Poznań Game Arena 2014 i CD Projekt

+
@solan7 Pytania bardzo dobre, jednak niektóre niepotrzebne:
7.Tak, było mówione (chyba nawet na tegorocznym E3).
16.Takie rzeczy są doszlifowywane do samego końca. Zostaną zaimplementowane nowe ficzery, zmieni się pewnie odrobinę wygląd itepe.
18.{ŹRÓDŁO}
Nasza baza inspiracji/referencji jest oparta na kilku filarach. Pierwszym jest oczywiście muzyka folkowa z różnych szerokości geograficznych – czerpiemy ze słowiańskiego charakteru Europy Środkowo-Wschodniej (a więc folk z Polski, Ukrainy, Rosji itd.), kultury celtyckiej, szkockiej (np. w utworze Fields of Ard Skellig wykorzystaliśmy melodię z XIX-wiecznej pieśni Fear a' Bhata) czy skandynawskiej.
Drugim filarem są dzieła popkultury – na przykład popularne seriale, filmy historyczne czy fantasy. Wiedźmin stał się rozpoznawalnym brandem i jako taki funkcjonuje już w kulturze masowej. Bierzemy to pod uwagę, bo przecież zależy nam na tym, by odbiorca, szczególnie ten zachodni, potrafił i chciał utożsamić się z Geraltem i otaczającym go uniwersum, które w końcu ma swój charakter i wybija się na tle posttolkienowskiego fantasy.
Wreszcie, trzeci filar to muzyka z poprzednich Wiedźminów. „Trójka” jest zamknięciem trylogii i jest dla mnie oczywiste, że muzyka w najnowszej odsłonie przygód Geralta powinna w pewnym stopniu kontynuować i rozwijać to, co mogliśmy usłyszeć w poprzednich częściach. Dlatego też zapadła decyzja, by tematem przewodnim Wiedźmina 3 uczynić tak lubianą przez fanów główną melodię z pierwowzoru. Wracamy do tego, od czego wszystko się zaczęło. Chcemy uczynić z tego motywu swego rodzaju klamrę, która spaja całą trylogię.
20. Z tego samego artykułu:
To zależy od definicji muzyki – jeżeli bralibyśmy pod uwagę tylko tę napisaną specjalnie na potrzeby gry, to raczej niewielki, choć nie minimalny. Zespół skomponował kilkanaście nowych utworów. Gdyby miały one być materiałem na ich nową płytę, to pewnie wyszedłby z tego sensowny longplay, jednak w kontekście nowego Wiedźmina – naprawdę sporej gry – taka ilość muzyki specjalnie nie robi wrażenia.
Jeżeli jednak weźmiemy pod uwagę kilka dodatkowych rzeczy, obraz zasadniczo się zmieni – mamy dostęp do pełnej folkowej dyskografii Percivala i korzystamy z ich już istniejącej twórczości kiedy tylko zdecydujemy, że ten czy tamten utwór dobrze zagra w danym miejscu gry. Każdy taki utwór jest przez nas ponownie aranżowany i produkowany, by z jednej strony pełniej, mocniej zabrzmiał, a z drugiej dobrze wpasował się w resztę komponowanej przez nas muzyki. Spójność całej ścieżki dźwiękowej jest dla nas bardzo ważna i poświęcamy temu dużo uwagi. Z resztą gracze dostali już przedsmak tego, jak to wszystko sprawdza się w boju – w zwiastunie Sword of Destiny można usłyszeć fragment kompozycji Sargon z płyty Oj Dido nagranej dobrych parę lat temu i brzmiącej zupełnie inaczej w swojej oryginalnej wersji.
 
Jak znam życie to @piochu może znowu wam dac w miarę celne PR'owe i wymijające odpowiedzi. Po co w ogóle zaprzątać sobie głowę wybieraniem się na PGA?
 
Jak znam życie to @piochu może znowu wam dac w miarę celne PR'owe i wymijające odpowiedzi. Po co w ogóle zaprzątać sobie głowę wybieraniem się na PGA?
A "ekskluzywne" demo?! Koncert Percivala?! Giermasz (na którym będą gadżety z W3)?!
PS.Porobicie i wrzucicie jakiś zdjęcia, nie?
 

Yngh

Forum veteran
@solan7 Koniecznie zapytaj o alchemię. Tak ogólne pytania jak np. dot. inspiracji czymś tam można sobie darować, bo szkoda na nie czasu, w dodatku łatwo wtedy lać wodę.
 
Przydałoby się wyjaśnić, o co kaman z tym "przekonywaniem" innych wiedźminów do pomocy w naszej sprawie, o którym wspominał Peter Gelencser.
Na jakiej zasadzie będzie to przebiegać i do czego konkretnie się odnosić. Bo idea przekonywania braci i przyjaciół Geralta do walki z Gonem/odnalezienia Ciri jest bez sensu.

