Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Sory, że wracam do tematu tego lapka.
Zdecydowałem się na tego pierwszego, którego miałem w swoim pierwszym poście.
Nie znam się na kompach tak samo jak na systemach. Stąd pytanie. Czy Linux Kubuntu to system do gier? Pociągnie on coś? Bo tylko jego dodają za free, a wolałbym wiedzieć czy on w ogóle nadaje się do gier komputerowych.
 
Last edited by a moderator:
Witam.
Postanowiłem nie zakładać nowego tematu.
Potrzebuje waszej pomocy, od dawna noszę się z zamiarem kupna laptopa pod uciągnięcie W3. Zdaje sobie doskonale sprawę, że nowe gry nie są pod lapki ale nie mam warunków na stacjonara.
Nie znam się na parametrach kompów, kartach, prockach itp więc wdzięczny będę jeśli wyślecie link do sklepów gdzie do max 3000 zł można dostać dobre laptopa na którym W3 pójdzie spokojnie w ustawieniach "średnie". Zdaje sobie sprawę, że nie ma jeszcze wymagań gry więc to utrudnia.
Sam trochę poszukałem i to mój typ:
http://allegro.pl/laptop-lenovo-z510-i3-4000-16g-500gb-geforce-gt740-i4015715940.html
Co myślicie?

A nie zastanawiałeś się nad seria lenovo y510p ja niedawno kupiłem takowego z kartami gf 755 SLI , i5, i 4gb ram. Jeśli nie potrzebujesz swojego lapka " na teraz" to możne warto poczekać bo dodając dodając 300 zł do tych 3000 możesz takiego mieć. W2 działa na nim powyżej 31 klatek na ultra z włączonym uberpróbkowaniem, wiec w3 powinien na nim ruszyć. Wadą są tylko wysokie temperatury na kartach po 90stopni ale czekam na podkładkę chłodzącą i liczę że temperatury spadną.
Pozdrawiam
 
A nie zastanawiałeś się nad seria lenovo y510p ja niedawno kupiłem takowego z kartami gf 755 SLI , i5, i 4gb ram. Jeśli nie potrzebujesz swojego lapka " na teraz" to możne warto poczekać bo dodając dodając 300 zł do tych 3000 możesz takiego mieć. W2 działa na nim powyżej 31 klatek na ultra z włączonym uberpróbkowaniem, wiec w3 powinien na nim ruszyć. Wadą są tylko wysokie temperatury na kartach po 90stopni ale czekam na podkładkę chłodzącą i liczę że temperatury spadną.
Pozdrawiam

A poleciłbyś jakąś podkładkę? Bo niby zbytnio mój Asus się nie grzeje ale strzeżonego Pan Bóg strzeże. ;)

Sory, że wracam do tematu tego lapka.
Zdecydowałem się na tego pierwszego, którego miałem w swoim pierwszym poście.
Nie znam się na kompach tak samo jak na systemach. Stąd pytanie. Czy Linux Kubuntu to system do gier? Pociągnie on coś? Bo tylko jego dodają za free, a wolałbym wiedzieć czy on w ogóle nadaje się do gier komputerowych.


Według to bardzo średni wybór no ale cóż... A Linuchy do gier to mi się nie widzi... Niby się da ale ile roboty... gra nie warta świeczki.. I coraz bardziej doceniam legalny dostęp do Windowsów od XP`ka do Ósemki, albo i 8.1 nawet. :) Czasem studia coś dają. :D Ogólnie do gier Winda dużo lepsza, a do pracy to chyba z Linuksem nic nie może konkurować ze względu na szybkość działania i bezawaryjność. ;)

Edit: Ja na Twoim miejscu bym kupił PS4 + jakiegoś fajnego taniego i lekkiego lapka do pracy no ale już po fakcie. :) W sumie żałuje, że sam tak nie zrobiłem ale ponad rok wcześniej musiałem zmienić sprzęt i wyszło jak wyszło. :p
 
Ja mam ostro zbija temperaturę i jest bardzo okej :) Mam podobnego lapka do Twojego Napoleonie i zbija ok.10 st.C w moich pomiarach więc według mnie jest bardzo w porządku :)
 
Last edited:
W przypadku lapków trzeba zwrócić uwagę na głębokość zatoki do montażu HDD. Ostatnio chyba @szypek26 miał podobny dylemat i o ile dobrze pamiętam zdecydował się na hybrydowy model SSHD. Bodajże na ten. Jeśli się mylę, to niech mnie szypek poprawi :).
 
Ja się zastanawiam właśnie nad 500gigową wersją tego Seagate'a, albo nad dyskiem WD Black.

Nie wiem czy obecnie jest sens kupowania wersji 500 GB. Różnica w cenie nie jest jakaś wielka, a objętość programów, w tym gier rośnie w zastraszającym tempie. Jeszcze niedawno jak gra potrzebowała 10 GB, to się mówiło, że dużo strasznie. Teraz Titanfall potrzebuje już 50 GB... Wydaje mi się, że przy zakupie wersji "500" będziesz też musiał zainwestować w jakiś dysk zewnętrzny, bo przecież gry, to nie jedyna rzecz z którą na dysku się trzyma :). A ciągłe instalacje i deinstalacje na dłuższą metę też chyba nie są czymś przyjemnym.:). No ale dużo tu zależy od indywidualnych preferencji.
 
