Po prostu sport

+
Na kłopoty - Możdżonek. A kanarkowi po meczu strzelili focha. Właśnie o tym czytam. :coffee:

A ja właśnie oglądam powtórkę, bo wczoraj byłem niestety w robocie. :(

Brazylia focha strzeliła, owszem, ale nie chce mi się przypominać mundialu wa Włoszech, gdzie system rozgrywek promował kombinatorów, co Brazylia skrzętnie wykorzystała i w sztuce "drukowania" prześcignęła Gutenberga.

Tak czy inaczej, dziś kibicujemy Rosjanom. :D
 
Ojj będzie ciężko z Rosją, ale damy rade. Oni walczą dziś z Brazylią, będą bardziej zmęczeni, jest dla nas szansa! :)
 
Nie wiem, kto to wymyślał terminarz, ale jest mistrzem zła.

Dzisiaj, w 75 lat od napaści Rusków, wszyscy kibicujemy Ruskim, by wyeliminowali Brazylię. Co za żart :p
 
Ja bardzo nalegam, żebyście unikali takiego tonu w wypowiedzi. Ani "Ruscy", ani "komuchy", to nie na miejscu i powinniście to wiedzieć.
 
Ja bardzo nalegam, żebyście unikali takiego tonu w wypowiedzi. Ani "Ruscy", ani "komuchy", to nie na miejscu i powinniście to wiedzieć.

Ruskij (русский) to akurat sami Rosjanie mówią o sobie. Także nie uznawałbym tego za uwłaczające.
"Komuch" to inna sprawa
 
Ale to jest kalka językowa używana u nas z zamierzeniem wyrażenia pogardy, tak się utarło, lepiej zatem unikać; nie ma co udawać, że nikt tym nie chciał obrazić, bo chciał. Nie sądzę, aby przeciętnemu Polakowi spodobałoby się czytanie gdzieś o Polaczkach, ta sama zasada. A już na pewno nie o Polaczkach-pijusach i złodziejach, jak już lecimy stereotypami.
Kto chce, niech sobie ma w poważaniu inne nacje z sobie tylko znanych powodów, ale forum nie jest miejscem do prezentowania takich poglądów.
Co, mam nadzieję, będzie odtąd jasne i eot, proszę.
 
Ja bardzo nalegam, żebyście unikali takiego tonu w wypowiedzi. Ani "Ruscy", ani "komuchy", to nie na miejscu i powinniście to wiedzieć.

Ale pisząc to zdanie nie odczuwałaś pewnego dysonansu? ;)
Nie oczekuję odpowiedzi - wiem, że z uwagi na funkcję (niezależnie od prywatnych poglądów) musiałabyś wypowiedzieć się w jedyny, politycznie poprawny sposób.
Sprawa jest skomplikowana, gdyż rozum podpowiada dopingowanie Sbornej. Spytałbym więc inaczej: jeśli będziesz dziś oglądać mecz, to komu będzie sprzyjać Twoje serce - Brazylii, czy Rosji?


Ed.:
Przepraszam za lekki OT, ale jak zaczynałem pisać posta, to Twojego (#8652) jeszcze nie było.
 
Last edited:
Co ma serce do przestrzegania regulaminu?
Rozumiemy emocje,ale napisanie posta zajmuje jednak chwilę, lepiej przemyśleć treść niż puszczać w eter niegrzeczne wypowiedzi, bo to żadne usprawiedliwienie.
Uznaję, że nie widziałeś poprzedniego posta, hm?
Już tu nie śmiecimy.
 

Guest 3669645

Guest
Oj tam. Polak, Rosjanin dwa bratanki. Nie wrzucajmy wszystkich do jednego wora. Jedynie Niemcy to zło wcielone :D

Dzisiaj, i tylko dzisiaj kibicuję Rosji. Nawet mimo tego incydentu z "rozstrzelaniem". Wszędzie znajdzie się jakaś czarna owca.

Jak na razie średnio mi się to widzi... Pierwszy set dla Brazylii. Oj. I to identyczny punktowo jak u nas wczoraj.

EDIT: Eeeech. 3:0 dla Brazylii. No jak na złość.
 
Last edited by a moderator:

Guest 3669645

Guest
Sobie wyobrażam, co się jutro będzie działo przed telewizorami u tych, co mają i oglądają.
Nadal strasznie mnie zastanawia skąd takie wielkie przejęcie brakiem mistrzostw w niezakodowanej TV. Tak jakby była to jedyna możliwość obejrzenia meczów.

W internecie jest masa relacji tekstowych oraz streamów wideo. Ale ludzie się uparli na ten telewizor.
 
Nadal strasznie mnie zastanawia skąd takie wielkie przejęcie brakiem mistrzostw w niezakodowanej TV. Tak jakby była to jedyna możliwość obejrzenia meczów.

W internecie jest masa relacji tekstowych oraz streamów wideo. Ale ludzie się uparli na ten telewizor.

Taa to co znalazłem ma jakoś ć taką, że lepiej by było słuchać transmisji radiowej. Przynajmniej by było wiadomo co dzieje się na boisku ;)
 

Guest 3669645

Guest
Oj tam. To jest akurat taki sport, że wystarczy by było w miarę widać piłkę, zawodników oraz wynik :p

Czyli jutro mecz o wszystko. Musimy wygrać co najmniej 2 sety. Przegramy 3:2 i mamy awans do półfinału. Ale jednak preferowałbym wygraną 3:0, żeby -Jak ktoś wcześniej wspominał -Nie było niejasności ;)

Widzę że półfinał na 100% zaklepany już mają Brazylijczycy i Niemcy. A trzecia drużyna? Iran albo Francja, czy tak? Jutro się okaże.
 
Top Bottom