Wiedźmin 3: system walki

+
Jak mnie wpieniają te opisy w grze, może mi ktoś powiedzieć co dokładnie daje eliksir zamieć? Konkretnie statystyki, jak mam %$#@%$# używać eliksiru jak nie wiem co konkretnie mi on daje? JESUS!

Nie tylko Ciebie już nie raz próbowałem dowiedzieć się jaki jest sens tego eliksiru bo ja go po prostu nie widzę :( Potwory nie zwalniają podczas ataku, ba czasami zwalniają bez wypicia zamieci może to ktoś wyjaśnić ?
Tak trudno trochę więcej napisać o eliksirach ? skoro przy zbrojach są wartości procentowe to dlaczego przy eliksirach już ich nie ma ?
 
Zamieć wpływa na czas reakcji wiedźmina, przyśpieszając jego refleks i ruchy; o ile procent itd. nie wiem i szczerze mówiąc niezbyt mnie to interesuje. Używam zamieci bardzo często, imo to bardzo dobry eliksir.
 
Niedawno zacząłem grę w wiedźmina, mam do was pytanie odnośnie kontrataków skierowanych przeciwko potworom - czy wam też sprawiały większe problemy niż przy walce z bandytami/żołnierzami? Przy walce z bandytą nie mam problemu, żeby trafić w moment i kopnąć przeciwnika, ale już walcząc dajmy na to z utopcem - nie jestem w stanie skontrować. Czy to tylko mój problem?
 
Niedawno zacząłem grę w wiedźmina, mam do was pytanie odnośnie kontrataków skierowanych przeciwko potworom - czy wam też sprawiały większe problemy niż przy walce z bandytami/żołnierzami? Przy walce z bandytą nie mam problemu, żeby trafić w moment i kopnąć przeciwnika, ale już walcząc dajmy na to z utopcem - nie jestem w stanie skontrować. Czy to tylko mój problem?

Z tego co wiem to praktycznie wszystkie potwory przełamują bloki, a więc kontry są niemożliwe do przeprowadzenia. Lepiej robić uniki w bok i wtedy atakować.
 
Z tego co wiem to praktycznie wszystkie potwory przełamują bloki, a więc kontry są niemożliwe do przeprowadzenia. Lepiej robić uniki w bok i wtedy atakować.
Potwory, przynajmniej niektóre, kontrować można. Na pewno sporo trupojadów (utopce na 100%), ale kontra działa na nie inaczej - przerywa ich atak i zadaje obrażenia, zamiast wytrącać z równowagi.
Aczkolwiek kontrowanie potworów jest bardzo trudne (okienko czasowe jest bardzo krótkie).

Natomiast potworów nie da się skutecznie blokować.
 
Zamieć wpływa na czas reakcji wiedźmina, przyśpieszając jego refleks i ruchy; o ile procent itd. nie wiem i szczerze mówiąc niezbyt mnie to interesuje. Używam zamieci bardzo często, imo to bardzo dobry eliksir.

Wybacz, że to powiem, ale IMO gówno prawda, używałem i nie widzę kompletnie jego przydatności, tak jak kolega czarnybez, kompletnie nie zauważam działania tego eliksiru, albo po prostu ja jestem za dobre w te klocki i dla mnie po prostu pomoc tego eliksiru jest na tyle znikoma, że wręcz dla mnie niezauważalna, albo jestem, aż tak beznadziejny w te klocki, że aż ślepy xD, ale nie sądzę, bo gram na "Krew pot i łzy" i dla mnie nie są problemem nawet przeciwnicy o 8 lvl wyżej, co najwyżej dużo dłużej z nimi walczę.

Co do kontr, z powodzeniem je przeprowadzam przeciwko Utopcom, chodź bardzo ciężko jest trafić w odpowiedni moment.
 
Zamieć lekko spowalnia czas, przez co ułatwia unikanie itp. Dobrze, bo to jakby istniał eliksir zwiększający refleks i szybkość wiedźmina. Polecam popróbować. Może na wyższych poziomach miksturki będzie to lepiej widoczne.
 
Potwory, przynajmniej niektóre, kontrować można. Na pewno sporo trupojadów (utopce na 100%), ale kontra działa na nie inaczej - przerywa ich atak i zadaje obrażenia, zamiast wytrącać z równowagi.
Aczkolwiek kontrowanie potworów jest bardzo trudne (okienko czasowe jest bardzo krótkie).

Dzięki za info. Miałem właśnie takie wrażenie, że czasem trafiałem w kontre z utopcem ale działała inaczej niż na żołnierza. Przy okazji, czy w samouczku Vesemir wspomina, że kontry działają tylko na innych żołnierzy, a nie na potwory?
 
Przy okazji, czy w samouczku Vesemir wspomina, że kontry działają tylko na innych żołnierzy, a nie na potwory?
Nic o tym nie mówi. Kontry sprawdzają się na wszelkich trupojadach, a najlepiej spisują się przeciwko Syrenom i Echidnom. Wystarczy wcisnąć przycisk podczas pikowania potwora i ściągnięty momentalnie na ziemię. Do tego otwarty na dobicie, co nie zawsze dzieje się po użyciu kuszy lub znaków.
 
Nic o tym nie mówi. Kontry sprawdzają się na wszelkich trupojadach, a najlepiej spisują się przeciwko Syrenom i Echidnom. Wystarczy wcisnąć przycisk podczas pikowania potwora i ściągnięty momentalnie na ziemię. Do tego otwarty na dobicie, co nie zawsze dzieje się po użyciu kuszy lub znaków.
Na Echidny i Syreny się axii używa, spadają na ziemie i można je spokojnie przebić mieczem.
 
Zaprawdę interesujące te starcia muszą być. :p Kontra chociaż wygląda na nich efektownie.

Rzeczywiście spektakularne one nie są, ale te stwory potrafią być upierdliwe i to chyba najprostszy sposób na pozbycie się ich ;p Ale jeszcze fajniej by było jakby traciły hp od upadku z wysokości.
 
Zamieć świetnie spisuje się jak się chce kontrować strzelców, w zwykłej walce nie jest zbyt przydatna. A co do kontr utopców to łatwo jest to zrobić jak się jest blisko niego i wykona on atak machania kończynami, natomiast doskoku nie da się z kontrować zawsze wchodzi na block i jesteśmy na sekundę oszołomieni.
 
tyle w temacie.

 
@eineingarp
Tak się chyba nie da normalnie (bez buga) zrobić, bo każdy cios zabiera wytrzymałość wrogowi, więc paruje max 4 ciosy, a potem jest przerabiany na karmę w kostkach. U mnie tylko Eredin umiał to blokować i akurat wtedy wyglądało to genialnie :D
 
@eineingarp
Tak się chyba nie da normalnie (bez buga) zrobić, bo każdy cios zabiera wytrzymałość wrogowi, więc paruje max 4 ciosy, a potem jest przerabiany na karmę w kostkach. U mnie tylko Eredin umiał to blokować i akurat wtedy wyglądało to genialnie :D

A u mnie młynek potrafią wyblokować także inni przeciwnicy (np. nilfgaardzki oficer)
 
Blokują rycerze Nilfgardu, blokują wieśniacy... wszyscy blokują, a Wiedźmak zakrywa głowę rękami jak niemowlak.

Najlepszy szermierz/zabojca kuli się przed wieśniakami XD
 
Top Bottom