Wiedźmin 3 - grafika

+
Jak wyjdziesz na polane w środku dnia w pełnym słońcu, to niestety też jest bajkowo. Przykre.

Chyba, że ma się mhroczną duszę.

Ostatni ma podniesiony kontrast. Tak to normalnie wygląda:
Tak dla ścisłości tylko.

Widzę, że dochodzi już do preparowania materiałów, aby dowieść swych (wyimaginowanych) racji. Nieźle.
Do tego porównania do G3, M&B2. Super, po prostu super.
Wiecie, to co się tutaj wyprawia nie ma już nic, absolutnie nic wspólnego z konstruktywną krytyką. To hejt, w czystej postaci.
Trwanie tego topicu nie ma jakiegokolwiek sensu.
 
Chyba, że ma się mhroczną duszę.
Aż mi się słoneczniki przypomniały.

Ja wam wytłumaczę. Ktoś wspominał słoneczniki. Tak wyglądają w bajce:

a tak realistyczne:
 
Wiedźmin nie ma być mroczny. Ma być realistyczny, a taki jest teraz.

Najbardziej durne stwierdzenie jakie słyszałem. Świat "Wiedźmina" uwarunkował Sapkowski w sadze czyli dość ciężki klimat, brutalny świat i tak dalej. To jak Redzi pokażą ten świat należy wyłącznie do nich. Mogą nawet "wkleić" cukierkowe koniki "Pony" jeśli mają ochotę.

To czy ktoś oczekuje mrocznej grafiki czy świata, czy realistycznego, czy jednego przy zachowaniu drugiego to tez sprawa indywidualna. Każdy lubi to co lubi "przeca". To czy obecnie graficznie Wiedźmin 3 prezentuje się realistycznie to też subiektywna sprawa. Ktoś powie "tak" i wyliczy argumenty, ktoś powie "nie" i wyliczy argumenty. I co dalej? Tak w ogóle Wiedźmin to "fantasty" (a gra jak mówią REDZI to "dark fantasty") więc ten świat nigdy nie będzie realistyczny. W ogólne (x2) czy jakikolwiek świat W GRACH ma być realistyczny?
 
Ridiculous. Przez chwile bylem naprawde przekonany, ze nowo nabite strony tematu = nowo udostepnione, swiezutkie materialy. A tu - powielane po raz n'ty tych samych uwag dotyczace grafiki odpowiednio wyprowadzaja i doprowadzaja ludzi z rownowagi i do szalu. Nauke z tego wyciagnac!

W ogólne (x2) czy jakikolwiek świat W GRACH ma być realistyczny?

W grze takim jak Wiedzmin swiat winien byc wiarygodny.
 

Guest 3669645

Guest
Wyobrażam sobie teraz miny wszystkich, którzy nie cierpią tematu o grafice :p

 
Last edited by a moderator:
Ridiculous. Przez chwile bylem naprawde przekonany, ze nowo nabite strony tematu = nowo udostepnione, swiezutkie materialy. A tu - powielane po raz n'ty tych samych uwag dotyczace grafiki odpowiednio wyprowadzaja i doprowadzaja ludzi z rownowagi i do szalu. Nauke z tego wyciagnac!



W grze takim jak Wiedzmin swiat winien byc wiarygodny.

Co to znaczy, że świat ma być wiarygodny? Jaka jest tego definicja? To jest "fantasy". Jak ma wyglądać wiarygodna grafika? :D To jest tylko gra i niech grą pozostanie. Jedni chcą ciemniejszą grafikę, a inni taką jaka jest teraz. Tylko tyle (tak myślę).
 
To ja mam taką radę dla tych wszystkich mhrocznych gości. Może odpuścicie sobie W3, bo, nie daj Boże, wypali wam oczy? Wróćcie sobie do mhrocznego, ponurego i realistycznego pierwszego Wiedźmina. Jest jeszcze jedno wyjście: możecie sobie kupić czarno-białe monitory albo czarne okulary przeciwsłoneczne. Dzięki temu Wiedźmin 3 będzie u was wyglądał hiperrealistycznie.
 
