Problemik naukowy...

+
Problemik naukowy...

Drodzy Panowie mam mały problem. Otóż stoję przed wyborem szkoły ponadgimnazjalnej i nie jestem pewien, co wybrać. Bardzo interesowała, by mnie informatyka i tu pojawiają się kłopoty. O ile problemów z dostaniem się do szkoły nie ma to z wyborem tej właściwej jest już gorzej. W przyszłości interesowałaby mnie grafika komputerowa i modelowanie.Szkoły jakie biorę pod uwagę:LO; matematyczno - informatyczna (matematyka, informatyka, fizyka) 3 lataLO; matematyczno - ekonomiczna ( matematyka, geografia) 3 lataTechnikum: Technik cyfrowych procesów graficznych (geografia, język obcy, informatyka) 4 lataLO; Zarządzanie informacją (geografia, język obcy, informatyka) 3 lataJak myślicie, który wybrać? A może jeszcze innych klas szukać, aby ukierunkować się w kierunku grafiki komputerowej i modelowania? Polecacie może jakieś dobre książki do nauki C++ lub Pascal?Z góry dzięki :DG.
 
Garcia15 said:
Drodzy Panowie mam mały problem. Otóż stoję przed wyborem szkoły ponadgimnazjalnej i nie jestem pewien, co wybrać. Bardzo interesowała, by mnie informatyka i tu pojawiają się kłopoty. O ile problemów z dostaniem się do szkoły nie ma to z wyborem tej właściwej jest już gorzej. W przyszłości interesowałaby mnie grafika komputerowa i modelowanie.Szkoły jakie biorę pod uwagę:LO; matematyczno - informatyczna (matematyka, informatyka, fizyka) 3 lataLO; matematyczno - ekonomiczna ( matematyka, geografia) 3 lataTechnikum: Technik cyfrowych procesów graficznych (geografia, język obcy, informatyka) 4 lataLO; Zarządzanie informacją (geografia, język obcy, informatyka) 3 lataJak myślicie, który wybrać? A może jeszcze innych klas szukać, aby ukierunkować się w kierunku grafiki komputerowej i modelowania? Polecacie może jakieś dobre książki do nauki C++ lub Pascal?Z góry dzięki :DG.
TECHNIKUM!!!! Licea ogólnokształcące to strata 3 lat życia! Biologie i inne pierdoły (a właśnie, skąd te geografie? Bo podobnie do grafiki brzmi? :p)Oczywiście nie da się powiedzieć, czy technikum jest lepsze od LO ze 100% pewnością, to tak jak z kobietami i mężczyznami, ludźmi starymi i młodymi itd. Jeżeli wypowie się jakiś RED, albo wyjadacz z grupy moderskiej, albo ktoś z Twojego rejonu, to może lepiej posłuchaj się tej osoby ;)Jeżeli nie chcesz być programistą, tylko grafikiem, to z tego co wiem powinieneś darować sobie C++ i uderzyć najpierw w Pascala (kursy internetowe przerób, pascal jest prosty), potem Pythona (albo spróbuj od razu Pythona, może dasz radę!)
 
No dobra, poszukam coś o Pythonie i Pascalu. Jednak może jest jakiś kierunek, który by mnie ukierunkował na grafika? A geografia była podana w punktowanych przedmiotach, a dlaczego tego nie wiem :/
 
Garcia15 said:
No dobra, poszukam coś o Pythonie i Pascalu. Jednak może jest jakiś kierunek, który by mnie ukierunkował na grafika? A geografia była podana w punktowanych przedmiotach, a dlaczego tego nie wiem :/
Przede wszystkim musisz dużo uczyć się sam. Konkurencja na rynku komputerowym jest ogromna - jest mnóstwo programistów i grafików no-lifeów i jeżeli nie jesteś specjalnie utalentowany, to też musisz poświęcić całe swoje życie na samorozwój, żeby im dorównać :p Jest to również dziedzina, w której (chyba) bardziej liczy się portfolio od dyplomu. Bardzo ważny jest język angielski, jest mnóstwo książek i kursów anglojęzycznych do ściągnięcia - ja już nie wyszukuję takich rzeczy po polsku.Na grafika dobrze być może kierunkują artystyczne, niekomputerowe licea ;) Pomogłem tyle ile mogłem, pamiętaj, że człowiek uczy się sam, nauczyciel może być dla niego co najwyżej drogowskazem. Powodzenia.
 
tak naprawdę to wszystko zależy od szkoły - profile to jedna sprawa, a to jak tego uczą, jacy ludzie tam idą itd. to zupełnie inna sprawa. Poczytaj raczej opinie ludzi, którzy je skończyli gdzie się podostawali, ew. poszukaj jakichś statystyk dostawalności się na studia.Bo zakładam, że na dni otwarte poszedłeś/idziesz ;>
 
Tak byłem na dniach otwartych :D. Ogólnie orientuje się o tych szkołach, tzn. ich wyposażenie i tak dalej. Tak, czy siak jeżeli zechcę być Grafikiem 3D będę musiał wielu rzeczy uczyć się sam. Najpierw zacznę wzmacnianie moich umiejętności w Blenderze :DZdawalność w Technikum wynosi 80,26%, w LO (zarządzanie informacją) 74,38%, w LO (m-i,m-e) 76,72%Poza tym najbardziej podoba mi się Technikum technik procesów... Co prawda grafiki 3D będę się musiał uczyć sam, a także rysunku, który także się przydaje... A na jakie studia proponowalibyście iść? ASP?
 
pjwstk może?a z publicznych to pewno raczej jakaś politechnika, na ASP idź raczej jak chcesz zostać dekoratorem wnętrz or sth ;)
 
Zastanawiam się nad Polibudą Lubelską lub Poznańską. Tylko ciekawe, czy programy, na których się uczy na tych kierunkach są strasznie drogie...
 
