Wiedźmin - RECENZJE, wrażenia i oceny

+
Witam, jestem szczęśliwym posiadaczem EK Wiedźmina, ale przed odpakowaniem pojawia się moja obawa odnośnie komputera:p4 2,66GHz512 MB RAM-ui GF FX5500Gra ktoś na komputerze w podobnej konfiguracji? Jest chociaż najmniejsza szansa że uda mi się pograć na najmniejszych detalach? Z góry dzięki za odpowiedź.
 
Gratulacje dla całej ekipy CD Projek Redt za świetną grę i fantastyczną optymalizację. Gra jest rewelacyjna. Bardzo podobają mi się cutscenki - widać że były reżyserowane. Nie stwierdziłem żadnych bugów na razie *jestem na początku pierwszego rozdziału).
 
Ja też przyłączam się do gratulacji dla CDP. Dostałem wczoraj grę (o perypetiach z dostawcą można by książkę napisać), zainstalowałem i...1. Intro świetne, chociaż to nie niespodzianka. Kto jak kto, ale Bagiński takie filmiki robić umie :)2. Walka miodzio, na początku miałem problemy ale już jest coraz lepiej. Łapie się ten timing :>3. Kamera w TPP trochę utrudnia, ale to raczej kwestia przyzwyczajenia (pierwszy raz gram z kamerą "za ramieniem" a nie z tyłu).4. Modele bardzo ładne. Kobiety wyglądają jak kobiety (Triss to niezła laska), żule jak żule.5. Bardzo fajne dialogi. Ładnie nagrane, głosy pasują. Teksty też niezłe, kilka razy się uśmiałem, a cały czas widać (może nie licząc ściemniania dziewczyn), że to Geralt i jego styl.
 
Kefash said:
Khe, normalnie czyta się ten wątek jak opowieści z frontu.Normalnie audycję w radio można założyć.. Ale, ale... Jeśli z włączonym np. Skype gra nie będzie się zacinać to może jakiś ludź poświęci się, obniży detale i założy priv kanał...? ;p
Fakt, że W. muli ostro kompa, przynajmniej na moim jednordzeniowym procku nic więcej nie podziałam. W tym samym czasie nie mogę na przykład zminimalizować go i porozmawiać na gadzie. ( - Płazie. - Co ? - Salamandra to płaz. :D ). Wygląda na to, że jest jednak bardziej wymagający niż to zabawkowe CoD4.
 
Wieźmin - yyy... pierwsze wrażenie - ooo... (sorki, po prostu mnie zatkało)Gra wypas, powala nawet na najniższych ustawieniach! Musze wymienic grafę... ;DDodatki - miodzio!Czapki z głów przed CD Project za Wiedźmina!
 
Serdeczne gratulacje dla ekipy która zrobiła ta grę. W przeszłości potrafiłem grać nocami ale od jakiegoś czasu gry mnie przestały cieszyć kupowałem instalowałem.......i po chwili trafiały na półkę( Gothic 3, Oblivion etc.) A teraz zainstalowałem wiedźmina i już 2 nockę siedzę i nie mogę się oderwać. Gra ma świetną fabułę, muzykę, dialogi, grafa też nie najgorsza (chyba max co dało sie z Aurory wycisnąć). Co najbardziej mnie cieszy gra ma klimat świata stworzonego przez Sapkowskiego oraz genialny system walki.Co do minusów to niestety też kilka jest przede wszystkim brak możliwości skakania oraz włażenia na naprawdę niskie rzeczy, oraz raz mnie wywaliło do windy ale z tego co wiem to będzie już jutro poprawione. Pozdrawiam i liczę na dodatek lub drugą część. Mam nadzieje że ludzie dadzą wam zarobić i nie będą ściągali gry z neta.... złodzieje jedne.
 