To ja mam taką radę dla tych wszystkich mhrocznych gości. Może odpuścicie sobie W3, bo, nie daj Boże, wypali wam oczy? Wróćcie sobie do mhrocznego, ponurego i realistycznego pierwszego Wiedźmina. Jest jeszcze jedno wyjście: możecie sobie kupić czarno-białe monitory albo czarne okulary przeciwsłoneczne. Dzięki temu Wiedźmin 3 będzie u was wyglądał hiperrealistycznie.

Po co ta nienawiść? Równie dobrze Ty możesz sobie znaleźć "x" innych gier z taką grafiką. A kombinowałeś coś przy "gammie" z W1? Odpowiadała ci taka "mhroczna, ponura i realistyczna"? Ewentualnie jak W3 będzie czarno-biały możesz kupić sobie różowe okulary żeby mieć kolorowo. Nie rozumiem tych przepychanek słownych. Nie potraficie zrozumieć - jedni i drudzy - że to czy ktoś lubi taką lub taką grafikę jest totalnie subiektywne i gra nigdy nie będzie idealna dla wszystkich?

A Tobie "obrońco" tej DOBREJ grafiki w W3 będzie przeszkadzać jeśli owa szata graficzna będzie bardziej stonowana, mniej kolorowa jak to było w W1? Na W1 też narzekałeś?
 
A Tobie "obrońco" tej DOBREJ grafiki w W3 będzie przeszkadzać jeśli owa szata graficzna będzie bardziej stonowana, mniej kolorowa jak to było w W1? Na W1 też narzekałeś?

Może to być dla Ciebie szok, ale może podobały mu się obie?
 
Czego miały dotyczyć merytoryczne argumenty? Screenów?
Próbowałem sprowokować interlokutora do jakiejś refleksji i wyjaśnienia mi słownie, co ma na myśli - zamiast rzucania obrazkami, które nijak się mają do mojej wypowiedzi. Więc nie zarzucaj mi hipokryzji, tylko dlatego że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.

BTW:
Bieszczady

O kufa! Niebieska "mgła" na horyzoncie.
:troll:
 
Po co ta nienawiść? Równie dobrze Ty możesz sobie znaleźć "x" innych gier z taką grafiką. A kombinowałeś coś przy "gammie" z W1? Odpowiadała ci taka "mhroczna, ponura i realistyczna"? Ewentualnie jak W3 będzie czarno-biały możesz kupić sobie różowe okulary żeby mieć kolorowo. Nie rozumiem tych przepychanek słownych. Nie potraficie zrozumieć - jedni i drudzy - że to czy ktoś lubi taką lub taką grafikę jest totalnie subiektywne i gra nigdy nie będzie idealna dla wszystkich?
Nienawiść? A gdzież ją zauważyłeś? Bo chyba nie w moim poście, dostrzegam ją za to w twoim. No i świetnie to rozumiem, że "gra nigdy nie będzie idealna dla wszystkich" dlatego wszystkim którym nie pasuje "bajkowość" W3 radziłem odpuścić grę. Czy to źle? Dlaczego biedacy mają się katować?

A Tobie "obrońco" tej DOBREJ grafiki w W3 będzie przeszkadzać jeśli owa szata graficzna będzie bardziej stonowana, mniej kolorowa jak to było w W1? Na W1 też narzekałeś?
Dlaczego miałem narzekać? I dlaczego w ostatnim zdaniu jest słówko "też"? Brzmi to tak jakbym na wszystko narzekał a jest wręcz przeciwnie. Jeśli zaś chodzi o oprawę, to nie mam jakichś konkretnych preferencji. Ważne jest jedno: oprawa artystyczna danej produkcji ma pasować do wykreowanego świata. Mogę zagrać w bajkową, kolorową grę, gdzie wszystko wręcz rzyga tęczą i mogę zagrać w ultramroczną, gdzie nawet mleko jest czarne, jeśli takowy styl będzie pasował do świata przedstawionego.
 
Last edited:
Top Bottom