Komiks Wiedźmin Dom ze Szkła już w sprzedaży!

+
Paul Tobin zna całą sagę i gry więc naprawdę wie co robi :) Prośba o troszkę większy kredyt zaufania - pierwszy zeszyt (z 5) jest pewnym wstępem do czegoś fajnego. Jest bardzo Wiedźmińsko - ale tak jak w opowiadaniach AS nie wszystko wydaje się tym czym jest na pierwszy rzut oka ;)

Do tego z naszej strony naprawdę pracowaliśmy bardzo ciężko i na każdym etapie z DH aby to nie była po prostu licencja dana wydawcy a coś pod czym RED może się podpisać. Nasz wkład w całość jest znaczący i decydujący dla ostatecznego wyglądu całości zarówno w warstwie wizualnej oraz historii czy też dialogów.
 
Last edited:
To jest to :) - dzięki za wypowiedź Rafał :)

Co nie oznacza, że w 1 części troszeczkę nie podobał mi się styl graficzny w jaki poszedł rysownik komiksu :)
 
@Rafal Jaki
Dzięki za komentarz :) Tak z ciekawości, czy jeśli komiks odniesie sukces na rynku, jest możliwość z przeistoczenia go w pełnoprawną serię? W ogóle rozważacie taką możliwość?

Piszę o tym dlatego, że niektórzy recenzenci zza Oceanu nie zdają sobie sprawy, że przewidziane jest tylko 5 zeszytów i piszą o komiksie jak o początku nowej serii. Dodam jeszcze, że piszą o nim dość dobrze ;)
 
Hmm. Przejrzałem komiksy Polcha - faktycznie, kiedyś psioczyłem, teraz jednak widzę, iż liczba szczegółów jest znacznie liczniejsza, niż w tych od Dark Horse.
(...)
Osobiście za kreską Polcha nie przepadam. Znaczy w Funky Kovalu jest ok, ale jego Wiedźmin mi wybitnie nie podchodzi. A o jakości komiksu, jak pisał Nars, nie świadczy szczegółowość rysunku, tylko m.in. spójność i sposób prowadzenia narracji. Ten komiks to ma i, choć historia jest na razie nieco słaba (choć, jeśli Nars ma rację, później będzie dużo ciekawiej) to artystycznie bardzo mi odpowiada a brak detali jest wyborem świadomym, a nie pójściem na łatwiznę, czy "robieniem na kolanie" jak ktoś wyżej napisał.
 
Było narzekać? :D Zmusiliście ważną osobistość Redanii do napisania posta!

Opierając się na 4 pierwszych stronach to jest wszystko OK. Tylko zawaliliście z papierową, polską wersją :p
 
Last edited:
Mój najwcześniejszy kontakt z zachodnim komiksem to były pierwsze Thorgale i to na nich oraz na podobnych stylistycznie pracach się kształtował mój gust. Trudno mi więc doszukać się urody w takim nowoczesnym, umownym stylu, gdy rozmazana plama robi za twarz. Historyjki komiksowe z gazet są podobnie rysowane. Ma to momentami swój urok, ale ciężko mi się zachwycać umiejętnościami artysty. A chciałbym.
Jeśli styl graficzny komiksu jest skutkiem wyboru redów, to jestem zdziwiony. Coś jak Sezon i saga. Dysonans poznawczy.
 
Styl sam w sobie mi się podoba, jedynie kolorystyka jest dla mnie jakaś taka dziwna... Szkoda że REDzi nie wydali komiksu związanego z Ciri i Yenn, co pomogłoby graczom niezaznajomionym z sagą...
 
Było narzekać? :D Zmusiliście ważną osobistość Redanii do napisania posta!

Opierając się na 4 pierwszych stronach to jest wszystko OK. Tylko zawaliliście z papierową, polską wersją :p

Próbowaliśmy rozmawiać z polskimi wydawcami na temat zeszytów - z ich perspektywy wydawanie tak krótkiej formy ekonomicznie nie ma racji bytu. Chciałbym tylko nadmienić że specjalnie dla nas i naszych polskich fanów DH złamał swoją dotychczasową politykę w dystrybucji cyfrowej i opublikował zeszyt w innym języku niż angielski.
 