Fakt, że W. muli ostro kompa, przynajmniej na moim jednordzeniowym procku nic więcej nie podziałam. W tym samym czasie nie mogę na przykład zminimalizować go i porozmawiać na gadzie. ( - Płazie. - Co ? - Salamandra to płaz. Cheesy ). Wygląda na to, że jest jednak bardziej wymagający niż to zabawkowe CoD4.
Panowie - ja mam 1GB Ramu. Przed odpaleniem Wiedzmina wywalam z pamieci wszystkie mozliwe programy. Skutkiem czego moj system zajmuje (razem z firewallem - tego nie usuwam) jakies 200-220mb. Pomimo tego, jak na probe zminimalizowalem raz gre do paska, to zajetosc pamieci mialem na poziomie 1,4-1,5GB. Przy takim zajeciu pamieci jakies 500-700mb danych siedzi w pliku wymiany. Zatem przelaczenie na gg/skype jest mozliwe, ale:- po pierwsze gra zzera 100% proca i dopoki nie zwiekszycie priorytetu wykonywania dla skype/gg bedza one obslugiwane na rowni z gra, a co za tym idzie baaardzo wolno- jak juz zmienicie te ustawienia, to trzeba sie liczyc na poczatku z chwilowym poslizgiem na przewalenie kilkuset mb z pamieci do swap-a i odwrotnie. Pozniej powinno juz dzialac poprawnie. Nie jest to kwestia samego proca i jego jednordzeniowosci - tylko rowniez pewnych dodatkowych ustawien.A teraz w temacie Wiedzmina - w sumie wrazenia chyba juz drugie, ale co mi tam.Po rozegraniu czegos lacznie od 10 do 12 godzin (i po raz drugi zbyt znaczacego opoznienia pory zasniecia - oczy mam na zapalki dzisiaj) stwierdzam, ze juz od lat nie gralem w rpg-a, ktory z taka sila przykulby mnie do kompa. Co jest bardzo ciekawe, zwazywszy na fakt, ze jak do tej pory zbyt wielu rozmow nie mialem (hmm, a moze po prostu jestem zbyt wymagajacy? :) ), zadan w sumie tez. Ale te rozmowy z niektorymi postaciami po prostu rzadza. No i piekna sytuacja jaka spotkala Gerwanta - rewelacja :) W pierwszej chwili nie wiedzialem w ogole co sie dzieje - pozniej padlem ze smiechu. I jeszcze jedno - jak dla mnie bardzo mocno plusuje system rozwoju postaci. Co ciekawe - nawet nie wiem ile xp dostaje za poszczegolne zadania. Przy potworkach czasem cos tam mignie, ale nawet sie nie przygladam - nie mam potrzeby :) Nie kombinuje jakos specjalnie z save-ami - bo i po co? Po prostu skupiam sie na fabule i na rozwiazywaniu poszczegolnych zadan. No i obecnie tropie zagadke bestyji - coraz bardziej mnie ta sprawa intryguje.
 
RobertKwiatkowski said:
(...)512 MB RAM-u(...)Gra ktoś na komputerze w podobnej konfiguracji?
Mój laptop nie spełnia minimalnych wymagań sprzętowych wg gry (Toshiba Satellite a200-1m4), więc muszę grać na kompie siostry. Nie sprawdzałąm konkretnych specyfikacji, ale ma właśnie tyle ramu (i sądząc po naklejce pentium D). Trzeba mieć sporo samozabarcia, żeby wytrzymać niekiedy ponad 5 minutowe lagi :p
 
Jeszcze pytanko - czy gra pozwala robic zrzuty ekranu (i jesli tak, to jak), czy potrzebny jest zewnetrzny program do tego?
 
Już trochę pograłem w Wiedźmina i muszę stwierdzić, że alchemia jest najlepszą rzeczą jaką mogliście stworzyć w tej grze, poza tym gra jest w każdym calu doskonała (przynajmniej dla mnie).
 
