Wiedźmin 3 - grafika

+
Przesada, w moim mieście zachodzące słońce nie sprawia, że wszystko jest czerwone tylko mroczne i klimatyczne. Nerf słońce pls :troll:



jeśli atmosfera nie jest zbyt czysta to słońce jeszcze bardziej robi się czerwone i tak to może wyglądać

http://hdwallpaper.freehdw.com/0001/nature-landscapes_hdwallpaper_poppy-red-sunset_2577.jpg
[url]http://www.batterypark.tv/wp-content/uploads/2013/12/Red-sunset-12-25-2013-zoom.jpg


http://www.johnderrey.com/uploads/images/hero/red_sunset_main_beach.jpg

[/URL]
 
Zacząłem się tak na serio zastanawiać nad jednym aspektem grafiki.. jednym graficznym elementem. Chciałem zapytać tu o to kogoś, kto się na prawdę na tym zna.

Obawiam się jednak, że sam już sobie na to pytanie tu odpowiem, ale może ktoś z was ma inne przemyślenia. Nie chcę tu fanbojowego, czy hajtowego gadania.. po prostu proszę o hmm... techniczną stronę tego aspektu.

Tym graficznym aspektem jest roślinność a dokładnie trawa (i podłoże jako takie) ... tak, tak wiem, już było wałkowane to pięćset razy (zazwyczaj przez ludzi narzekających, ale nie wnoszących niczego do tematu.... Przede wszystkim muszę pochwalić roślinność jako całość. Prezentuje się super. Tak na prawdę to na co gracze będą zwracać uwagę podczas rozgrywki jest bardzo ładne.
Gorzej prezentują się aspekty, które dla graczy podczas rozgrywki nie są tak bardzo ważne.
Jedną jest podłoże, tekstura piasku, kamieni, śniegu itd. Nie wszędzie wygląda to dobrze. Niekiedy wygląda nieźle, ale zachwycać się w sumie nie ma nad czym.
Drugą jest właśnie trawa. Jak słusznie zauważyliście obecna (2D) w kupie nie wygląda źle, bo nie rzuca się aż tak w oczy. Pojedyncze "kępki" prezentują się słabo jak trawa z epoki , dwóch wstecz ;)
Na oba te elementy tak na prawdę będzie można "machnąć ręką" bo nie są nam bardzo potrzebne i większość graczy przestanie na nie zwracać uwagę. Uwaga graczy będzie skupiona na innych elementach jak potwory, drzewa, rzeki, oddalone gdzieś sadyby, krótko bardziej zwracać będziemy uwagę na otoczenie bliższe i dalsze niż na samo podłoże. Choć nie zawsze... bo gdy kucniemy przy jakimś truchle, mimo, że nasza uwaga będzie na nim skupiona, to bardzo bliskie otoczenie = podłoże chcąc nie chcąc będzie nam się wciskać do oczu, a tu trawka 2D. Podejrzewam, że nie będzie to dla dziewięćdziesięciu kilku procent graczy problem, przez który rzucą grę w cholerę :D ale rożnie bywa.

Pytanie.
Czy istnieje metoda, sposób na zaprojektowanie, zaimplementowanie, stworzenie takiej tekstury, która wygląda ładnie i "naturalnie", a nie składa się przy tym z nie wiadomo jakiej ilości pikseli, które jak rozumiem zabierają "moc" i wymagają "większej uwagi" ze strony sprzętu.
Czy istnieje metoda, sposób na zaprojektowanie, zaimplementowanie, stworzenie takich modeli trawy, która wygląda ładnie i "naturalnie". Są bryłami, albo udają bryły .
lepiej niż dwa obrazki 2D prostopadłe do siebie? Kupa pojedynczych ździebeł trawy to pewnie jedna metoda, choć ta może okazać się jeszcze bardziej "pamięciożerna".
Dodatkowo chciałbym, by ten / te modele mogły rzucać cień (tzw - w zależności od ustawień opcji = mocy sprzętu) dało się ten cień, jak i modele trawy 3D wyłączyć, zamienić.

Sam zauważyłem to, ze dużo trawy 3D to dużo tzw. renderowania dodatkowo cień dla takich modeli wymaga jeszcze więcej mocy. Podejrzewam, że Redzi "zrezygnowali" z takiej właśnie trawy jak i z chmur wolumerycznych na rzecz płynności i "zaoszczędzone" mocy (potrzebnej gdzie indziej). Mam tylko nadzieję, że Roślinność (podobno dużo trzeba było ściąć), jak i chmury będą w jakimś opcjonalnym patchu (dodatku / łatce), tak samo jak ubesamping.

Ktoś "uprzejmy" może za chwilę odpisać, że gdyby taka metoda istniała to by już to Redzi zrobili... Alle ja nie chcę takiej.. "uprzejmej" nic nie wnoszącej odpowiedzi. Proszę o konstruktywne wypowiedzi.
 
Last edited:


panie u mnie na wiosce to takie sa, nawet zdjecia mam
 
Od razu ciąża. Piwa za dużo opił się, a nie ciąża :p
A co to każdy chłop musi mieć równo skrojone ciuchy, a poza tym koszula przyszłościowa jak przytyje mięsień piwny dostanie, na pewno się trafią chłopi z krzywymi spodniami, czy innymi ubraniami, to nie perfekcyjny świat, na takich drobnych detalikach (krzywe domy, ścieżki, chodniki czy ubrania buduje się przekonujący świat).

Ps: A mi się wydaję że ten chłop ma pod koszulą tobołek i zagrychę .. kształt pasuję
 
Last edited:
A co to każdy chłop musi mieć równo skrojone ciuchy, a poza tym koszula przyszłościowa jak przytyje mięsień piwny dostanie, na pewno się trafią chłopi z krzywymi spodniami, czy innymi ubraniami, to nie perfekcyjny świat, na takich drobnych detalikach (krzywe domy, ścieżki, chodniki czy ubrania buduje się przekonujący świat).
Cieszmy się się i chwalmy REDów, że chłop nie nosi tank topa i rurek. A że koszula wisi? Najwyraźniej wisieć musi.
 
Top Bottom