x
x
WARNING
This discussion is older than 365 days. Information contained in it may no longer be current. Please do not post new messages without substantial need.
Results 1 to 1 of 1
    Zmutowane Dziecko kalen123's Avatar
    REDpoints
    378
    Achievements
    19
    HELPpoints
    0

Obiekt kolizyjny (eksport z 3ds Maxa)

Witam.
    Mam problem z eksporterem obiektów 3D do REDkit'a. Niby wszystko jest dobrze, ale niestety obiekt kolizyjny, który stworzyłem w 3ds Maxie nie przypomina kształtem tego w edytorze (ten w edytorze jest jakby matematycznym uproszczeniem tego z Maxa). Raczej nie jest to wina wielkości, ponieważ mój obiekt kolizyjny ma ok. 15 polygonów, więc nie w tym problem. Próbowałem też stworzyć kilka osobnych obiektów połączonych w jedno, ale efekt jest taki sam jak poprzednio.
    Dziękuję za wszelką pomoc.

#EDIT

Witam ponownie. Ciągle borykam się z tym problem, więc edytuję post.
    Postaram się w skrócie opisać czynności jakie robię przed eksportem (może gdzieś popełniam błąd).
    Na początku tworzę obiekt. Dodaję do niego dwa obiekty typu _LOD1 i _LOD2 (uproszczone wersje mojego modelu, stosowane dla lepszej płynności gry)
    Następnie tworzę bardzo uproszczony model kolizyjny
    4.JPG

Nazywam go 'moj_obiekt_COLL' (końcówkę _COLL stosuję zgodnie z zaleceniem eksportera)
    Zaznaczam wszystkie 4 modele i eksportuję je. Po imporcie do silnika REDkit wszystkie obiekty (_LOD0, _LOD1, _LOD2) wyglądają dobrze, ale obiekt _COLL wygląda tak, jak na obrazku poniżej. Jest on matematycznym uproszczeniem mojego obiektu kolizyjnego.
    2.JPG

Natomiast dziwne rzeczy dzieją się, gdy zamiast nazwy 'moj_obiekt_COLL' wpiszę '_COLL'. Po kolejnym eksporcie obiekt w silniku przypomina ten poprawny (chodzi o ułożenie werteksów w przestrzeni), ale ściany są całkowicie źle. Widać to na rysunku poniżej:
    1.jpg

Próbowałem już wszystkich możliwych sztuczek np.
    - Ręczne definiowanie ID materiału na obiekcie;
    - Linkowanie do obiektu;
    - Rozkład siatki UV obiektu;
    - Ręczną edycję w samym REDkit (jest tam kilka funkcji, żadna nie działa);
    - Nakładanie różnych tekstur na obiekt (wiele tekstur na jeden obiekt);
    - Tworzenie wielu obiektów kolizyjnych;
    Żadna nie działa...:mad:

Przez trzy ostatnie miesiące stworzyłem wiele obiektów 3D przeznaczonych głównie na potrzeby mojego moda (ok. 12 domów ze wsi, dość duże miasto i jeden średniej wielkości zamek). Na obrazku poniżej przykładowy screen miasta:
    5.jpg

Dlatego proszę o jakąś pomoc, ponieważ byłaby wielka szkoda gdybym nie mógł użyć tych obiektów w mojej przygodzie.
    Last edited by kalen123; 18-05-2013 at 03:45 PM.