Aplikacja automatycznie przełącza się w tryb Borderless

+
Aplikacja automatycznie przełącza się w tryb Borderless

Witam. Nie znalazłem na forum raportu dotyczącego tego błędu.

Po ustawieniu trybu gry na Full Screen, gra automatycznie przełącza się na tryb Borderless po 2-3 sesjach gry. Dzieje się tak nawet w przypadku oznaczenia pliku konfiguracyjnego "user.settings" jako "tylko do odczytu". Za każdym razem trzeba wchodzić w opcje i zmieniać tryb z powrotem na Full Screen.

Jest to w moim przypadku bardzo denerwujące, bo używam Shadow Play do nagrywania sesji z gry, a ta aplikacja działa tylko w trybie full screen.
 
Last edited:
Wydaje mi się, że powodem takiej reakcji jest zwyczajnie Alt+Tab / przełącznie między aplikacjami.
Zmiana na Fullscreen zajmuje jakieś 5 sekund, nie rozumiem czemu jest to dla Ciebie aż tak denerwujące.
 
Wydaje mi się, że powodem takiej reakcji jest zwyczajnie Alt+Tab / przełącznie między aplikacjami.
Zmiana na Fullscreen zajmuje jakieś 5 sekund, nie rozumiem czemu jest to dla Ciebie aż tak denerwujące.

To raczej nie to. Mogę bez problemu przełączać się między aplikacją i pulpitem - gra pozostaje w takim trybie, w jakim była, tzn. jeśli jest to Full Screen, to nie przełącza się na Borderless przy Alt+Tab. Tryb Fullscreen nie jest po prostu zapamiętywany po wyjściu z gry POMIMO tego, że plik konfiguracyjny jest tylko do odczytu (???). Za każdym razem kiedy uruchamiam grę muszę więc wchodzić w opcje i zmieniać z powrotem na Fullscreen - i tak, jest to denerwujące, bo za 50 razem krew mnie zalewa.

Poza tym zupełnie nie rozumiem, jak to możliwe, że to ma w ogóle miejsce, skoro gra nie może sama zmienić ustawień (plik jest read only, a z tego co wiem, gra nie uruchamia się z prawami administratora). Jest to dla mnie kompletną zagadką i to jest również denerwujące ;)

Jedyne rozwiązanie to takie, że gra nie bierze wartości trybu ekranu z pliku user.settings, tylko skądinąd.
 
Mam to samo , gram na padzie i każdorazowo uruchamiając grę muszę ustawiać full screen, dodam że wcześniej na patchach przed 1.0.5 nawet się tego zrobić nie dało padem, trzeba bylo się na klawiature przelaczac żeby móc to zrobić
 

Ukash

Forum veteran
Mam to samo , gram na padzie i każdorazowo uruchamiając grę muszę ustawiać full screen, dodam że wcześniej na patchach przed 1.0.5 nawet się tego zrobić nie dało padem, trzeba bylo się na klawiature przelaczac żeby móc to zrobić

Potwierdzam. U mnie to samo (ale ja pierdziele, gram do końca na 1.04 ;) )
 
Last edited:
Dla mnie największą zagadką pozostaje to, że to ma w ogóle miejsce, podczas gdy user.settings jest read only... Może ustawienia ekranu są czytane skądinąd? Poszperam w plikach, może gdzieś coś będzie.
 
Top Bottom