Dobre LO gniecie każde technikum, ale LO i technikum na podobnym poziomie to już kwestia, czy chcesz się szybko sprofilować, bo wiesz, czego chcesz, czy też lubisz wiedzieć to i owo i być ogólnie rozwinięty.Zależy na ile liczysz punktów, na 100, 130 czy 160.
 
Koziek said:
Zależy na ile liczysz punktów, na 100, 130 czy 160.
Maksymalna liczba punktów do liceum wynosi tylko 100 :pA ja wybieram się do LO o profilu matematyczno-informatycznym,
 
Ogólnie maksymalnie można mieć 200, ale to można sobie sprawdzić na stronach szkół.Chciałbym pewnie się ukierunkować na grafika, ale przy dobrym poziomie nauczania i to znajdzie swoje miejsce w programie. Interesuje mnie natomiast, czy studiuje ktoś infę na polubudzie lubelskiej i czy za programy do nauki dużo się buli...
 
Sebii said:
Sebii said:
Sebii said:
Zależy na ile liczysz punktów, na 100, 130 czy 160.
Maksymalna liczba punktów do liceum wynosi tylko 100 :p
Ale dodaj do tego punktu z ocen...
To najwyraźniej we Wrocławiu jest inaczej. Tu można dostać maks. 50 pkt. z egzaminu + 40 pkt. z ocen + 10 pkt. za osiągnięcia.
 
Generalnie z tego co pamiętam jak ja się nastawiałem na informatykę po gimnazjum to było tak, że jeśli chciałeś iść na dobre uczelnie, to wymagana jest matura dobrze zdana, a do matury przygotować lepiej się w liceum.Poza tym kogokolwiek po technikum pytałem, to mówił, że ciężko się dostać po tym na studia, a i tak uczy się w zasadzie wszystkiego od nowa...Z drugiej strony po technikum bez studiów też jakąś robotę w zawodzi znajdziesz... kwestia czy uda Ci się znaleźć taką, żeby Cię satysfakcjonowała :)
 
Ja może i mam takie rzeczy za sobą, ale wrzucę swoje dwa grosze...Pragnę zauważyć, że po liceum człowiek ma znacznie SZERSZE spojrzenie, niż po technikum, którego materiał jest okrojony. Nie czarujmy się - to po prostu inny poziom nauczania. Miałam kolegę po technikum na studiach - ciężko miał, miał spore braki w elementarnej wiedzy, a i też ciężko mu było krążyć wokół jakiegoś zagadnienia nie dotykając go wprost... Pierwsze dwa lata musiał więcej pracować niż inni. Raczej na ciamajdę nie wyglądał, lenia też nie, może nie był jakiś super zdolny czy bystry, ale różnicę jednak dostrzegałam.Ale zaznaczam, że moja edukacja przebiegała wg starych zasad, bez tej nowej, śmiesznej matury i całego tego cyrku gimnazjalnego.... z czego jestem dumna :p
 
Ja też jestem dumny, że zdawałem starą maturę. Rok po roku przeglądam pytania z nowej matury i jestem zszokowany żenująco niskim poziomem trudności. Takie banały to ja miałem jak zdawałem do liceum, a nie na maturze. Oprócz matury były jeszcze egzaminy na studia, a tam to dopiero była masakra.
 
Jak powiedziała moja pani od matmy, która sprawdza matury. "Matura jest w tym roku łatwiejsza od egzaminu gimnazjalnego."
 
Jeżeli chodzi o studia to na Akademiach Sztuk Pięknych są wydziały grafiki (np. Grafiki i sztuki mediów na wrocławskiej ASP, z planu zajęć wynika, że mają m.in. zajęcia z animacji i modelowania 3D), więc zamiast celować bardziej "politechnicznie" czy informatycznie warto przyjrzeć się programom szkół artystycznych.Co do nowych matur i w ogóle nowego systemu szkolnictwa. Mam na co dzień do czynienia ze studentami, po nowej maturze - znakomita większość nie potrafi przeczytać najprostszego tekstu ze zrozumieniem, że o sensownym skleceniu wypowiedzi pisemnych nie wspomnę. Wtórny analfabetyzm i skrajne lenistwo, niestety... Nie obrażając tych wyłamujących się, a będących w mniejszości.
 
Skoro interesujesz się informatyką, to czy nie interesowała by Cię szkoła hakerska? Jakbyś wszedł na forum daj znać na priv, a przekieruję Cię , jeśli będziesz chciał. Uczysz się z książek......

Tzn dodaj mnie na Goga......
 
Last edited:
Top Bottom