie traktować wiedźmińskiego fandomu jak dzieci, mnie co prawda zwisa odpowiedź na to pytanie, ale na miejsca Chodak czułbym się obrażony..
 
Last edited:
Dużo już zostało napisane, więc ja z tylko jednym pytaniem.Dziś ukończyłem wątek fabularny. I jedyna kwestia która mnie denerwuje to ilość czasu poświęconego Triss podczas całej rozgrywki.
Wydaje mi się, że skoro mamy wybór z którą z czarodziejek zwiążemy się na koniec to nasz wybór powinien decydować o ilości czasu spędzanego z jedną z nich. Ja od początku byłem za opcją z Triss. Po
"akcji" w latarnii i uprzednim wyznaniem miłości
Triss znika fabularnie praktycznie do końca wątku głównego. Za to dostajemy Yen, która zabiera 90% czasu Geralta. Nawet po odrzuceniu Yen w
Ostatnim Życzeniu
nadal jest ona nam wpychana przez resztę fabuły. Jedyny objaw wyboru Triss jest widoczny podczas spotkania
przy fontannie
. I to aż całe 30 sekund. Potem do końcowych scenek jest ona tyle przydatna i widoczna co Lambert.
Liczę na jakiś osobny dodatek w związku z Triss.
 
Niezbyt adekwatna wypowiedź, proszę nie traktować wiedźmińskiego fandomu jak dzieci, mnie co prawda zwisa odpowiedź na to pytanie, ale na miejsca theta77 czułbym się obrażony..

To ja może przetłumaczę. Ktoś te animacje musi zrobić. Jeśli nie ma do tego wolnych ludzi, trzeba takowych zatrudnić. Tyle, że oczywiście nikt nie zatrudni dodatkowego pracownika za circa 150 kafli rocznie po to, żeby robił animacje wycierania nosa.

Rzekłbyś, jest pewna Granica Możliwości.

Poza tym, gameplay był zaprojektowany tak, że animacje pewnych czynności tam nie pasowały. Nie oceniam, czy to się komuś powinno podobać czy nie.
 
To ja może przetłumaczę. Ktoś te animacje musi zrobić. Jeśli nie ma do tego wolnych ludzi, trzeba takowych zatrudnić. Tyle, że oczywiście nikt nie zatrudni dodatkowego pracownika za circa 150 kafli rocznie po to, żeby robił animacje wycierania nosa.

Rzekłbyś, jest pewna Granica Możliwości.

Poza tym, gameplay był zaprojektowany tak, że animacje pewnych czynności tam nie pasowały. Nie oceniam, czy to się komuś powinno podobać czy nie.

A kto cię prosił o tłumaczenie? Jakbym nie wiedział co ta odpowiedź znaczy........, nie wyręczaj cdp, w tym co oni powinni robić, czyli poważnie rozmawiać.

Zostało zadane poważnie pytanie i powinna zaistnieć poważna odpowiedź, która uwzględniałaby chociaż w teoretycznym zakresie koszt stworzenia takiej animacji, a cdp znając ostatnie wydatki przez okres tworzenia gry, to raczej nie problem z przybliżeniem stwierdzić ile by to kosztowało.
 
Last edited:
A kto cię prosił o tłumaczenie? Jakbym nie wiedział co ta odpowiedź znaczy........, nie wyręczaj cdp, w tym co oni powinni robić, czyli poważnie rozmawiać.

Zostało zadane poważnie pytanie i powinna zaistnieć poważna odpowiedź, która uwzględniałaby chociaż w teoretycznym zakresie koszt stworzenia takiej animacji, a cdp znając ostatnie wydatki przez okres tworzenia gry, to raczej nie problem z przybliżeniem stwierdzić ile by to kosztowało.
A mogą Radzi udzielać tak dokładnych informacji? Metafora pozostawiła ten sam przekaz. Być może byłby jaśniejszy gdyby został zakończony tym obrazkiem View attachment 15387 ale moim zdaniem przesadzasz mocno ze swoim oburzeniem.
 

Attachments

  • 8256196_medium.jpg
    8256196_medium.jpg
    14.8 KB · Views: 25
Last edited:
Łatwiej nagrać 16h seksu i wykorzystać 0,5%, czy dodać parosekudnowe animacje? Gameplay był tak zaprojektowany, że pewne czynności nie pasują? Rozumiem, że super wygodne przedzieranie się w eq do zmiany petardy, czy nałożenia oleju już pasuje?
 
Top Bottom