Seriale

+
Finał drugiego sezonu Arrow bardzo fajny, ciekaw jestem co tam dalej wymyślą, bo patrząc po ostatnich scenach mają już zaplanowane kilka fajnych wątków :D Szkoda że Barry nie wrócił, początkowo ostatni odcinek miał być jednocześnie pilotem Flasha, ale jednak zrezygnowali z tego pomysłu. Zastanawiam się czy trzeci sezon Arrow i pierwszy sezon Flasha będą się bardziej łączyć oraz jak duże są szanse na pojawienie się Nightwinga, o którym kiedyś plotkowano, a w samym Arrowie było kilka nawiązań do Blüdhaven - miasta, w którym działał Nightwing.

Finał pierwszego sezonu Shield przeciwnie. Nie licząc pewnego cameo, kilku zabawnych gagów i ostatniej sceny budzącej apetyt na ciąg dalszy, sam odcinek raczej taki se. Serial się rozkręcił, ale wciąż nie było to nic nadzwyczajnego, liczę jednak że w drugim sezonie będzie lepiej.

Zacząłem ostatnio ogląda telewizyjną wersję Od zmierzchu do świtu i niestety jest źle, bardzo źle. Oryginalna wersja bardzo mi się podobała, fajnie dobrani aktorzy, świetny klimat, rewelacyjny twist w połowie (kiedy pierwszy raz oglądałem ten film to nawet nie widziałem za bardzo o czym to, widziałem tylko urywek reklamy w telewizji więc mnie to zaskoczyło) i ogółem naprawdę dobry pastisz filmów o wampirach. Oba sequele widziałem dawno i średnio mi się podobały więc odnosił się będę tylko do pierwszej części. Póki co obejrzałem trzy odcinki serialu i jestem zawiedziony na całej linii. Każdy odcinek jak na razie bazuje na jednej, dwóch scenach z filmu rozciągając je do granic możliwości (a czasem przekraczając te granice) i dodając masę pobocznych wątków z cyklu 'życie rodzinne pana policjanta'. Do tego dochodzą kiepskie dialogi (nie licząc może paru cytatów wyrwanych wprost z pierwowzoru) i fatalne aktorstwo. Jedyny plus jak na razie to klimacik wynikający z lokacji, w których toczy się akcja serialu i uwydatnienie całej azteckiej mitologii, która w filmie była jedynie zarysowana. Słyszałem opinie, że później serial się rozkręca, w dodatku dostał już zamówienie na drugi sezon więc chyba nie będzie przez cały czas aż tak źle, ale póki co przy każdym odcinku miewam myśli samobójcze...
 
No właśnie też czytałam że serialowa adaptacja Od zmierzchu do świtu jest do kitu, więc nawet nie tykam.

Co do seriali na podstawie filmów, to polecam Fargo. Jak komuś podobał się film braci Coen o tym samym tytule, to się nie zawiedzie.
Aktorstwo bardzo dobre (na początku nie poznałam Boba Odenkirka), klimat też świetny.


Obejrzałam też pilot Penny Dreadful. Jakiś taki no nie wiem...oklepane to wszystko. Chyba miał wyjść z tego horror, ale ja tego tam nie widzę. Chociaż jest tez opcja, że za dużo seriali już widziałam i ciężko mnie zachwycić, albo coś :p
 
Last edited:
Co do seriali na podstawie filmów, to polecam Fargo. Jak komuś podobał się film braci Coen o tym samym tytule, to się nie zawiedzie.
Aktorstwo bardzo dobre (na początku nie poznałam Boba Odenkirka), klimat też świetny.

WOW - dopiero teraz skojarzyłem skąd znam tego aktora :D Dzięki wielkie, przez 2 pierwsze odcinki (bo tyle oglądnąłem wczoraj) zastanawiałem się skąd go znam - teraz już wiem że z BB, naprawdę z wąsem ciężko skojarzyć.
 
Finał Arrow bardzo fajny. Sezon drugi bardzo na plus. Akcja, akcja, akcja. Czyli to czego brakowało w pierwszym sezonie.
Przez chwilę sama dałam się nabrać, że Olivier loffcia Felicity :p


Extant.
Niepokalane poczęcie? Gdzieś już to chyba było ;p

[video=youtube;PcmB-BoY1j0]http://www.youtube.com/watch?v=PcmB-BoY1j0[/video]
 
Last edited:
 
Czy ja wiem? 300 zł za 10 płyt BD oferujących nie tylko serial i film, ale także sporo materiałów dodatkowych to raczej nie jest duża kwota. Nowy film na BD przeciętnie kosztuje ok stówki.
 
Dziewiąty sezon Supernatural był lepszy niż poprzedni, ale momentami i tak męczył. Twórcy nawalili wątków, z którymi później chyba nie bardzo wiedzieli co zrobić przez co często kończyły się nagle i bez polotu. Mimo wszystko, ostatnia scena zwiastuje dość ciekawy motyw w kolejnym sezonie :D

 
Jasne że przeciągają, ten serial powinien się skończyć po 5 sezonach ;) Niemniej ten akurat motyw mnie zainteresował choć pewnie okaże się że będzie słabo. Tak jak w True Blood ta scena:


Sugerowała, że może kolejny sezon będzie fajny, a wyszły standardowe buca jaja :p
 
Popełniłem błąd i zacząłem oglądać Przyjaciół, po raz kolejny, po siedmiu latach przerwy. :(

A tak przy okazji oglądał ktoś Penny Dreadful. Po dwóch odcinkach, jestem zaciekawiony.
 
Top Bottom