Fanowskie galerie na DeviantArt

+
Który?
 
No to opisik Aedirn muszę pisnąć. Musi mnie tylko wena najść.

Chciałbym jeszcze poradzić się szanownej forumowej braci w kwestii opisów właśnie. Otóż o ile wiedza na temat dawnych dziejów Redanii, Temerii, Cintry, Koviru, Kerack czy Novigradu jest dość obszerna dzięki opowiadaniom, Sadze, genealogiom i "Sezonowi" (czasami pomagają także REDowe dzieła czy "Gra Wyobraźni"), o tyle w przypadku pozostałych krajów musiałbym nieco popuścić wodze wyobraźni - jak już to zrobiłem w przypadku Kaedwen.
Pytanie: kontynuować fan-fiction w opisach, czy poprzestać na faktach znanych ze źródeł kanonicznych i adaptacji?
 
Pierwszy.
Trzymanie się faktów jest "rzetelnym dziennikarstwem", jednak lekko podkolorowane ciekawiej się czyta. Na chwilę obecną wolałbym fan fiction, ale w przyszłości po ewentualnym dopisaniu jakiegoś tomiku przez AS-a mógłby wystąpić zgrzyt lub potrzebna będzie korekta.

Ed.:
A może tekst "od siebie" zaznaczysz trochę innym kolorem?
 
Last edited:
Kapkę mi się nie chcę kombinować z kolorystyką, tym bardziej, że akurat w przypadku Kaedwen informacje kanoniczne, z adaptacji i zmyślone są przemieszane.

Jak AS coś napisze, zawsze można poprawić :)
 
Który herb Novigradu mam oteksturować?
Czeski:
Z Gry Wyobraźni:

kod kolorystyczny:
Od Mboro:
Z gameplaya novigradzkiego:

Osobiście chciałem "zmiksować" wszystkie herby - w czerwonej części herbu gameplayowego umieścić, zamiast orła (który de facto powinien mieć dziób skierowany w odwrotnym kierunku...), biały mur z wieżą od Mboro. Z kolei w bramie muru, zamiast germańskiej runy, można by umieścić czeskie klucze.
 
To może zrób do wszystkich? Nałożenie tekstury to chwila roboty.
Niekoniecznie. Na każdym kolorze tekstura musi mieć inną przejrzystość, barwę... Inaczej wygląda to zbyt niewyraźnie.

No i żeby zrobić wszystkie, trza najpierw zmajstrować ich wektory.
 
Niekoniecznie. Na każdym kolorze tekstura musi mieć inną przejrzystość, barwę... Inaczej wygląda to zbyt niewyraźnie.

No i żeby zrobić wszystkie, trza najpierw zmajstrować ich wektory.
Oprócz zrobienia wektorów, reszta to nadal chwila roboty :p
 
Top Bottom