Obejrzyj „Podążając za tropem”, film rozpoczynający grę Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
Czy ktoś wie może, czy ta 500 megabajtowa wersja jest do pobrania z czegoś innego niż Megacośtam? Próbowałem ściągnąć już z pięć razy i na około 60% pobieranie się zawiesza i koniec. A chętnie bym obejrzał jeszcze raz w najlepszej możliwej jakości :).

Jeśli pracujesz w mediach możesz skorzystać z folderu mediowego. Znaczy, każdy może, ale żeby Niebiescy się nie denerwowali, lepiej być w mediach. Ja w podstawówce pisałem do gazetki szkolnej, chyba się kwalifikuję :D
 
Co do zmiany twarzy Geralta w grze to ja mam inne zdanie niż większość - dobrze jest, nie trza psuć ;P Obecny wygląd Geralta w grze jest idealny. Ten z intra i Killing Monsters jest zbyt styrany. Tak może wyglądać co najwyżej po przedawkowaniu eliksirów ;P
 
A tak jak w grze może wyglądać po magazynowaniu klusków w buzi. :]

Mnie kluski nie raziły, aż do teraz, Platige zrobiło moim skromnym zdaniem ideał, i chciałbym, żeby wyglądał tak a nie inaczej.
 
Ja powiem tak - niczego nie zmieniać w Geraltowej gębie. jest okej .Taka gęba w grze bardzo mi się podoba. A, że na CGI wygląda nieco inaczej... to nie problem dla mnie.
 
Nie wiem, czemu się tak przyczepiliście do tych jego niby pucołowatych policzków. Moim zdaniem wyglądają całkiem w porządku, co najwyżej to tylko małe złudzenie optyczne spowodowane obecnością zarostu. Efekt może też potęgować kwadratowa szczęka Geralta, którą posiadał zarówno w Wiedźminie Pierwszym, jak i Drugim. Moim zdaniem wygląda wciąż tak samo (a nawet coraz lepiej):


^ Zgadzam się z Geraltem ;P
 
Nie da się ukryć że w intrze Geralt wygląda najlepiej. Oby Redzi jak najbardziej upodobnili model do tego od PI.
 
Zmienić wypada jedno. Brwi i brodę, a konkretnie rozjaśnić. Owłosienie ciemne lub wręcz czarne (jak obecnie) byłoby i spoko, gdyby bohaterem był ktokolwiek inny.
Jeśli to jedno ulegnie poprawie niczego więcej mi nie trzeba.
A gdyby tak jeszcze wiedźmin był bledszy i kapkę szczuplejszy na licu byłoby w ogóle super, ale to już opcjonalnie.
Grunt, coby właśnie broda i brwi były w porządku. Samego modelu tykać nie lza.
Yennefer tknięto i skutki okazały się opłakane, lepiej więc nie kombinować na siłę, bo można przedobrzyć.
 
Zmienić wypada jedno. Brwi i brodę, a konkretnie rozjaśnić. Owłosienie ciemne lub wręcz czarne (jak obecnie) byłoby i spoko, gdyby bohaterem był ktokolwiek inny.
Tyle że ciemny kolor brwi Geralt miał zarówno w W1, jak i W2, i nikt się tego nigdy nie czepiał ;P Jeżeli chodzi o owłosienie na brwiach i zaroście, to z racji tego, że jest ono krótkie, po prostu nie może dać takiego jednolitego białego koloru.

Yennefer tknięto i skutki okazały się opłakane, lepiej więc nie kombinować na siłę, bo można przedobrzyć.
Znaczy się gdzie dotknięto, czym dotknięto? Bo chyba nie piszecie dalej o tych zdjęciach wyciętych z edytora gry? ;P IMO żadnych zmian w jej wyglądzie nie było, ale tego dowiemy się, jak ją w końcu pokażą w na jakimś filmiku.
 
Last edited:
No już bez przesady, całkowicie biała broda i brwi upodobniłyby go do dziadka. Teraz zarówno włosy, brwi i zarost, jeśli o kolor chodzi to dla mnie wyglądają ok. W W1 Geralt miał idealnie białe włosy i jakoś świetnie to nie wyglądało, w W2 za to miał dużo ciemniejsze niż obecnie w "trójce".
Jak tak patrzę na screeny od @Hostile to zdaję sobie sprawę, że oprawa względem W2 poczyniła dużo większy progres niż dotąd sądziłem.
 
