Instalator przygody- Błąd oświetlenia i dialogów

+

RenGit

Forum regular
Instalator przygody- Błąd oświetlenia i dialogów

Po tym jak użyłem content cookera chciałem ostatni raz sprawdzić grę czy wszystko działa tak jak w programie. Oświetlenie nie działa znaczy tak jakby environment area nie jest załadowane a wszystko jest zaznaczone w world partition. Zepsuły się także dialogi tzn. podchodzę do gościa klikam na niego i napisy nie są widoczne a po każdym kliknięciu zmienia się kamera. A z mapą wszystko w porządku. Na razie spróbuję zmienić tego gościa bo jak robiłem dialogi to też z nim było coś nie tak bo nie był widoczny jak dodawałem animacje do dialogu i zrobię nowe nową environment are'e. Jakby ktoś miał inny pomysł byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

[EDIT1] Postać jest ok. Problem z napisami musi leżeć gdzie indziej.
 
Last edited:
Stworzyłeś aktywator AE w quest file?

EDIT: Co do napisów, obstawiam, że masz je ustawione w grze? (To chyba głupie pytanie.)
 
Last edited:

RenGit

Forum regular
AE już działa poprawnie. Napisy były ustawione :p (ale nie byłem pewien). Potwory są opisane tak jakby tym samym imieniem co moja główna postać tylko inne cyfry są przy nich, tak samo jak przy osobie (nie powinno tak być). A dialogi dalej nie działają. W opcjach przed wejściem do wiedzmina w opcjach nie mam ustawień jezyka. Może tez byc tak ze to tylko u mnie nie dziala. :/
 
AE już działa poprawnie. Napisy były ustawione :p (ale nie byłem pewien). Potwory są opisane tak jakby tym samym imieniem co moja główna postać tylko inne cyfry są przy nich, tak samo jak przy osobie (nie powinno tak być). A dialogi dalej nie działają. W opcjach przed wejściem do wiedzmina w opcjach nie mam ustawień jezyka. Może tez byc tak ze to tylko u mnie nie dziala. :/

Może to wina źle zainstalowanego edytora?
Wyskakiwały ci błędy typu "no such table: STRINGS" ?
W menu zamiast zwykłych pól z tekstem są "krzaczki"?
W edytorze język masz ustawiony na "PL"?
Powinno być tak:
View attachment 281

Jeśli występuje u Ciebie jakikolwiek z wyżej opisanych błędów, to polecam reinstalację edytora z wyłączonym polem "STRINGS". Tu jest to dokładniej opisane:
http://forums.cdprojektred.com/threads/528-Błąd-podczas-zapisywania-NPC
 

Attachments

  • redkit1.jpg
    redkit1.jpg
    67.1 KB · Views: 35

RenGit

Forum regular
Wszystko działa już poprawnie, mam na myśli napisy. Robię angielskie napisy więc w content cooker zaznaczyłem "english", stąd problem. Jak zaznaczyłem "polish" wszystko działa poprawnie. Prawie wszystko np. moja postać zamiast np. zwykłego Jake, nazywa się Jake91841 a potwory maja to samo imię tylko inne cyfry. A za każdym razem gdy trzeba dokonać wyboru w dialogu trzeba kliknąć na obraz aby sie one ukazały (ale to może zostać). Z resztą problemów sobie poradzę.

ps. Bardzo dziękuje za dotychczasową pomoc.
 
Last edited:

RenGit

Forum regular
Próbowałem pokombinować z różnymi opcjami z nazwą bohatera i potworów ale nadal mają to samo imię... nie mam pojęcia co z tym zrobic więc chyba tak to wrzucę na serwer... (mam dość RedKita na cały rok ;P)
 
Sądzę, że to jest jeszcze wina REDa, co może po prostu nie jest zrobione. W Lykaonie było podobnie, ale jak potwory mają nazwę? Jake9xxxx?
 

RenGit

Forum regular
Mniej więcej coś w tym stylu. A w Lykaonie postacie też miały przekręcone imiona?
 
Może nie poprzekręcane co z liczbami. Każdy mod to ma, jakieś losowe numery na końcu.
 
Ale gdzie dokładnie występuje ten błąd? Przy testowaniu moda w Redkit, czy po włączeniu go w grze?
 
Podczas testowania moda wszystko działa poprawnie, po włączeniu gry zaczynają się problemy.
 
Jeśli imiona w edytorze są dobrze wyświetlane, to znaczy, że wszystko powinno być ok.
Więc (prawdopodobnie) problem leży:
- w złym "content cooker" (albo coś robisz źle, albo to narzędzie jest błędnie napisane przez Redów) U siebie jeszcze go nie stosowałem, więc nie wiem czy działa.
- w ID twoich postaci (prawdopodobnie jest źle generowane)

Niestety, ale na chwilę obecną ciężko mi powiedzieć jak naprawić ten błąd.
 
Top Bottom