Wiedźmin 3: postacie

+

Guest 2686910

Guest
Skąd ten hejt na obcasy? Nie chce mi się szukać, ale @szincza kiedyś wklejał jakieś źródła z których wynikało, że nawet szermierze z epoki śmiagali na obcasie, i to chyba ponad trzycalowym.
A Yen ma je mieć. Więc ma.
 

Guest 3669645

Guest
I co, nosiła je tak bez przerwy, nawet w trudnym terenie? Apfe. No dobra, nie za wysokie obcasy u Yen to jakoś jeszcze można przełknąć, ale u Ciri? Dziewczyny która jest ciągle w drodze, która ciągle macha mieczem i zwiewa przed wszechobecnymi prześladowcami? Z takim REDowym obuwiem wywinęła by orła przy pierwszym lepszym piruecie :p A nawet jeśli dawała by sobie radę, to nie da się ukryć -W butach bez obcasów walczyłoby / biegałoby się jej sto razy lepiej. Więc niezrozumiałym jest dla mnie czemu chadza w takich rzeczach.

@Nars Ale żeby na aż tak wysokim obcasie? Próbowałeś kiedyś na takich chodzić? :p
 
Last edited by a moderator:
I co, nosiła je tak bez przerwy, nawet w trudnym terenie? Apfe. No dobra, nie za wysokie obcasy u Yen to jakoś jeszcze można przełknąć, ale u Ciri? Dziewczyny która jest ciągle w drodze, która ciągle macha mieczem i zwiewa przed wszechobecnymi prześladowcami? Z takim REDowym obuwiem wywinęła by orła przy pierwszym lepszym piruecie :p A nawet jeśli dawała by sobie radę, to nie da się ukryć -W butach bez obcasów walczyłoby / biegałoby się jej sto razy lepiej. Więc niezrozumiałym jest dla mnie czemu chadza w takich rzeczach.

Z powodu tego zabiegania własnie nosi buty jeździeckie o szerokim obcasie. Wiesz, uniwersalne są.
 
Z powodu tego zabiegania właśnie nosi buty jeździeckie o szerokim obcasie. Wiesz, uniwersalne są.
Już gdzieś to słyszałem... jakie znowu buty jeździeckie... wybacz, ale to jest totalna bzdura.
Czy jakikolwiek (obecnie) jeździec używa takich butów? W zawodowym jeździectwie? Nie wszyscy mają normalne obcasy +/- 2 cm
Kilka przykładów, tych bardziej tradycyjnych:







Poniżej jeden ze starszych wzorów.
Czy rycerstwo jeździło w obcasach (jak Yennefer), albo na dzikim zachodzie też z takimi jeżdżono... czy gdziekolwiek , nie..!

Dlaczego z kobiet robi się "niepełnosprawne"? bez "wysokiego obcasa wyleciała by z siodła? co stopa po kolano by jej w strzemię wpadło :p no ludzie...

----------------------

To jest jakaś dziwna pro zachodnio-japóńska zagrywka.
(mangę tutaj wrzućcie... jeszcze)
o albo coś takiego:
Uwaga, obrazy w spoilerze mogą wypalić Wam się w mózgu - otwieracie na własną odpowiedzialność.




some weird stuff I find on imageboards
"Cholercia" - jeszcze wielkich na dwa metry i szerokich na trzydzieści centymetrów mieczy brakuje.....:facepalm:

--------------
Banda facetów debatuje nad kobiecym obuwiem i kwestią obcasów, świat się kończy :p
Oj, cicho tam :p ;)
 
Last edited:
View attachment 7107
@RockPL

Wiesz, że istnieją różne rodzaje butów do jazdy konnej? Zróżnicowana jest również długość obcasa. Co widać na załączonym obrazku. Obcas u Ciri jest widocznie płaski, a awantura jakby Jaskółka w co najmniej 18 cm szpilkach chodziła.
 

Attachments

  • shoes-boots-snl-fry-07natural.jpg
    shoes-boots-snl-fry-07natural.jpg
    29.3 KB · Views: 45
Last edited:
OK poddaję się :D

Byle by tylko w szpilkach, albo na koturnach nie biegały.

Ale @Nars tu nie tylko o "wielkość" ale także o "krój" tego obcasa chodzi.
Poza tym, twój obrazek nie pokazuje buta na bardzo dużym obcasie.
:troll:

Może trochę przesadzam z tymi "obawami", bo na tym obrazku to nie wygląda tak źle, choć jak zauważył jeden z forumowiczów, Yennefer ok, ale Ciri za dużo walczy i biega, by ryzykować potknięcie (wyższy obcas = większe prawdopodobieństwo jego złamania):
Po prostu mam przed oczyma jeszcze coś takiego (oby nie w grze)
Bardzo podobne ma Yennefer w intrze (http://vimeo.com/110054502). Najlepiej to chyba widać ~ 1:15-1:17
 
Last edited:
Ale tu nie tylko o "wielkość" ale także o "krój" tego obcasa chodzi.

Ktoś tu już kiedyś, tylko nie pamiętam w którym dziale wklejał obrazki butów do konnej jazdy po prostu żywcem wyjętych z tych artów i renderów przedstawiających Ciri. Jeśli ci się chce, to możesz sobie poszukać :p. Ja nie zamierzam, bo prawdę mówiąc, ani mnie to ziębi, ani grzeje. Jakbym się chciał doszukiwać realizmu w scenach walk, biegania, czy czego tam jeszcze w których występują kobiety, to bym nie obejrzał żadnego filmu akcji, ani nie zagrał w 90% gier :p.

E; Jednak poszukałem View attachment 7111. Ale tamte, które ktoś znalazł były jeszcze bardziej podobne :).
 

Attachments

  • Nessi-439-pln7.jpg
    Nessi-439-pln7.jpg
    31.6 KB · Views: 40
Last edited:
W pierwszych Transformerach Rachael Taylor biegała na sześciocalowych szpilkach, po prostu nie wierzycie w możliwości kobiet :p
 
Nie no, faktem jest, że zbyt wysoki obcas zmienia całkowicie układ krzywizn kręgosłupa, przesuwa środek ciężkości i zwyczajnie powoduje, że człowiek jest mniej stabilny, więc łatwiej o różne wypadki. Z tego, co mnie uczono i co mętnie pamiętam, obcas tzw. "fizjologiczny" to 3-4 centymetry. Buty Ciri mają, na oko, nieco więcej, ale zupełnie mi to lata :p
 
Jeśli chodzi o kwestie stabilności, to do niektórych najzwyczajniej w świecie się to nie stosuje ;).


Tym łatwiej mi uwierzyć w wersję CDPR :).
 
A ja sobie myślę, że Ciri, z racji swojego wiedźmińskiego przeszkolenia na wahadle czy grzebieniu, nawet z walką na szczudłach by sobie poradziła ;P
 
Top Bottom