Wszystko o Batmanie (i uniwersum DC)

+
Logo Super Batmana



I gejmplej trailer nowego Batka.

[video=youtube;ZT87Ik_s-rM]http://www.youtube.com/watch?v=ZT87Ik_s-rM[/video]
 
Last edited:
A mi się nawet podoba, ale ja lubię taką stylistykę... W ogóle bardzo sobie cenię logotypy, które znam (na zasadzie lubienia tylko tych piosenek, które już słyszałam) - zawsze mam takie przyjemne wrażenie wewnątrz, coś jak powrót do przeszłości (znaczy, że nowe będzie tak samo dobre, jak stare, świadczy o tym logo :p )
 
Tytuł mi nie pasi, sugeruje że Batman i Superman będą walczyć i będzie to sedno filmu, a nie dodatek. Oni nie byli wrogami, czasem sobie dali po pysku i tyle. Mogli zostawić samo Dawn of Justice.
 
Walczyli, walczyli, w komiksach i filmach animowanych. Nie zawsze w sensie fizycznym (choć oczywiście też), ale niemal każda historia ich pierwszego spotkania zaczynała się od wzajemnej nieufności i wbijania sobie nawzajem szpilek. Tytuł jak dla mnie zatem całkiem adekwatny. To podtytuł mi się nie podoba, bo pasuje bardziej do jakiejś serii w CN, niż do poważniejszego w tonie filmu. Świt sprawiedliwości... Meh.

No i można zapomnieć o traktowaniu tego filmu jako sequelu Supermana, skoro to Batman jest pierwszy w nazwie. ;P
 
Po za tym pewno "odstępstwo" od zachowania Supermena w poprzednim filmie... Ciekawe jak zareaguje na to Batman. Tylko szkoda że tego Batmana nie będzie grał Christian Bale, mi się podobał w Batmanach Nolana, jak i sama trylogia bardzo mi się podobał :D Teraz właściwie nie wiadomo co będzie, Ben Affleck...phf... jest właściwie "czystą" kartą i mogą zrobić z nim wszystko... Człowiek ze stali mniej, mi się podobał od Batmanów Nolana, ale może to dlatego że nie za bardzo lubię Supermena...
 
Bale był spoko, ale bez szału, jakoś wolę Keatona.
Generalnie żaden z odtwórców gacka spośród tych, których miałem przyjemność oglądać nie był idealny.
Z jednym wyjątkiem, ale o tym za chwilę.
Dla wielu perfekcyjnym netoperkem jest Kevin Conroy, ale mnie momentami irytuje.
Szczególnie w grach, gdzie często brzmi bucowato. Poza tym zdarza mu się deklamować zamiast grać, im starszy jest tym częściej.

Dla mnie najlepszą kreację gaciątka, jak dotąd stworzył RoboCop w ekranizacji Dark Knight Returns.
A skoro o tym mowa fajnie byłoby zobaczyć jakiś live-action na podstawie komiksu Millera.
Niby ostatni film Nolana w pewnym stopniu do niego nawiązywał, ale w niewielkim,poza tym był taki se.
Co do Afflecka uprzedzony nie jestem, ciekaw jestem jak sobie poradzi.
 
Last edited:
@eustachy_J23, według Kevina Smitha strój w Batman v Superman ma być wierną kopią stroju z komiksu Dark Knight Returns. Nie czytałem go, ale oglądałem ekranizację, i też jestem zdania, że tam Batman był świetny, a walka z Supciem to była poezja. Jakie jeszcze filmy animowane z Batkiem możecie polecić tak nawiasem mówiąc? :D

Hue :)

 
Last edited:
Red Hood świetny, fakt. Poleciłbym też Justice League: Flashpoint Paradox i War, JL: Doom był marny. Son of Batman niezły, ale bez rewelacji. A, Superman Batman: Apocalypse też niezły.
 
@Wallace, to to jest klasyk którego nie mogłem nie widzieć ;) Dziękuję wszystkim bardzo.

Pierwsza pozycja za mną, Under the Red Hood, dla mnie świetny, na równi z Returns(choć sceny w barze na początku z Gordonem nic nigdy chyba dla mnie nie przebije. A czy te animacje łączą się spójnie? Bo:

Alfred w Returns wspomina o Jasonie, w stylu "nie zapominaj co się z nim stało"

Jeżeli tak, to czy chronologia istnieje?

No i po Year One, znowu świetne. Widać, że Batman Begins sporo czerpie z tego tytułu tak jak The Dark Knight Rises z Returns :)
 
Last edited:
Top Bottom