Karczma "Nowy Narakort" czynne od 6 do 22 [zamknięte na czas remontu]

+
Status
Not open for further replies.
No w sumie nie to samo, ale skoro wybrałeś takie, a nie inne nazewnictwo, to proszę bardzo:


Czy wolisz jednak krakowskie obwarzanki?
:p

Ja nic sobie nie wybierałem, tak się po prostu utarło mówić potocznie w Krakowie mimo iż jest to błędne nazewnictwo ;)



 
Taka totalna posucha, że z nudów zacząłem czytać posty mitka. Teraz już nic nie będzie takie, jak dawniej. :dead:
 
W latach szkolnych byliśmy całą klasą na wycieczce w Zakopcu. W schronisku poznaliśmy z kumplami milutkie Ślązaczki (a my z centrum Mazowsza). W trakcie rozmowy jednak byliśmy na straconej pozycji, bo kiedy chciały coś między sobą powiedzieć w tajemnicy przed nami, to wcale nie musiały się z tym kryć - po prostu przechodziły na śląski. Operowały taką gwarą, której ni w ząb nikt z nas pojąć nie był w stanie . Ten "oficjalny" śląski, którego Wy tutaj używacie, jest zrozumiały - poza niektórymi, specyficznymi określeniami.

Ha gwara śląska inaczej wygląda "na piśmie", a inaczej brzmi w mowie. Dla kogoś nie osłuchanego brzmi jak język obcy.
Kiedyś z kolegami z Wrocławia byliśmy w Rudzie Śląskie i szukaliśmy dworca kolejowego. Zapytałem jakiegoś tubylca o ten dworzec, a on pięknie po śląsku wytłumaczył jak dojechać. Koledzy nic nie zrozumieli. ;)
 
Powiem Ci, że warto. Ja jestem usatysfakcjonowany tą produkcją. Jasne, czasem wieje nudą, ale ja lubię postaci Bioware, ich historie i życia.

Wzbraniałem się póki co, bo czekałem na jakąś obniżkę cenową.
Poza tym obiecałem sobie wytrwać do jakiegoś fixa, który usprawnił by granie pecetowe.

Ale teraz zaczęło mnie kusić, żeby tak na osłodę ponurych informacji dokonać na dniach zakupu. A nuż uznam, że warto.

Jak żyć :sad:
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top Bottom