Próbowaliśmy rozmawiać z polskimi wydawcami na temat zeszytów - z ich perspektywy wydawanie tak krótkiej formy ekonomicznie nie ma racji bytu. Chciałbym tylko nadmienić że specjalnie dla nas i naszych polskich fanów DH złamał swoją dotychczasową politykę w dystrybucji cyfrowej i opublikował zeszyt w innym języku niż angielski.

W takim razie zwracam honor. Rozumiem jednak, że zbiorowe wydanie 5 zeszytów będzie do kupienia po polsku?
 
Próbowaliśmy rozmawiać z polskimi wydawcami na temat zeszytów - z ich perspektywy wydawanie tak krótkiej formy ekonomicznie nie ma racji bytu. Chciałbym tylko nadmienić że specjalnie dla nas i naszych polskich fanów DH złamał swoją dotychczasową politykę w dystrybucji cyfrowej i opublikował zeszyt w innym języku niż angielski.

Oba zeszyty "Racji stanu" były krótkie, mieściły się na około trzydziestu stronach (liczę same komiksy, bez wywiadów i reklam W2). Co prawda pewne przesłanki wskazują nierentowność (seria "Komiksowe Hity", w ramach której się ukazały, została zamknięta chyba jakiś czas później), IMHO jednak była to wina zbyt dużej ilości reklam i okładek niemającej nic wspólnego z treścią.

Mam gdzieś na strychu kilka stareńkich serii gwiezdnowojennych wydawnictwa "Mandragora". Wszystkie w króciutkich zeszytach.
 
Kontynuacja zależy od sprzedaży - my liczymy jednak że wyjdzie więcej niż 5 zeszytów :)

To świetnie, tylko błagamy coś o Ciri i Yenn View attachment 2388

A tak BTW, widzę że sie regulaminu forum nie przeczytało, nie piszemy posta pod postem XD
 

Attachments

  • kot%u00252Bplise.jpeg
    kot%u00252Bplise.jpeg
    6.3 KB · Views: 39
Tak potwierdzam że będzie wydanie zbiorcze w PL.

Kontynuacja zależy od sprzedaży - my liczymy jednak że wyjdzie więcej niż 5 zeszytów

A są już jakieś pierwsze sygnały co do poziomu zainteresowania komiksem? Coś mi się obiło o uszy (chyba jakiś wywiad), że Dark Horse był zaskoczony zainteresowaniem komiksem
 
Skąd właściwie takie różnice między wersjami jeśli chodzi o tłumaczenie? I do czego służą wytłuszczenia wyrazów? Nie jestem obeznany w temacie.
"Widzisz? Jakbyś tyle nie żarł, to byś mi uciekł. A ja dalej byłbym głodny."
 
Dużo Redów, wow wow. Macz fajnie :D
Wybaczcie, ale skoro zrobiło się tak czerwono, nie mogę się powstrzymać i zadam pytanie - w końcu może poznam wyjaśnienie odwiecznej zagadki :D

Według "Pani Jeziora" herbem Temerii jest czarna tarcza białymi liliami usiana. O, taka:


Co prawda pojawia się w paru miejscach (herby wywieszone na budynkach w Wyzimie Klasztornej, a także opis słowny w glosariuszu w dwójce), jednak przeważnie używane jest godło nieużywane od czasów pradziada króla Foltesta - trzy lilie:


Ba, w "Zabójcach Królów" jest miejscami jeszcze inaczej - lilie są źle ustawione, na przykład na zbroi Foltesta:

@Robert Malinowski @Marcin Momot @Rafal Jaki
Czym jest spowodowana rozbieżność? Obecność jedynie trzech lilii w W1 tłumaczyłem sobie faktem, że tarcza liliami usiana może być niewyraźna przy ówczesnej jakości tekstur (gra w końcu była tworzona sporo czasu, a tarcze temerczyków pojawiają się już na screenach z 2004 r.). Jednak w dwójce rozdzielczość była już wystarczająca.
A już żadnego wyjaśnienia nie mam dla złego układu lilii na zbroi Foltesta :question:

Wybaczcie off-top, ale to pytanie chciałem zadać od rejestracji na forum ;)
 
Last edited:
Top Bottom