Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
 
Tak realnie to według mnie jeśli z optymalizacją się uporają to te 35-45 fps na ultra powinno być przynajmniej na kartach pokroju GTX 780/970 .
780Ti/980 45-55 a po OC 60 na luzie.
Wiadomo spadki będą. Mowa o 1080p. Do 1440p SLI niezbędne.
4k ...Nie grywalne w 60 fps na niczym w 2 Way SLI/CF. Chyba że R380x i 980Ti będą rzeźnikami arcy i w SLI/CF uciągną.
 
@witchermroz
Na tę chwilę trudno jest wiele powiedzieć, optymalizacja nadal trwa, doniesienia co do działania gry przez dziennikarzy są rozbieżne, a wymagania sprzętowe też nie są pewne. Moim zdaniem na takim sprzęcie z pewnością będziesz miał bardzo wysoką jakość grafiki/detali, ale czy to akurat będzie ultra w 40 fps to nie wiadomo.
 
@witchermroz Niestety. Nie znam się na tyle, by dawać porady co do kupna poszczególnych podzespołów, nie chcę także, by ktoś przez moją niewiedzę źle spożytkował pieniądze i się rozczarował. Powtarzam, na tę chwilę kwestia czy W3 na jakimś sprzęcie pójdzie czy nie i w jakich detalach/fps to na prawdę jest w większości przypadków niewiadoma, tyle mogę powiedzieć. Jeśli chciałbyś jakieś rady ode mnie w tej materii, to po prostu poczekaj na rozwój wypadków, ja także zamierzam składać komputer, najpewniej przed premierą (gdzieś tam jeszcze PS4 się do mnie uśmiecha, ale raczej nie zdecyduję się na konsolę w tym momencie), dodam, że będzie miał podobne parametry, w które Ty celujesz. Pewnie bliżej premiery będzie można więcej powiedzieć na ten temat. Sam będę pewnie jeszcze prosił o rady na forum bardziej doświadczonych użytkowników. A jeśli chcesz już teraz kupić sprzęt to też skieruj prośby do użytkowników z o wiele większą wiedzą, np. @GosuPl.
 
@witchermroz

Póki co nie ma co dywagować nad tym sprzętem, wszystkie 3 konfiguracje wrzucone przez ciebie są ok. Czy faktycznie i7 będzie lepiej się sprawować w W3 od i5? Nie wiemy:) Osobiście stawiam, że tak - jak już pisałem ileś tam stron wcześniej: W3 to sandbox, dużo roślinności, drzew, postaci etc., za fizykę tego wszystkiego odpowiada procesor (pomijając zaawansowane efekty Physx). Z drugiej strony gier, które faktycznie wykorzystują moc i7 jest stosunkowo mało. Ciężko doradzić coś konkretnego, najlepiej na bieżąco śledzić rozwój sytuacji:)

Ps. Co karty graficznej GosuPL też już pisał i podzielam w tej kwestii jego zdanie: gtx 780/970/780ti/980 powinny uciągnąć W3 w mixie high/ultra w full hd, ale to tylko nasze dywagacje i pokładanie dużej nadziei w procesie optymalizacji:)
 
Last edited:
Witam. Osobiście uważam, że o ile grafika samego wiedźmina 3 stoi na bardzo dobrym poziomie(z wyjątkiem tego pojawiania i znikania obiektów), to optymalizacja przysłowiowo "leży i kwiczy" na ten czas. Jednak jednocześnie należy pamiętać, że jest jeszcze trochę czasu do premiery gry i w tym czasie można jeszcze zrobić dużo. Najbardziej jednak dziwi mnie fakt, że jeszcze jakiś czas temu CDP mówił, że GTX 660 będzie w stanie jako tako tę grę uciągnąć, a po optymalizacjach okazuje się, że GTX 980 ma problemy. Osobiście liczę na to, że na moim troszkę leciwym już R7 260X pogram sobie na low w 900p(natywna rozdzielczość monitora) w stałych 25 FPS-ach.
 
(...) dziennikarskie oczy widziały dropy do 30FPS.

A miejscami ponoć poniżej...

Przypominam, że gra nie hulała tan na ultra (na pewno nie było bajerów od nVidia, które swoje przecież pożerają). Obecnie optymalizacji praktycznie nie ma - oby się to zmieniło.

Przypominam, też iż było to nie byle jakie i7 ponoć 4790K (czyli 8 wątków po 4 GHz - 4,4 GHz w turbo), kto wie czy nie "kręcone" ;).
 
Last edited:
Top Bottom