Fajnie byłoby też, gdyby CDP RED wyprostowało sprzeczne informacje - między innymi o wpływie warunków pogodowych na Geralta. Czy będą i jakie będą.
 
@solan7

- Czy będzie można się pomylić podczas prowadzenia śledztwa, czy Geralt zawsze będzie identyfikował potwora sam?
- Czy do potwora zawsze będzie prowadził jeden trop, czy może ślady różnych stworów będą się przecinać, itp.?
- Czy będą różne rodzaje wierzchowców, oraz czy będzie można je wyposażyć w różny sprzęt (np inne siodła, itp)?
- Czy pojawią się kaptury/płaszcze?
 
@solan7
Poprawiłem

Edit:
Spytam jeszcze innego trolla "Skoro współpracujący przy W3 Percival daje koncerty na konwentach, to czy możemy się spodziewać koncertów Perturbatora gdy będzie zbliżać się premiera CP2077?"
 
Last edited:
Koniecznie spytajcie o Kowala z Podgrodzia. Pytanie przytoczone przez Fartuessa (które jest moim pytaniem btw.) jest bardzo dobre.
 

Guest 3669645

Guest
Ode mnie pytania:

-Czy REDzi szykują na napisy końcowe jakiś specjalny kawałek muzyczny (tak jak w W1)? Może Percival coś poradził?
-Czy w grze znajdą się jakieś spokojniejsze fragmenty mające jedynie budować klimat, jak w W1, a'la filozofowanie z kumplami przy piwie, bankiet i rozmowa z gośćmi, mały koncercik Jaskra itd.?
-Jaka. Będzie. Waluta?
-Jak zareagowali REDzi gdy pierwszy raz zobaczyli Yennefer z poradnika?

Chyba wszijsko.
 
A gdzie pytanie o zakończenie W3? Chcemy wiedzieć, jak gra się kończy, kto zabił itd.
 
@adventus, co do pierwszego - specjalny utwór jest na pewno, czemu miałoby nie być? Jeśli chodzi o spokojniejsze momenty, to na pewno się takowe pojawią, w końcu w W1 i W2 były, więc tutaj też muszą być. Myślę że takie miasto jak Novigrad daje wiele możliwości by odpocząć od ciągłej akcji, usiąść z kumplami w karczmie i powspominać dawne czasy przy butelce mahakamskiego denaturatu.
Walutę, jak widać na gameplayu, stanowić będą oreny. Ikonka jest taka sama jak w W2. Pytanie tylko, czy WYŁĄCZNIE oreny, czy może coś jeszcze?
A pytanie o reakcję na Yen traktuję jako trolla.... :p Chociaż kusi mnie by je zadać :D @Vojtas
Geralt zabił :troll:
50 wyvern, 140 utopców, 10 oszluzgów, 4 mantikory, 20 mglaków i 220 bandytów. No a na koniec !uwaga! Eredina.
To są pewniaki :p
 
Last edited:

Guest 3669645

Guest
@adventus, co do pierwszego - specjalny utwór jest na pewno, czemu miałoby nie być?
Bo W1 to jedna z niewielu gier w które grałem, a które taki kawałek specjalnie stworzony na napisy końcowe posiadały. W W2 np. już takiego nie było, puścili tylko jakiś jałowy fragment z OST.

Jeśli chodzi o spokojniejsze momenty, to na pewno się takowe pojawią, w końcu w W1 i W2 były
Z W2 niczego takiego sobie nie przypominam :(

Myślę że takie miasto jak Novigrad daje wiele możliwości by odpocząć od ciągłej akcji, usiąść z kumplami w karczmie i powspominać dawne czasy przy butelce mahakamskiego denaturatu.
Też tak myślę, jednak wolałbym się upewnić :p

Walutę, jak widać na gameplayu, stanowić będą oreny. Ikonka jest taka sama jak w W2
Nadzieja umiera ostatnia :p Ikona to pół biedy, mogli ją olać (w końcu przedstawia koronę) albo zostawić zmiany na później, bardziej mnie martwią "oreny" w dialogu z prezentacji z Leszym...

A pytanie o reakcję na Yen traktuję jako trolla.... :p Chociaż kusi mnie by je zadać :D
W sumie to mnie też ciekawi jak RED by wybrnął z takiego pytania ;>
 
Na 90% będę w Poznaniu na koncercie Percivala i pokazie W3 :) I ogólnie na stanowisku Redów :) Będę miał koszulkę z W2 jak coś, pewnie nie ja jeden :p
 
Top Bottom