Wiedźmin 3 - grafika

+
A pamięta ktoś to? Tutaj jakby lepsza jest grafika niż na 35-minutowym gameplay'u. http://vitasite.info/tak-wyglada-wiedzmin-3-od-kuchni/

Już kiedyś o tym pisałem. Cienie na tym materiale to czarna plama, bez światła wypełniającego. Kiedy Geralt wchodzi w cień budynku staje się jednością z tym cieniem. Tobie się podoba ten ogromny kontrast. Zabawne jest to, że dla wielu ten filmik pokazuje bardziej szczegółową grafikę, podczas gdy tak naprawę w cieniach nie widać nic, więc o jakich szczegółach tu mówić? Proste oświetlenie podoba się niektórym bardziej niż zaawansowane shadery. Na tym pokazie to bardziej przypomina zwykłą grę. Na gameplayu i na skrinach światło jest jakieś takie żyjące, nie wiem, może bardziej realistyczne. Nie potrafię tego inaczej opisać :)

Może chodzi o to, że ludzie nie lubią ciepłej, miękkiej charakterystyki różnych dzieł, tak obrazów, jak i muzyki? Dlatego mamy wszystko wyostrzane, nasycane, oziębianie, a w muzyce spłaszczane przez agresywny mastering? Wszystko ma atakować nasze oczy i uszy, bo inaczej się nie sprzeda?
Mocne filtry wyostrzające niszczą prawdziwy szczegół, wzmacniając kontury, co wygląda czasem jak obrysy dodane od siebie, które przez innych odbierane są jako szczegół, a które jednak są tworem obcym. Jak myślę, niszczą też subtelne przejścia tonalne uwypuklając najbardziej kontrastowe obszary.

Kiedyś pisałem, że ten zespół Percival to łyżka dziegciu w beczce miodu. Jednak kiedy oglądałem gameplay, stwierdziłem, że to wszystko jest takie inne, nie oklepane, takie... hm... ziemiste. Nie jestem poetą, brakuje mi odpowiednich słów :) W każdym razie przekonałem się do tej atmosfery. Nadal nie lubię całego tego chrzanienia o słowiańszczyźnie, ani fanem Percivala się nie stanę. Jednak ta muzyka i ta grafika świetnie się ze sobą łączą. Żyją.

Ludzie natomiast zdaje się lubią ten zimny, sterylny charakter widoczny w tylu innych grach, który jest taki oklepany, bez wyrazu.
 
Stary, nie rozumiem cię. Najpierw żalisz się w postach, że ktoś traktuje twoje zdanie jak zdanie podczłowieka, tylko dlatego że się z tobą nie zgadza, a potem sam rzucasz docinki niskich raczej lotów w charakterze marnej prowokacji.

Wszystko co widzę we wrzuconym przez ciebie linku to niskiej jakości materiały, które w przełożeniu na gameplay wypadają raczej blado. Widziałem je zresztą w lepszej jakości i to wciąż jest ta sama gra, nie ma jakichś wizualnych skoków.

Dlatego pytam, po czym wnosisz, że jakość graficzna jest wyższa - bo być może czegoś nie dostrzegłem, co by wyróżniało powyższy materiał na tle dema.

Nie prowokuję, nie pisałem takich postów, nie kwestionuję tego jakie Ty masz o tym zdanie.
 

Mam wątpliwości czy nagranie z rozgrywki i nagranie z pracy w edytorze są obiektami zdatnymi do porównań.

Jeżeli REDzi wrzuciliby teraz jakiś film z edytora to można by go porównywać z tym starszym nagraniem.
 
Film z edytora można porównać jedynie do innego filmu z edytora. To tak, jakby porównywać osiągi samochodu składającego się z silnika, skrzyni biegów i karoserii z kołami, ale bez drzwi i maski do w miarę kompletnego prototypu. Albo też porównywać je wizualnie wystawiając oceny. "Wygląda na szybki" :D.
 
Cholera robi wrażenie


Swietnie wygląda animacja postaci i ich wyglad, sa realsityczne.
U wiedzmina zielarka i babcia wygladaly równie dobrze ale geralt i dijkstra juz nie tak bardzo.

