Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
MSI Z97M-G43, LGA 1150, 4xDDR3, VGA, 1x M2, GbLAN, mATX (Z97M-G43)

http://www.msi.com/product/mb/Z97MG43.html#hero-overview

Ok, jak będzie sprawna to będzie sprawna. Chociaż z tymi MSI to loteria jest, każdy vendor ma wpadki. Np ASUS Maximus VII Hero, poszła seria mobasów którym się socket odkleja :D Gigabyte z kolei czasem mocno świruje przy OC.
MSI najgorzej podkręca (szczególnie pamięci) i zawyża napięcia, no i lubią te płyty padać.
 
GosuPL
Do mnie gra nie musi wychodzić z ekranu nie jestem fetyszystą 60 klatek. Waże jest to by poszła jakkolwiek szansa jest?
 
Pewnie to głupie pytanie :p ale ktore OC lepiej wpływa na wydajnosc, ktore OC jest lepsze dla gier to na GPU czy na CPU? bo wczoraj jak pisałem podkreciłem procka do turbo 3.8 a dodatkowo w EVGA Precision podkrecam karte (70 stopni C przy pełnym obciazeniu) lecz przeczytałem na jednym z for, ze owsze mozna oba OC na raz zrobic ale lepiej jak sie zrobi tylko jedno. Dodatkowo uzywam tylko chłodzenia boxowego i na full (grajac w GTA) osiagnałem 74 stopnie C to duzo czy mało? Jezeli za duzo to kolejne pytanie jakie polecacie chłodzenie do 200zl :D
 
"przeczytałem na jednym z for, ze owsze mozna oba OC na raz zrobic ale lepiej jak sie zrobi tylko jedno. "

Że co??? :D Co za ułomek tam Ci takie porady dał? Spójrz na mój konfig, czy to jest jedno OC ?
Daj spokój, kręć CPU i GPU :)
 
"przeczytałem na jednym z for, ze owsze mozna oba OC na raz zrobic ale lepiej jak sie zrobi tylko jedno. "

Że co??? :D Co za ułomek tam Ci takie porady dał? Spójrz na mój konfig, czy to jest jedno OC ?
Daj spokój, kręć CPU i GPU :)
A co z ta temperatura 74 stopni CPU co mi pokazuje Real Temp? mam niestety tylko chłodzenie boxowe, mam sie tymi stopniami nie przejmowac czy moze za duzo i lepiej by było zakupic dodatkowe chłodzenie? (nawet nie pamietam jakie to forum, podczas szukania natrafiłem :p ) poza tym skad mam wiedziec, czy 1354/7600 na titanie to podkrecone jest czy w stock skoro nie mam z nia stycznosci :p
 
@mitmichael

No sporo, BOX to nie jest chłodzenie to jest popierdółka, to się nadaje do Pentiumów ale nie do I5 czy I7 :)

Titan X ma w booście średnio 1150 mhz, pamięci ma na 7000.
Także to jest takie lużne OC. o ponad 200 na rdzeniu i 600 (efektywnie) na pamięciach. Na trzech kartach bo jedna sztuka słabsza, na dwóch mam 1404/7600 - Pamięci robią i 8000 ale nie ma sensu ich tak katować.
 
Obudowa wygląda zacnie tylko na co to okienko i świecący (zapewne dość głośny) wiatrak?

I trzeba pamiętać, że większość wiatraków trzeba dokupić samemu (w zestawie są jedynie dwa).
 
Obudowa wygląda zacnie tylko na co to okienko i świecący (zapewne dość głośny) wiatrak?

I trzeba pamiętać, że większość wiatraków trzeba dokupić samemu (w zestawie są jedynie dwa).

Szukałem właśnie tak jakoś, aby nie było głośno i znalazłem tyle, że jest sporo opinii o kiepskiej jakości części na których to wszystko stoi (plastik), dodatkowo cienka blacha i inne takie, ale podrzucę to sami rzućcie okiem.
http://www.morele.net/obudowa-zalman-z3-plus-czarna-matx-atx-okno-usb-3-0-605201/
 
Właśnie, co do naszego Gladiusa, da się wymienić te przednie wiatraki? Wrzuciłbym tam takie z niebieskimi LEDami.
 
Top Bottom