Last edited:
Ja w końcu obejrzałem tą 500 megabajtową wersję w Full HD i powiem jedno. Podoba mi się jeszcze bardziej niż jak oglądałem galę :).
 
Jak tak patrzę na screeny od @Hostile to zdaję sobie sprawę, że oprawa względem W2 poczyniła dużo większy progres niż dotąd sądziłem.
Widać to przede wszystkim na znacznie lepszych teksturach twarzy oraz genialnych włosach.

Ja w końcu obejrzałem tą 500 megabajtową wersję w Full HD i powiem jedno. Podoba mi się jeszcze bardziej niż jak oglądałem galę :).

To fakt, intro naprawdę wiele zyskuje, gdy się je ogląda w dobrej jakości.
 
Hostile said:
;1445201]Tyle że ciemny kolor brwi Geralt miał zarówno w W1, jak i W2, i nikt się tego nigdy nie czepiał ;P Jeżeli chodzi o owłosienie na brwiach i zaroście, to z racji tego, że jest ono krótkie, po prostu nie może dać takiego jednolitego białego koloru.

Czarne brwi i ciemna broda ala Żebrowski mocno się rzucają w oczy i wyglądają po prostu źle. Nawet nie chodzi o to, aby owłosienie było śnieżnobiałe tylko spójne kolorystycznie. Zmiana tego nie wymaga w zasadzie ingerencji w model, dlatego przynajmniej ten jeden raz można by to zrobić dobrze.

Bo chyba nie piszecie dalej o tych zdjęciach wyciętych z edytora gry? ;P IMO żadnych zmian w jej wyglądzie nie było, ale tego dowiemy się, jak ją w końcu pokażą w na jakimś filmiku.

Ehe, o wersji z poradnika i renderze (a niby o czym innym, skoro to jedyne dostępne materiały), które są diametralnie różne (na moje też duużoo gorsze) aniżeli to, co widziałem w intrze i SoD.

Ja wiem ze trawy powinny robić spustoszenie tez na brwiach i brodzie (wszedzie to wszedzie), ale jakis tam wizerunek musi byc badassowy bo i naczej dostaniemy to.

Znaczy Geralt automatycznie przytyje z 40 kilo i posunie w latach o jakieś półtorej wieku?
Nie popadajmy w skrajności.

Tak się składa, że jednym z tematów pojawiły się swego czasu przeróbki Geralta z jasną brodą i brwiami, jak również wariant odchudzony i z bladą cerą. Każdy cechował większy ładunek kozactwa niż ten domyślny i żaden nie przypominał Mikołaja. Odbiór tych przeróbek był jak najbardziej pozytywny, więc taka zmiana wyszłaby wyłącznie na korzyść.
 
Last edited:
To fakt, intro naprawdę wiele zyskuje, gdy się je ogląda w dobrej jakości.

Dokładnie. Oglądając po raz pierwszy w trakcie transmisji z gali na moim starym monitorze nie zauważyłem połowy szczegółów :).

Czarne brwi i ciemna broda ala Żebrowski mocno się rzucają w oczy i wyglądają po prostu źle. Nawet nie chodzi o to, aby owłosienie było śnieżnobiałe tylko spójne kolorystycznie. .