Pozytywnie zaskoczyła mnie grafika (chociaż nie powala), dość oryginalna, ładna na moim GeForce 8800 GT.Również dialogi. Nie są sztampowe i schematyczne, jak w innych RPG.Jakość edycji kolekcjonerskiej oceniam na maksa.Negatywy:1. Liniowość początku gry i te ciągłe (choć ładnie zrealizowane) przerywniki filmowe,2. System walki (może się jeszcze przyzwyczaję...).Jak na polską grę jest jednak fenomenalna. :)
 
coz po paru godzinahc moge rzec.. gra wyglada oblednie naprawde graficnzie prezentuje sie niezle (drobne problemy z cieniami oraz przenikanie przez tekstury wybaczam gdyz to nie psuje rozgrywki)system walki jest hm.. dosc specyficzny i trzeba sie przyzwyczaic (jestem na dobrej dordze ;) )glosy postaci.. jak dlamnie tu najwieksza wada.. troche inaczej sobie je wyobrazalem i odnosze wrazenie typowo czytanych z kartki (przynajmniej na poczatku) moze to tylko moje widzmisie...jakosc wydania wersji zwyklej jest niezla naprawde postaraliscie sie aby zahcecic do kupna ;)oby tak dalej byly w Polsce tworzone i wydwane gry !!
 
Ja już zainstalowałem i gram.Instalacja poszła szybko i sprawnie na sprzecie: Athlon 3500+ 2.20 GHz,ATi Radeon X1950 Pro,2 GB ram, Ustawienia mam powyzej średnich i nic nietnie jak miał na full też dało się grac,ale teraz zmienie procka na Intel Core 2 Duo 4400 i kupie jeszcze 2 GB ram bo juz staniało.
 
Moja...ZŁOMFIGURACJAdureń 800mhz512 RAMGF 5500 FXPomimo mojego sprzętu, chyba zamówię EP - niech czeka na lepszego PC ;) Gra na pewno jest tego warta.Co do pirackich wersji, to po wpisaniu The Witcher w pewnym popularnym programie p2p wyświetla się kilka plików z grą - i chociaż piraciłem trochę, to Wiedźmina na pewno nie ściągnę.
 
Niestety przez obowiazki zagralem tylko godzinkę. I jakie jest pierwsze wrażenie?Na start wrzucilem swietnego soundtracka do hifi, podczas instalki postudiowalem troche instrukcje. Filmik PI, pozniej obejrzalem autorow, sklonilem sie przed nimi nisko do ziemi i odpalilem gre. Swietna kamera TPP, piekna grafa, lekkie przycinki, narzekac na mimike twarzy nie bede, bo nie jest jakas zla, ladne modele, cudowne dialogi (lekkie zgrzyty sa jak wszedzie, ale malo istotne) i fantastyczna polonizacja. Swietna walka! Świetny początek. Jak zobaczylem finiszera to poprostu zaniemowilem, przypomnial mi sie Manhunt. Brutalna, dojrzala produkcja to jest to na co czekal swiat. Graty panowie :D
 
Dostałem Wiedźmina w środę o 13, a piszę dopiero teraz. To o czymś świadczy :D. Gierka jest po prostu genialna, trudno opisać ją inaczej. Ma kilka wad, ale są po prostu całkowicie wypierane przez zalety. Już od lat nic nie ruszyło mnie tak jak Wiedźmin, ani Oblivion, ani G3. Już wiem, że opłacało się czekać te 2 lata :D.
 
Nie wiem czy było, ale w jednym queście [[
]](eskorta w Akcie I)[[
]] jest coś takiego, że włącza się dialog choć nie powinien, a Geralt chowa miecz. Otóż dialog dotyczy tego, że wszystkie potwory zostały wybite, a dwa żyły i mnie gryzły :/. Po wyłączeniu dialogu Geralt miał schowany miecz i znowu mi HPki leciały w dół. Ale to nawet dobrze po prawdopodobnie nigdy by mi pasek życia nie spadł poniżej połowy lol :D [/ironia]
 
hm... Średni poziom trudności? Mam wrażenie że jest nieco za łatwy. Aha, dzisiaj pierwszy raz zginąłem! :D Poszedłem na utopce, spotkałem coś większego... No i dupa zbita;) [HARD]
 
AA właśnie pokonałem Baranine(za 3 razem) ;D Co za walka, najlepsza jaka mi sie udała :p finiszerów tyle, że zliczyć nie mogę. ehh ta gra wciąga jak słonecznik
 
Top Bottom