ładne naturalne oświetlenie tez jest na duzy plus
 
To prawda, animacje są bardzo płynne, ale zawsze w grach z serii AC miałem wrażenie, że otoczenie jest takie.... plastikowe ;) W tym przypadku jest podobnie, chociaż grafika robi wrażenie, tym bardziej, że jest to gameplay z Xboxa
 
1080p? Ostatnio miało być 900...

Geralt wygląda nienaturalnie??? Co w nim takiego nienaturalnego?

Grafika wygląda ładnie, oświetlenie bardzo dobre, ale Ubisoftowi niestety nie uwierzę dopóki nie zobaczę u siebie na komputerze...
 
Cholera robi wrażenie


Swietnie wygląda animacja postaci i ich wyglad, sa realsityczne.
U wiedzmina zielarka i babcia wygladaly równie dobrze ale geralt i dijkstra juz nie tak bardzo.

ładne naturalne oświetlenie tez jest na duzy plus
A moim zdaniem właśnie Geralt podczas rozmowy z Dijkstrą sam Sigismund wyglądali najlepiej ze wszystkich postaci w całym gameplayu, najbliżej było im do CGI.
 
Zgadzam się, Dijkstra jest chyba najlepszą postacią jaką widziałem do tej pory w Wiedźminie 3, na równi z Ciri. A jego mimika jest prześwietna.
 
Takie ciekawostka z nowiutkiego wywiadu z Brazil Game Show, który przeprowadziła jakas osoba z intera.

G: About the graphics, some trailers show better footage graphics in general than the 35 minute gameplay, as this one appears to have a bit worse…

T: I wouldn’t say that it’s worse. When you are making the trailer you set the camera angle, you film from different positions, you catch up the scene. Ingame you your character from behind, intrailer you set the camera on the side. For example, you see exactly we he slashes the monsters or make that kind action so it makes an impression that it looks better than the game. But I can tell you one thing, I saw that game on multiple locations it looks awesome, absolutely stunning, gorgeous. And we are pushing to make it look good on every platform, trying to squeeze all platforms to their max. Of course, that means on PC on will have the biggest power so the game will run really well.

Ma to jakiś sens, do trailerów pewnie skrupulatnie wybierają najładniejsze miejscówki i pokazują przed 2 sekundy. Nie ma szans że cała gra będzie prezentować równy poziom graficzny, niektóre lokacje będą ładniejsze od innych.
 
Last edited:
 

Guest 3669645

Guest
@sneky Hm... No mam nadzieję że coś w tym jest.

Bo żem myślał, że lokacje różnią się tylko lepszym lub gorszym projektem artystycznym, a teraz się okazuje, że jedne będą miały lepiej wyglądające oświetlenie i roślinność, a inne gorzej :p
 
no wiesz nie mogą być równe jeśli np. mają być dobrze odwzorowane, pójdziesz sobie na step jest inny krajobraz w góry też, na sawannie ubogo i piaszczysto, bagna i lasy zazwyczaj obfitują we wszelakiej maści roślinność i zwierzęta - robactwo :D. Tereny zamieszkałe przez ludzi tak samo inaczej, również np tereny zimowe na pewno wyglądają inaczej bo śnieg wszystko przykrywa i chowa piękność naturalnego terenu przykrywając go magicznym płaszczem bieli który mieni się z oddali, morskie tereny powinny też być ładne :p
 
Tak by mogła wyglądać grafika w W3 hehehe taka kolorosytyka hehehe (nie no żartuję sobie trochę) może tylko w takich ciemnych bagdach nocą? :D

 
Tak by mogła wyglądać grafika w W3 hehehe taka kolorosytyka hehehe (nie no żartuję sobie trochę) może tylko w takich ciemnych bagdach nocą? :D

O takiej grafice możemy sobie pomarzyć, ale kolorystyka... Cóż, przy obecnym rozmiarze księżyca myślę, że w grze pojawią się podobne klimaty :p.
 
Top Bottom