Tak czytam po raz kolejny o tych czarnych brwiach i ciemnej brodzie i aż postanowiłem po raz kolejny obejrzeć gameplay, bo nijak mi się to nie rzucało w oczy. A wręcz przeciwnie mi się to wydawało naturalne i dobrze wyglądające. Po kolejnym obejrzeniu przyznaję brwi są wyraźnie ciemniejsze, ale na pewno nie czarne, natomiast broda jest bardzo podobnego koloru co włosy. Trochę się różni, ale u wielu osób zarost na twarzy ma trochę inny odcień niż włosy. Zrobienie Geraltowi tak jak na przeróbkach które wspominasz, tych elementów dużo jaśniejszymi dopiero wg mnie powoduje, że twarz wygląda nienaturalnie. Ja osobiście mam nadzieję, że sami Redzi nie będą przy tej kolorystyce grzebać, a jeśli ktoś chce biegać albinosem, to chyba będzie musiał polegać na modach ;). Sagę czytałem wiele razy, ale nie mogę za nic skojarzyć fragmentu gdzie Sapkowski wspomina o całkowitym pozbawieniu Geralta pigmentu. Białe włosy tak, ale niekoniecznie reszta. W naturze tej istnieje coś takiego jak częściowy albinizm i właśnie tak zawsze wyobrażałem sobie Geralta. Normalny facet, tyle że z białą czupryną (nie mówię tu o cechach, które najczęściej ujawniały się podczas walki :)).
 
Czarne brwi i ciemna broda ala Żebrowski mocno się rzucają w oczy i wyglądają po prostu źle. Nawet nie chodzi o to, aby owłosienie było śnieżnobiałe tylko spójne kolorystycznie. Zmiana tego nie wymaga w zasadzie ingerencji w model, dlatego przynajmniej ten jeden raz można by to zrobić dobrze.


No jak na moje oko to jest dość znacząca różnica między brodą Żebrowskiego a Geralta z W3. Broda Żebrowskiego nie była wcale rozjaśniana, pozostawili chyba jego naturalny kolor. Zarost wiedźmina natomiast jest jasny i ma barwę dokładnie tą samą, co jego włosy, ale jest zbyt rzadki, by w każdych warunkach oświetleniowych oddawać biały kolor.

Zresztą, jeśli chodzi o zarost wiedźmina, to ja dzięki moim proroczym wizjom jeszcze przed premierą Wiedźmina 2 to wszystko przewidziałem ;P

:p


Ehe, o wersji z poradnika i renderze (a niby o czym innym, skoro to jedyne dostępne materiały), które są diametralnie różne (na moje też duużoo gorsze) aniżeli to, co widziałem w intrze i SoD..
Ale przecież w tej wersji z poradnika to był dokładnie ten sam model postaci co w SoD, różnił się jedynie barwami i odcieniami tekstury. Zdjęcia te były zrobione w edytorze gry, w który zapewne nie odpala tych wszystkich bump mappingów, antyaliasingów czy też innych graficznych cudów na kiju. Spójrzcie na screeny Geralta z poradnika (też wycinane z edytora), na nich też wygląda lamersko, w samej grze natomiast prezentuje się świetnie. Don't worry, w grze Yen będzie wyglądała zapewne tak jak w SoD.
 
Wina według mnie leży w teksturze twarzy, nie dodanych włosach. Można to zobaczyć na demie puszczanym u nVidii, widać tam, że pod brodą Geralt ma ciemną teksturę. W W2 Geralt miał siwe brwi, na pewno nie jakieś ciemne, po prostu były spójne z siwymi włosami. W intrze ma białe brwi i białą brodę, według nie wygląda ani dziadowato, ani zbytnio nienaturalnie, wszystkie elementy włosowate są tego samego koloru.
 
W W2 Geralt miał siwe brwi, na pewno nie jakieś ciemne, po prostu były spójne z siwymi włosami.
Nieprawda, w W2 Geralt miał brwi dokładnie tego samego koloru, co w W3, czyli ciemnoszare:

Wiedźmin 2


W intrze ma białe brwi i białą brodę, według nie wygląda ani dziadowato, ani zbytnio nienaturalnie, wszystkie elementy włosowate są tego samego koloru.
Też nieprawda, w intrze Geralt wygląda tak samo, jak w Killing Monsters, i w obu przypadkach posiada brwi ciemnego koloru:

Killing Monsters

Intro W3

Brody też tu nie ma śnieżnobiałej, jedynie trochę gęstszą.



Zresztą, ciemne brwi miał nawet w intrze Wiedźmina Pierwszego i nie było afery ;P

Intro W1


Biała broda jest naturalna i wygląda świetnie nawet w dwójce:
Moim zdaniem raczej słabo, ale może to przez to, że to tylko pomalowana tekstura. W każdym razie nie podoba mi się.
 
Top Bottom