W przypadku lapków trzeba zwrócić uwagę na głębokość zatoki do montażu HDD. Ostatnio chyba @szypek26 miał podobny dylemat i o ile dobrze pamiętam zdecydował się na hybrydowy model SSHD. Bodajże na ten. Jeśli się mylę, to niech mnie szypek poprawi :).
Nie do końca SSHD, bo na prawdziwe SSD + HDD w jednej obudowie (WD Black 2 się toto nazywa) i nie zdecydował, tylko bardzo mu się spodobało (w sensie, że bardzo drogie to na razie :( ). Ale poza tym się zgadza :)
 
Wersja 500 gigowa zamówiona. Więcej pojemności mi nie potrzeba, bo nie wykorzystam. Jak grę przejdę/znudzi mi się, to po prostu ją odinstalowuję. A dane głównie trzymam na dysku zewnętrznym (który kurka muszę chyba zanieść do serwisu kiedyś, bo gniazdo jest jakieś luźne i dysk co chwilę się rozłącza).
 
Nie do końca SSHD, bo na prawdziwe SSD + HDD w jednej obudowie (WD Black 2 się toto nazywa) i nie zdecydował, tylko bardzo mu się spodobało (w sensie, że bardzo drogie to na razie :( ). Ale poza tym się zgadza :)

A no widzisz, nie chciało mi się tak dokładnie szukać. Ale blisko byłem :).
 
Skoro mowa o dyskach to potrzebuję Waszej pomocy. Mam płytę główną AsRock z87 Extreme 4 i mam problem z dyskami zewnętrznymi. Posiadam takowe 3 i od czasu wymiany płyty głównej dość często pojawią się problem z rozłączaniem dysków. Myślałem że to wina Biosu ale zrobiłem update i nadal to samo. Rozmawiałem z serwisem, oddałem im płytę, przysłali mi zupełnie nową i znów mam ten sam problem. Oszczędzanie urządzenia też wyłączyłem w Moim komputerze. Jeśli macie pomysł co jeszcze można zrobić to powiedzcie :) Sam zauważyłem że jak wyłączę kompa i włączę go z powrotem to problem znika..na chwilę.
 
Jeśli masz trzy urządzenia jednocześnie podpięte do tego samego koncentratora, to może być kwestia zasilania, a konkretnie tego, że urządzenia nie dostają pożądanego przez siebie prądu (500mA * 3 szt.)...
 
Nie nie podpinam 3 dysków w tym samym czasie. Można gdzieś to napięcie zwiększyć czy coś? Może to wina właśnie zbyt niskiego napięcia?
 
Ja mówiłem bardziej o prądzie niż napięciu i to na razie tylko teoria :p Nie słyszałem o możliwości zwiększania prądu / napięcia na portach USB (co zasadniczo mogłoby prowadzić do uszkodzenia podpiętych tam urządzeń, od tego zacznijmy).
 
Warto brać Mpowera Z77 za 400 zł ?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Jeśli posiadasz procesor kompatybilny z tą płytą i umożliwiający podkręcanie, a obecna płyta, którą dysponujesz podkręcania nie umożliwia, model twojej karty graficznej również ma jeszcze potencjał do podkręcenia, a jednocześnie nie planujesz zakupu nowego komputera w najbliższym czasie, to zaryzykowałbym odpowiedź, że tak. Jeśli jednak twój procesor i karta podkręcania nie umożliwiają (w przypadku karty mam tu głównie to, czy karta jest już fabrycznie podkręcona - niektóre modele są wykręcone tak wysoko, że samodzielne ich podkręcanie mija się z celem) lub ma to być zakup pod całkowicie nowy sprzęt, to raczej nie.

Skoro mowa o dyskach to potrzebuję Waszej pomocy. Mam płytę główną AsRock z87 Extreme 4 i mam problem z dyskami zewnętrznymi. Posiadam takowe 3 i od czasu wymiany płyty głównej dość często pojawią się problem z rozłączaniem dysków.

Nie nie podpinam 3 dysków w tym samym czasie

Przyznam, że nie bardzo rozumiem o co ci chodzi. Jeśli nie podpinasz trzech dysków jednocześnie, to jak ci je rozłącza? Chodzi o to, że po podłączeniu dysku do gniazda USB nie jest widziany przez komputer? Podłączasz je do portów bezpośrednio na płycie, czy tych na przodzie obudowy podłączanych do płyty kabelkami? Jeśli to drugie, to obstawiam same gniazda jako winowajców. Z resztą w tym pierwszym też, ale wtedy wymiana płyty powinna pomóc. U mnie niektórych urządzeń na niektórych gniazdach też nie widać, czasem to samo urządzenie dany port widzi, a czasem nie. Niestety nie udało mi się dojść do końca dlaczego tak się dzieje. Najbardziej jakoś do mnie przemawia wyrobienie samych gniazd, ale głowy za to nie dam :).
 
Top Bottom